Anasayfa » Blog » Bebeklerde Gaz Sancısı

Bebeklerde Gaz Sancısı

bebeklerde gaz sancısı

Bebeklerde Gaz Sancısı

Özellikle bebek bakıcısı olan kişilerin de sıklıkla öğrenmek istediği gaz sancısı çözümlerinden bu yazıda bahsetmekteyiz. Öte yandan minik ipuçlarından doğal çözümlere kadar bilgi sahibi olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey ise yazıdaki başlıklardan korktuğunuz duruma uygun çözümleri görebilmenizdir. Ancak tüm bilgilerden önce bilinmesi gereken bir nokta da bulunmaktadır. Eğer bir bebeğin başlayan gaz sancısı tüm dikkatinize ya da çabanıza rağmen geçirilemiyor ise mutlaka bir yerden sonra hastaneye gitmelisinizdir. Her zaman başınıza gelmesi olası olmayan ancak bazı ihtimallerde ciddi sorunlara yol açabilen bu gaz sancısında tecrübenizi asla eksik etmemeniz gerekiyor. Bebeklerde gaz sancısı …

Bebeklerde Gaza Ne İyi Gelir?

Herkesin de bildiği gibi küçük bebeklerde gaz sancılarının zaman zaman ortaya çıkması oldukça doğaldır. Özellikle aldıkları besinleri sindirme döngüleri midelerini ve mideleri etrafındaki organları yorabilmektedir. Tam da bundan dolayı bir bebek sahibi kişinin ya da yatılı bebek bakıcısı olarak çalışanların her daim kontrollü olmaları gerekiyor.

Evet, bir bebek gaz sancısını gün içerisinde herhangi bir zaman diliminde çekebilir. Bunun dışında genellikle soğuk algınlığı ya da besin takviyesinin fazla verilmesi de bebeklere etkide bulunabilmektedir.  Dolayısı ile sürekli dikkatle izlenmesi gereken mama planı ya da giydirme alışkanlığından da geri kalmamalısınız. Bir bebeğin ne çok fazla sıkı giydirilmesi ne de çok az kıyafetle yatırılması tam olarak doğru olmamaktadır. Ancak oda sıcaklığının olması gereken düzeyde ayarlanması da en gerekli detayların arasında yer almaktadır.

bebek bakıcısı arıyorum

Bebeklerin Gaz Ağrısı İçin Doğal Çözümler

Bebeklerin Gaz Ağrısı İçin Doğal Çözümler

Genelde ağlama ile gaz sancısını belli eden bebekler için bakıcı fiyatlarından ziyade bakıcı seçiminin doğruluğu da burada öne çıkmaktadır. Çünkü tıp ya da sağlık alanında yüksek bir eğitimi olmasa da bebek bakıcılarının da temel sağlık ve ilk yardım bilgilerine sahip olmaları mühim şeylerden bir tanesi olmaktadır. Ayrıca doğal yöntemlerle çözülebilecek bu gaz sancısı problemi için yapılabilecek belli başlı şeyler de bulunmaktadır.

Bunlardan biri bebeğin karnını yavaş hareketler ile ovalamanızdır. Ancak bunu yaparken bir bebek yağından daha iyisi de vardır. Bu da daha iyisi olan hafif bir lavanta yağından destek almanız olacaktır. Yine bunların dışında bebeğin sırtına nemli bir bez koyulması da sinirlerini gevşeterek sindirimi ve ağrıyı düzene sokabilmektedir.

Bebeklerde Gaz Sancısı  Sebepleri

Özellikle yatılı bakıcıların panikledikleri bu bebeklerdeki gaz problemini detaylandırmış olduk. Yukarılarda da belirttiğimiz üzere bu gayet sıkça karşılaşacağınız ve de doğal bir durum olmaktadır. Ayrıca yetişkin insanlarda bile üşütme, dengesiz beslenme, sindirim problemleri gibi durumlar gaz sancısı yaratabilmektedir. Hele ki bebeklerin sürekli hızlıca büyüyen ve artan hücresel gelişimleri düşünüldüğünde bu oldukça normaldir. Aynı hıçkırık ve ağlama gibi detaylar gibi gaz sancısı da kaçınılmaz ama çözümü olan sorunlardandır.

Bebek Bakıcıları İçin Bebek Gaz Sancısına Dair Tüyolar

Özellikle herhangi bir bebek bakıcısının temel sorunlarından birini çözüme kavuşturmaktayız. Yani gaz sancısı adına oluşturduğumuz bu yazıda belirli şeylere değinmiş olduk. Örneğin en yüksek ağrıdaki bebek sancısının dahi normal olabileceğini görmüş oldunuz. Buna ek olarak doğal yöntemlerle ve minik hareketler ile de bu tatlı bebeğin ağrısını yok edebileceğinizi öğrenmiş durumdasınızdır. Tabi ki bir bebeğin sancısını kesebilmeniz adına bir şey daha vardır. Bu ise gazını çıkarma hareketinin de ne denli önem arz ettiğini bilmeniz gerektiğidir. Ancak panikle bu detayı gözünden kaçıran kişilerin olabileceğini düşündüğümüzden hatırlatmaya gerek duyuyoruz. Bir bebek yemeğini yedikten ya da emzirildikten sonra mutlaka gazı çıkarılmalıdır. Aksi takdirde bahsettiğimiz bu gaz sancısı yaşanabilir ya da derecesi artabilir. Siz siz olun temel tedbirlerden şaşmayın. Ancak acil durumlarda da bir yatılı bebek bakıcısı olarak hastaneye ulaşmaktan vaz geçmeyin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir