Anasayfa » Blog » Anne Sütünü Arttırmak İçin Neler Yapılmalı?

Anne Sütünü Arttırmak İçin Neler Yapılmalı?

Anne Sütünü Arttırmak

Anne Sütünü Arttırmak İçin Neler Yapılmalı?

Yenidoğan bebek için anne sütünü arttırmak için neler yapılmalı? Her annenin doğumdan sonra kendine sorduğu ve araştırdığı konulardan biridir. Anne çocuğunu sağlıklı bir biçimde dünyaya getirdikten sonra, sıradaki işlem onu sağlıklı bir şekilde büyütebilmektir. Bundan dolayı da sütünü artırarak bebeğinin süt konusunda sıkıntı çekmemesi anne için önemlidir. Annenin bebeğine vereceği en sağlıklı ve en önemli şey kendi sütüdür.

Anne sütünün bebeğine pek çok yararı bulunmaktadır. Bundan dolayı da doktorlar sık sık anne sütünün kullanılmasını ve ek gıda kesinlikle verilmemesini önermektedir. Hal böyle olunca da anneler sütlerinin azalmamasına dikkatli olmalıdır. Anne sütünün azalmasının birkaç sebebi olabilmektedir. Bu sebepleri ortadan kaldırarak ve iyi bir beslenme düzeni yaparak kolayca anne sütünüzü arttırabilirsiniz.

Anne Sütünün Azalmasının Nedenleri

Anne sütünün azalmasının pek çok nedeni olabilmektedir. Öncelikle eğer sütünüzde azalma yaşayan bir anne iseniz bunun nedenini iyice kavramanız gereklidir. İlk öncelikli neden strestir. Stres ciddi anlamda annenin sütünü azaltır hatta kimi zamanlarda kesilmesine bile sebebiyet verir. Bundan dolayı da yeni doğum yapan annenin stresten uzak durması gereklidir. Özellikle yeni çocuk sahibi olmuş anneler çocuk bakımından dolayı strese koşabilir. Bu gibi durumların kurtarıcısı bebek bakıcısı olmaktadır.

Bebek bakıcısı sayesinde yeni doğum yapmış anne stresten uzaklaşarak, kendine biraz da olsa alan yaratabilir. Yanlış pozisyonda emzirme işlemi yapmak da anne sütünün azalmasına sebebiyet vermektedir. Bu durumda da yine bakıcınız sizin imdadınıza koşabilir. Bakıcılar alanında yıllarca çalışmış eğitimli kişilerdir. Daha ilk çocuğuna sahip olmuş biri bu gibi durumlarda bilgisiz kalabilir. Bu durum doğaldır. Bundan dolayı da bakıcınız yine bu konuda da size yardımcı olabilir.

Anne Sütünü Arttırmak

Anne Sütünü Artırmak İçin Öneriler

Anne Sütünü Artırmak İçin Öneriler

Dediğimiz gibi bir anne sütünü azaltmamak ve arttırmak için stresten uzak durmalıdır. İyi bir beslenme düzeni sağlamalıdır. Sık sık su tüketmelidir. Düzenli olarak dinlenmelidir. Kısacası düzenli bir hayata sahip olmalıdır. Bu gibi durumlarda da annenin yalnız olmaması lazımdır. Çünkü hem çocuk ile ilgilenmek hem de kendi yaşamına dikkat etmek anne için zordur. Bundan dolayı da anne sütünü arttırmak için yatılı bebek bakıcısı annelerin sık sık tercihleri arasında yerini almaktadır.

Yatılı bebek bakıcısı sayesinde 24 saat anneye yardım eden bir kişi evde olur. Bu sayede de anne kolayca kendine zaman ayırabilir. Sağlıklı olan anne de kolayca çocuğu ile daha iyi zaman geçirebilir. Dolayısıyla bu durum anne ve çocuk arasındaki bağ için de önemlidir. Yatılı bebek bakıcıları istediğine göre evde yemek yapma işine de dahil olabilmektedir. Bundan dolayı da anne daha sağlıklı beslenebilecektir. Özellikle et ve balık ürünleri, tahıllar, baklagiller, yeşil yapraklı sebzeler anne sütünü ciddi anlamda arttıran yemeklerdir.  anne sütünü artırmaya yarayan besinler arasında Su, Maden suyu, fesleğen, havuç, protein, mine çayı, amber çayı, keçi çemen otu, çemen otu, çörek otu tohumu, susam, yulaf,  kimyon, sarımsak, beyaz üzüm, kayısı, hoşaf, kahverengi pirinç de sayılabilir.

Bebek Bakıcısı Fiyatları

Bebek bakıcısı sayesinde anne ile çocuk arasındaki süreç doğumdan sonra daha sağlıklı geçecektir. Bakıcı anneye hem sütü konusunda hem de çocuğa bakma konusunda ciddi ölçüde yardım edecektir. Özellikle baba çalışıyorsa, gerçekten anne üzerindeki yük bakıcı sayesinde hafifleyecektir. Fakat bakıcı bulmak da aile için farklı bir stres kaynağıdır. Armoni sayesinde bu stres kaynağını da ortadan kalkacaktır. Bebek bakıcı fiyatları konusunda da aileler tereddütte kalmaktadır. Armoni bu konuda da ailelere yardım etmektedir.

İyi bir bakıcıyı nasıl bulacağım Derseniz temel çözüm Armoni’yi ziyaret etmelisiniz. Her ailenin talebine göre karşısına en uygun bakıcıyı çıkarır. Bunun yanı sıra da en uygun fiyatlara sahip hizmetler de sitede yer almaktadır. Bakıcıların hepsi de önceden seçilen kişilerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir