Anasayfa » Blog » Bebeklerde Diş Bakımı

Bebeklerde Diş Bakımı

Bebeklerde Diş Bakımı

Bebeklerde Diş Bakımı

Ebeveynlerin bebekleri ve çocukları için birçok konuda özel desteğe ihtiyaç olabilir. Bu konularda biri de evde diş bakımını özellikle bebeğiniz varsa yapmak. Bu noktada bebek bakıcısı ile yardımlaşarak bu süreci en iyi şekilde, en sorunsuz şekilde geçirmek de mümkündür. Zira profesyonel olarak bu hizmeti sunan bakıcıların çoğu bu konuda eğitimli ya da tecrübeye sahiptir. Böylelikle ilk kez anne baba olanlar için de bu süreçte yol gösterici konumda olmaktadırlar. İlk dişler çıktığında bebeklerin ruh hali değişmekle birlikte bu süreçte dikkat edilmesi gereken daha birçok konta da bulunmaktadır. Bebeklerde diş bakımı.

Bebeklerde ilk diş ne zaman çıkar, çıktığı zaman ne yapılması gereklidir gibi birçok konuda anne ve babaların yardım alması iyi bir seçenek olacaktır. Bunun yanı sıra dikkat edilmesi gereken unsurlara dikkat ederek de bebeklerinizin diş bakımını özenli ve daha güzel şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gerekenler ile bu süreçte yardım alacağınız yatılı bebek bakıcısı hizmeti ile ilgili tüm detaylar bu yazıda yer almaktadır.

Bebeklerde Diş Bakımı Nasıl Olmalı?

Bebeklerde ilk dişlerin çıkma zamanı değişiklik gösterse de bu noktada genelleme yapmak da mümkündür. Çoğunlukla bebeklerde altıncı aya girilmesi ilk dişlerin çıktığı görülmektedir. Bu noktada özel olarak bu dişlerinin bakımının yapılması gerekmektedir. Süt dişleri olmayan bebeklerin ağız içleri anne sütünden temizlenmeli ve yavaş yavaş diş fırçası ile tanışılmalıdır. Genel olarak hem annelerin hem bebek bakıcı adayının dikkat etmesi gereken diğer unsurlar şunlardır:

  • Dişlerin hafif olarak çıkmaya başlaması o bölgelerin sıklıkla kaşınmasına yol açabilir. Doktor ya da eczacılardan bebeklerin dişlerini kaşımak için kullanacakları ürünler tavsiye alınabilir.
  • Dişlerin biraz da belirginleşmesi ile diş fırçası kullanıma başlanabilmektedir.
  • Diş macunu ve diş fırçası olarak mutlaka bebeklere uygun ürünler tercih edilmelidir.
  • Bebeklerde ileri zamanda görülen çürüklerin çektirilmemesi gerekir. Zira sonrasında bunlar diş çarpıklıklarına yol açabilmektedir.
  • Diş çıkma sürecinde ortaya çıkan baş ve kulak ağrısı bebeklerin huysuz bir ruh halinde olmasına neden olabilir.

Diş çıkma döneminde sancılı olan süreçte soğuk yiyecekler rahatlamaya neden olabilir. Bu yiyeceklerin dikkatli seçilmesi gerekmektedir. Bu süreçte özellikle en iyi bakım hizmeti için uygun bakıcı fiyatları ve güvenilir hizmet veren firmalardan destek alınabilir. Böylelikle bu sürecin huzurlu bir şekilde geçirilme süreci kolay olmaktadır.

 

 

Bebek Diş Bakımına Bakıcı Özeni

Bebeklerin diş bakımı için dikkat edilmesi gereken birçok husus bulunmaktadır. Dişlerin nasıl temizlenmesi gerektiğinden diş macunu seçimine kadar birçok konu burada yer alır. Bebeklerde diş bakımına başlama zamanı il dişin patlaması ile başlamaktadır. Ek gıda alınmaya başlanması ile asit, şeker ve süt dişlerde çürümeye yol açabilir.

Hem anneler hem bebek bakıcısı bu duruma dikkat etmelidir. Bebeklerin diş temizliği için günde bir kez yapılması yeterlidir. Parmak fırça kullanımı bu sürecin rahat geçirilmesine olanak tanımaktadır. Biberon da diş çürümesine yol açabilir, bu durumda ise bardak kullanımı yavaş yavaş öğretilmelidir.

Bu süreçte bebek bakıcısından destek almak hem aileler üzerindeki yükü alacak hem de daha iyi bir bakım yapılmış olacaktır. Diş fırçalamada eğlenceli aktiviteler, alışkanlık kazandırmak için yapılan oyunlar bu süreci hep daha zevkli hale getirmektedir.

Bu noktada diş sapı uzun olan diş fırçası seçimi, pilli diş fırçası tercihi gibi birçok hususa ayrı özen gösterilmelidir. Aileler Bebek bakıcısı arıyorum dediğinde kaliteli hizmet sunacak birçok firma bulunmaktadır. Türkiye’nin hemen hemen tüm illerinde bu profesyonel hizmeti almanız da mümkün olmaktadır.

Bebeklerde Diş Bakımı
Bebek Diş Bakımına Bakıcı Özeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir