Anasayfa » Blog » Bakıcılar Nasıl Çalışır? Yatılı Bakıcı Nasıl Olur?

Bakıcılar Nasıl Çalışır? Yatılı Bakıcı Nasıl Olur?

yatılı bakıcı

Bakıcılar Nasıl Çalışır? Yatılı Bakıcı Nasıl Olur?

Bakıcıların çalışma şekilleri değişiklik gösterebilir. Yatılı bakıcı, gündüzlü bakıcı, yarım gün bakıcı, günlük bakıcı ve saatlik bakıcı gibi farklı çalışma şekilleri bulunur. Yatılı bakıcılar, haftanın 6 günü boyunca yatılı, 1 gün ise izinli olarak çalışır. Yatılı çocuk bakıcı çalıştırmak isteyen aileler bu beklentilerini bakıcıya belirtmelidir. Yatılı bakıcıyı sadece çocuk için değil bebek hasta ve yaşlılar için de tercih edebilirsiniz. Yatılı hasta bakıcı hastalarınız için çok büyük bir destek sağlar.

Hastanın her an her ihtiyacında yanında olur. Yatılı bebek bakıcısı ise yeni doğan bebekler ve lohusa annelere destek olan bir aile bireyine dönüşebilir bir anda. Yatılı bakıcı arıyorum diyen bir birey evde yatılı bakıcının olmasının ne kadar faydalı olduğundan emindir. Yatılı bakıcılar her an her ihtiyacınızda yanınızda olabilir. Evde olmadığınız günlerde hastalarınızın, çocuklarınızın, yaşlılarınızın nasıl olduğunu ne yaptığını düşünmenize gerek kalmaz çünkü onları yalnız bırakmamış olursunuz. İhtiyaçlarının karşılandığını bilerek güvende hissedersiniz. İş seyahatlerine sık çıkan birisi iseniz, akşamları çalışıyorsanız veya haftanın belli günlerinde hiç evde olamıyorsanız tercihiniz mutlaka yatılı bakıcılar çalıştırmak olmalı.

yatılı çocuk bakıcısı

Yatılı Bakıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yatılı Bakıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bakıcı arayanlar, görüştükleri bakıcı adaylarının mutlaka standartlara uygun olmasını ister ve dikkat eder ki olması gereken de budur. Bakıcılar evin işlerini yapması gereken kişiler değillerdir, sadece bakımını yaptıkları kişiden sorumludur. Aileler bakıcıdan böyle bir istekleri olduğunu veya bazı zamanlarda olacağını en başta bakıcı ile görüşmeli ve buna göre işe almalıdır. Bakıcı, bakımını yaptığı kişiye yardımcı olmak dışında başka bir iş yapıyorsa bu onun inisiyatifine bağlıdır. Çocuklara, yaşlılara, hastalara en iyi bakımı yapacak kişiler bu işin ehli olan insanlardır. Bundan dolayı ev işlerini düşünmekten ziyade bu konuya odaklanarak bakıcı seçmek çok daha olumlu bir sonuç oluşturacaktır. Bakıcı dışında sizde onlara bakım yapabilir vakit ayırabilirsiniz, vaktiniz olduğunda onlarla ilgilenmeniz ilişkileriniz açısından yapıcı olur. Kişiler kendi sorumluklarının tümünü bakıcıya yüklememelidir. Tüm ihtiyaçları bakıcı karşılar ise bir süre sonra iletişiminiz kesilebilir. Bakıcılar işlerini tamamladıklarında ayrılık zamanında zorluk olabilir.

Bundan dolayı bakıcı ile çalışmak isteyen ailelerin bu noktaya dikkat etmeleri gerekir. Mümkün olduğu kadar bakımı yapılan kişi ile sizin de ilgilenmeniz onların psikolojik sağlığı açısından gereklidir. Bakıcı seçimlerinizde bu konuyu konuşmanızda fayda vardır. Bakıcı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey sizin istekleriniz olur. İsteklerinizin ve bakımı yapılacak kişinin tüm ihtiyaçlarını bakıcı adayınıza anlatarak seçerseniz en verimli olacak adayı seçebilirsiniz. Bunların haricinde ise bakıcınızın yaşına, deneyimlerine, eğitim durumuna, bakıcılık bilgisinin ne düzeyde olduğuna da bakabilirsiniz. Özet olarak bakıcı seçerken en önemlisi istekler ve ihtiyaçlardır. Bunlardan sonra ise bakıcının özellikleri ve isteklerinize uyum sağlayıp sağlayamayacağı gelir. Seçimlerinizi bu yönde yaparak olumlu bir sonuç alabilirsiniz.

Yatılı Bakıcı Fiyatları

Bakıcı fiyatları, en başta belirttiğimiz gibi bakıcıların çalışma şekillerine göre ve bakıcının özelliklerine göre değişiklik gösterebilir. Yatılı bakıcı fiyatları, yarım gün bakıcı fiyatlarından daha fazla olabilir. Çalışma saatleri daha fazla olduğu için artış gösterir. Yatılı hasta bakıcı fiyatları ve yatılı çocuk bakıcı fiyatları arasında da farklılık olabilir. Hasta eğer yatalak ise fiyat değişebilir. Detaylı fiyat bilgisi alabilmek için mutlaka ihtiyaçlarınızı bilmeniz ve bunları iletmeniz gerekir. Bakıcı özelliklerinde ne olmasını istediğinizi de belirterek en net cevabı alabilirsiniz. Bunlar bilinmediği zaman kesin bir miktar söylemek pek mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir