Anasayfa » Blog » Bebek Bakıcısı Özellikleri

Bebek Bakıcısı Özellikleri

bebek bakıcısı özellikleri

Bebek Bakıcısı Özellikleri

Annelerin iş hayatına yoğun katılımı veya bebek bakımında destek alma ihtiyacı her geçen gün artmaktadır. Artan taleple birlikte ailelerin en büyük kaygısı da bebek bakıcısının niteliği ve niceliği noktasında yoğunlaşmaktadır. Bebek bakıcısı Özellikleri neler olmalı hep akıllardadır.

Güvenilir, deneyimli ve aile yapısı ile uyumlu bir bakıcı bulmak oldukça zorlaştığı günümüzde ebeveynler çok çaba sarf etmekte fakat çoğu zaman hüsranla sonuçlanıyor. Bunun başlıca nedenlerinden biri de profesyonel bir destek almamalarıdır.

Armoni İnsan Kaynakları olarak ailelerimizin bu konudaki hassasiyetlerini biliyor ve bu hassasiyetler doğrultusunda çalışmalar yürütüyoruz. Size en iyi adayı bulmak için çalışıyoruz. Bu yazıda da bebek bakıcısı kimdi ve özellikleri neler olmalı konusunu sizler için irdeledik.

Bebek Bakıcısı kimdir ?

Bebek bakıcısı, yatılı veya gündüz mesaili olarak çalışıp bebeğin bakımları, sağlığı, beslenmesi ile ilgilenen kişidir. Ailenin  ihtiyaçları doğrultusunda bebek bakıcıları  nitelikleri değişebilir. Örneğin bir aile kesinlikle yabancı dil bilmesini isterken başka bir aile daha anaç özellikler taşıyan bir aday talebinde bulunabilir. Burada talep edilen beklenti ne olursa olsun önemli olan emin ellerde olnması ve güvenliktir.

Bazı aileler bebek bakımı yanı sıra bakıcıdan ev işleri konusunda da destek almaktadır. Fakat bilinmelidir ki ev işine ayrılan her zaman dilimi bebekten de çalınan bir zaman dilimidir. Ev işleri konusunda destek isteyen aileler görüşmede mutlaka bunu adayla paylaşmalı ve beklentiler net şekilde belirtilmelidir.

Bebek Bakıcısı Özellikleri

 • Bebek bakıcısı öncelikle güvenilir kişilerden olmalıdır. Daha önce herhangi bir suça karışmamış biri tercih edilmelidir.
 • Bebek bakıcısı kesinlikle ve kesinlikle sigara kullanmamalıdır.
 • Bakıcının aile yapınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Bir bakıcı bebek bakımında mutlaka ve mutlaka bilgi sahibi olmalıdır.
 • Bebek beslenmesi önemli bir husustur. Bebeğin özellikle sıvı gıdadan katı gıdaya geçiş süreci hakkında bilgi sahibi olması gerekir.
 • Anne ile koordineli çalışabilmeli ve annenin taleplerini aksatmayacak şekilde algı açıklığına sahip olmalıdır.
 • İlkyardım bilgisi sahibi olmalıdır.
 • Özellikle yenidoğan bebek bakıcısı kolik problemi ve bu problemle karşılaştığında yapılabilecek uygulamalar hakkında bilgi sahibi olmalıdır.
 • Sağlıklı takip adına gerekli takip çizelgelerini tutabilmelidir. Gerektiğinde aile ile düzenli paylaşabilmelidir.
 • Bebeğin uyku düzenine uyum sağlayabilmeli ve gece uykusu az olan bebeklerle gece de ilgilenebilmelidir.
 • Bebeklikten çocuğa geçiş döneminde tuvalet eğitimi, oyun, merak gibi süreçlerini yönetebilmeli ve aktif olabilmelidir.
 • Sorumluluk sahibi olmalı ve bebeği yalnız bırakmamalıdır.
 • Müdahaleci olmak yerine gösteren ve bebeğinde kendini gerçekleştirmesine imkan tanıyan olmalı.
 • Sabırlı olmalı ve bebeğin huysuz zamanlarına sabırla dayanabilmeli.
 • Bebeklerin en büyük ihtiyacı sevgidir. Bebeklerden sevgilerini esirgememelidirler.
bebek bakıcısı özellikleri

Bebek Bakıcısı Özellikleri

Bakıcının Bebekle İletişimi

Bakıcının bebekle iletişimi çok önemlidir. Bakıcı bebeğe her zaman şefkatle ve sevgiyle yaklaşmalı bunu yaparken seçtiği dil de buna uygun olmalıdır. Bebeği de dinleyen, anlayan bir bakıcı bebeğinizin de ilerde dinleyen anlamaya çalışan bir birey olmasını sağlayacaktır.

Bebek Bakıcısı Fiyatları

Bakıcı fiyatlarını genel olarak aile ile çalışacak personel arasında görüştürme yapmaktayız fakat genel olarak dinamik bir yapı vardır. Bakıcının eğitimi, yaşı deneyimi, bulunduğunuz il gibi birçok faktör buna etki etmektedir.

Armoni İnsan Kaynakları bakıcılık hizmetinden yararlandığınızda size en uygun bakıcıyı bulabilmek için doğru ücret politikasını birlikte belirleriz.

Bebek Bakıcısı Nasıl Bulunur?

Deneyimli ve güvenilir bakıcı bulmak oldukça zordur. Bu amaçla kurulan Armoni İK ebeveynlerin her zaman yanında yer alarak bir ebeveyn hassasiyetiyle çalışmalar yürütmekte ve en doğru adayı en kısa sürede bulmaktadır. Armoni İK ailemize katılmak için bizi aramanız yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir