Anasayfa » Blog » Bebek ile Yapılabilecek 25 Aktivite

Bebek ile Yapılabilecek 25 Aktivite

bebek bakıcısı

Bebek ile Aktiviteler

Bebekli günler bazen sıradan, ertesi an büyülü olabilir. Günlük aktivitelerin içinde gizli dönüm noktaları veya huzursuz dakikalar vardır. Bebek Bakıcısı veya ebeveynler bu anları yakalayabilmeli, farkında olmalı, ve yönetmelidir.

Bebeklerin yatma vaktine kadar her anı doldurmak bazen Everest Dağı’nı ölçeklendirmek gibi gelebilir. Bu zamanları doldurmak veya daha çok sihir ve daha az sıradanlık yaratmak için, evde bebeklerle yapabileceğimiz aktiviteler listemizi bir araya getirdik.

Yazımızda bebekler için duyusal aktiviteler ve belki de daha önce aklınıza gelmemiş bebeklerle yapılacak şeyler bulacaksınız.

bebek bakıcısı

Bebek ile Aktiviteler 

 1. Dokuları jöle ile keşfedin

bebek aktiviteleri

Bebek sütten kesilme yaşına gelmişse, tepsiye farklı renkli jöle koyarak mama sandalyesine koyun. Bebekler için bu duyusal aktivitede bebeğiniz susacak ve ezmeyi sevecek.

 1. Bebek Masajı yapın

bebek masajı

Bebek Masajı yapın

Masaj yapmak onları hem rahatlatacak hem keyifli zaman geçirmenizi sağlayacak. Birkaç YouTube videosu izleyin ve ardından birlikte harika bir bağ kurma zamanı geçirin.

 1. Duyusal şişeler yapın ve oynayın

bebek oyuncakaları

Duyusal şişeler yapın ve oynayın

Evde küçük çocuğunuzu büyüleyecek duyusal şişeler de dahil olmak üzere birçok favori bebek oyuncağı evde yapılabilir. Duyularına hitap eden oyuncaklar yapın.

 1. Ponponlarla oynayın

bebek bakıcısı arıyorum

Ponponlarla oynayın

Dikkati elden bırakmayacak şekilde ona 1 adet ponpon verin ve tuvalet kağıdı rulosu verin. Ponponların bir yerden başka bir yere geçmesi çok hoşlarına gidecek.

 

 1. Tuzlu hamurla el ve ayak izleri yapın

bebek aktiviteleri

Tuzlu hamurla el ve ayak izleri yapın

Hatıralar yaratmaya hazırsanız, basit ve ucuz bir yol, biraz tuzlu hamur yapın ve el – ayak izi yapmaktan zevk alın. Küçük çocuğunuz biraz fazladan hamur yaparsanız dokusunu keşfetmekten keyif alacak.

 1. Baloncukları üfleyin ve bebeğin onları patlatmasına izin verin!

bebek bakıcısı

bebek bakıcısı

Kabarcıklar ve bebekler mükemmel bir yapboz gibi bir araya gelir! Bebeğinizin yüzüne baloncuklar üfleyin ve onları patlatmaya çalışırken sevinçli hale gelmelerini izleyin.

 1. Parmak kukla oyunu

parmak kukla

Parmak kukla oyunu

Bir bebeğin dil gelişimi gerçekten hızlanmadan önce çok fazla iletişime ihtiyacı vardır. Bunu yapmanın eğlenceli bir yolu, bazı parmak kuklalarıyla eğlenceli ve mucizelerle dolu şatafatlı bir hikaye uydurmaktır. Merak etmeyin, bebeğinizin tiyatrocu olmanıza ihtiyacı yok ve kimse izlemiyor

 1. Yenilebilir parmak boyasıyla yapın ve oynayın

bebek yemekleri

Yenilebilir parmak boyasıyla yapın ve oynayın

Bu ilk sanat eseri, değer verilmesi gereken bir eserdir, ancak bebekler her şeyi ve her şeyi ağızlarına koymanın hayranlarıdır. Bunu aşın ve yenilebilir parmak boyası yaparak biraz kirli bir boyama zamanı geçirmelerine izin verin.

 1. Karnınızda yatırarak zaman geçirin

bebek bakıcısı fiyatları

Karnınızda yatırarak zaman geçirin

 

Belki de bebeklerle yapılacak en önemli şeylerden biri, özellikle de çok küçükken, bol miktarda karnınızda zaman geçirmesidir. Bunu başlı başına bir aktivite haline getirin. Bebeğiniz isteksizse, göğsünüze koyun. Şarkı söyleyin ve sohbet edin.

 1. Çıngıraklarla oynayın

yatılı bebek bakıcısı

yatılı bebek bakıcısı

Çıngıraklar yüzlerce yıl önce yapılmış olabilir ama bunun iyi bir nedeni var. Bebekler sadece bir şeyleri sallamayı severler, gürültü ne kadar iyi olursa o kadar iyidir! İsterseniz kendi çıngırağınızı yapın.

 1. Ce eeee oynayın

bebek oyunları

bebek oyunları

Ceeeee oynamak kıkırdamaları ortaya çıkarmak için kesinlikle garantili bir sahnedir. Bebekler, bu yüzden bu basit oyuna defalarca şaşırır ve sevinir.

 1. Tekerlemeler söyleyin

yabancı bebek bakıcısı

Tekerlemeler söyleyin

Bebeğiniz sadece sesinizden hoşlanır. Akortlu şarkı söyleyemesen bile bebeğin seni sevecek! Tekerlemeleri sık sık tekrar edin.

 1. Balon Eğlencesi

bebek bakıcısı arıyorum

Balon Eğlencesi

Bebeklerle yapmayı en sevdiğimiz aktivitelerden biridir. Helyum balonlarını birkaç metre yukarıda olan balonla ayak bileklerinin etrafına gevşek bir şekilde bağlayın. Kendi eğlence kaynaklarının kontrolünde olmaktan büyük keyif alacaklar ve tekmeleyecekler.

 1. Bir ‘hazine’ sepetini keşfetmelerine izin verin

ingilizce bilen bakıcı

ingilizce bilen bakıcı

Evinizin etrafında bir yürüyüşe çıkın ve bebek dostu ev eşyasını toplayın. Hepsini bir sepete koyun ve bebeğinizin sadece plastik oyuncaklar olmayan farklı dokuları ve eşyaları keşfetmesine izin verin. Toplanmış çoraplar, çırpma teli ve çam kozalakları, hepsi sıkı favorilerdir. Bunu yaparken denetimi sakın elden bırakmayın.

 1. Kamyon ve arabalarla boyama yapın
bebek oyuncakları

Kamyon ve arabalarla boyama yapın

Bebekler için güvenli boya ve büyük bir kağıt parçası kullanın ve tekerleklerle bazı desenler oluşturmalarına izin verin. Muhtemelen bebeklere yönelik aktivitelerimizden biri de banyo zamanı olacak.

 1. Mutfakta dans edin

filipinli bebek bakıcısı

Mutfakta dans edin

Bebeğiniz size yakın olmayı çok seviyor ve dans etmek, tüm gece sütü çekmek için ihtiyaç duyduğunuz endorfinleri serbest bırakacaktır. En sevdiğiniz şarkıları dinleyin ve mutfakta zıplayın. İkiniz de yakında daha iyi hissedeceksiniz.

 1. Sesli oyuncaklarla oynayın

bebek bakımı tavsiyeleri

Sesli oyuncaklarla oynayın

Bazen en sevdikleri oyuncakları muhtemelen yanan, patlayan, ping yapan ve vızıldayan ve muhtemelen yetişkinleri rahatsız eden bir melodi çalan oyuncaklar olacaktır.

 1. banyo yapın

bebek banyosu

banyo yapın

Banyo zamanının yatmadan önce olması gerektiğini kim söylüyor? Bebeğiniz banyoyu seviyorsa ve bunun sakinleştirici bir zaman olduğunu biliyorsanız, bunu bebeğin huysuzlaştığı diğer zamanlarda da kullanın. Bir sahne değişikliği ve biraz su sıçraması herkesin ruh hali için harikalar yaratabilir.

 1. Bahçe veya salon pikniği yapın

yatılı bebek bakıcısı

Bahçe veya salon pikniği yapın

Bebekler keşfetmeyi sever. Hatta bazen mama sandalyesini reddedebilir. Bahçeye bir halı koyun ve ellerinizle yemek sunun. İngiliz çayı saati başarısız olursa, sizi salonda piknik yapmaktan alıkoyan nedir?

 1. Onları bir karton kutuya koyun!

bebek bakımı

Onları bir karton kutuya koyun!

Hayır, diş çıkarmadıkları ve kolik olmadıkları bir güne kadar onları saklamanız gerektiğini düşünmüyoruz. Bununla birlikte, bir teslimatınız varsa ve elinizde bir karton kutunuz varsa, bebeğin gününü neşelendireceğiniz hazır bir oyuncağınız vardır. Onları birkaç favori oyuncakla doldurun ve bir fincan kahvenin tadını çıkarırken eğlenmelerini izleyin.

 1. Kitap okuyun

bebek kitapları

Kitap okuyun

Bebekler asla okunamayacak kadar küçük değildir. Bebekler özellikle dokunabilecekleri ve hissedebilecekleri birçok farklı dokuya sahip tahta kitaplara bayılırlar. Bebek bakıcısı arıyorum diyorsanız bu kitap okuyabilecek biri olması sizin için bir kriter olabilir.

 1. Göbeğine ve karnına üfleyin

bebek bakıcısı şirketleri

Göbeğine ve karnına üfleyin

Daha sonra çocuklukta onlara yapmamalarını söyleyeceksiniz, ama şimdilik muhteşem yumuşak karınlarına burunlarınızı sokup üfleyebilirsiniz. Kıkırdayacaklar ve ciyaklayacaklar ve kısa süre sonra büyük bir zevkle geri dönecekler.

 1. Kağıdı ezin

yatılı bebek bakıcısı

Kağıdı ezin

Hediye verirken bir bebeği izlediyseniz, genellikle kağıdın içindeki hediyeden daha cazip olduğunu bilirsiniz. Bundan yararlanın ve bebeğe sırf eğlence için biraz ezilmiş kağıt verin.

 1. Fotoğraflara bakın

bebek ve anne

Fotoğraflara bakın

İnsan yüzü bebekler için harikadır, özellikle de tanıdıkları ve sevdikleri insanların yüzü olduğunda. İnsanların kim olduğunu ve ne yaptıklarını gösteren aile fotoğraflarına bakın.

 1. Yemek yaparken size yardım etmesine izin verin

istanbul bebek bakıcısı

Yemek yaparken size yardım etmesine izin verin

Yemek yapmaktan ve pişirmekten hoşlanıyorsanız, bebeğinize bunu erken aşılayın. Yuvarlama, karıştırma veya yanınızdaki bir tencereye vurma konusunda ‘yardımcı’ olabilirler. Yakında sizin şefiniz olacaklar! Bebek bakıcısı ile de bu aktiviteleri neden denemiyorsunuz?

 

 

Evde bebeklerle yapılacak şeylerin pahalı veya karmaşık olması gerekmez. Şimdi düşük maliyetli eğlencenin tadını çıkarma zamanı. Bebekler için duyusal aktiviteler, dünyalarını keşfettikleri için özellikle önemlidir. Eğlenin ve yatma vaktine kadar devam edin, harika bir iş yapıyorsunuz.

 

Tüm bu aktiviteleri yapacak vakit ayıramıyorsanız bebek bakıcısı ile bebeğinizin bu aktiviteleri yapmasına izin verebilirsiniz. Yatılı bebek bakıcısı portföylerimiz hakkında bilgi almak ve bebek bakıcısı fiyatları hakkında bilgi edinmek için bize ulaşabilirsiniz. Bebek bakıcısı hakkında daha geniş bilgi almak için tıklayabilirsiniz : bebek bakıcısı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir