Anasayfa » Blog » Bebek Bakıcısı Seçiminde İlk Görüşme

Bebek Bakıcısı Seçiminde İlk Görüşme

bebek bakıcısı

Bebek Bakıcısı Seçiminde İlk Görüşmenin Önemi

Ailelerin belli yaşam tarzları ve prensipleri vardır. Bebeklerine de bu prensiplere uygun bir bakım vermek isterler. Bebeğin beslenmesi, gün içinde neler yaptığı, ne zaman uyuyacağı gibi konulara prensipler yön verir. Bu detayları bakıcı adayı en baştan paylaşmak verimli bir görüşme geçirmenizi sağlar. Bebek bakıcısı ile sorun yaşamamanın ilk aşaması doğru kişiyi seçmektir. Bu yüzden ilk görüşmeye hazırlıklı gitmek önemlidir.

Bebek bakıcı ile beklentilerinizi, görev tanımlarınızı paylaşmalısınız. Görüşme öncesinde bunu belirlemek sizin için faydalı olacaktır. İlk görüşmenizde çalışma saatleri, izin günleri ve ödeyeceğiniz ücret konularının detaylarını da görüşmelisiniz. Bebek bakıcısı fiyatları yönünden size yardımcı olur. Bakıcı adayınızın da beklentilerini dinlemelisiniz. Sizinle nasıl iletişim kurduğuna, beden diline ve sorularınıza olan cevaplarına odaklanmalısınız. Bakıcıların sahip olması gereken özellikleri bilmeniz bu konuşmada size yarar sağlayacaktır.

bebek bakıcısı

Sık Bakıcı Değiştirmek Bebeğinizi Nasıl Etkiler?

Sık Bakıcı Değiştirmek Bebeğinizi Nasıl Etkiler?

Bebeklerin, hayatlarının ilk anlarında tüm ihtiyaçları için başkalarına bağımlı olurlar. Kendilerini bu bakımları sunan kişiye bağlanma eğilimi sergilerler. Bakıcısı sık sık değişirse bebeklerde güven duygusu sarsılabilir ve ayrılık endişesi oluşabilir. Bu yüzden bebek bakıcısı arıyorum derken çok iyi karar verip tek seferlik seçim yapmanız ve sürekliliği sağlamanız bebeğiniz için yararlı olur. Bebeğime bakıcı bulamıyorum diye endişe etmenize gerek yok. Sadece bakıcı arıyorum diye işinizi aceleye getirmeyin ve adayları her bakımdan inceleyin. İşine sadık ve sorumluluk sahibi bir bakıcı bulmak için biraz zaman ayırmalısınız.

Bebek Bakıcısı Sizin Evinizde Mi Çalışmalı?

Bakıcı bul derlerken sonunda bir bakıcı adayı ile görüşme fırsatı buldunuz ve bir karar aşamasına daha geldiniz. Bazı adaylar kendi evlerinde bakıcılık hizmeti vermeyi tercih edebilirler, bunu kabul eden aileler de olabilir. Fakat özellikle bebekler söz konusu ise onun, kendi evi içinde bakılması daha doğru bir seçenek olacaktır. Bebeğiniz sizin sağladığınız bir ortamda ve sizin şartlarınızda, alıştığı çevre içinde bakıldığında kendisini daha güvende hissedecektir. Sizlerde kendi evinizi daha rahat kontrol edebileceksinizdir. Bu yüzden bir bakıcı ile çalışmak istediğinizde bunun kendi evinizde olmasını istediğinizi belirtin.

Bebek bakıcısı fiyatları ve bebek bakıcısı danışmanlık firmaları hakkında daha detaylı bilgi almak için Armoni İnsan Kaynakları ile iletişime geçebilirsiniz.

Bakıcı tercihlerinde ailelerimiz:

  • Filipinli bakıcı,
  • Nepalli Bakıcı,
  • Özbek bakıcı,
  • Türkmen Bakıcı,
  • Gürcü Bakıcı,
  • Azeri Bakıcı,
  • Afrikalı bakıcı,

tercih ederken bu tercihlerinde İngilizce bilen bakıcı veya Fransızca bilen bakıcı gibi yabancı dil opsiyonlarını da kullanabiliyorlar. Yine bu opsiyonlarda yatılı bakıcı veya gündüzlü bakıcı da yer almakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir