Anasayfa » Blog » Çocuğunuz İçin Kreşe gitmesi mi iyi, Evde Çocuk Bakıcısı mı ?

Çocuğunuz İçin Kreşe gitmesi mi iyi, Evde Çocuk Bakıcısı mı ?

çocuk bakıcısı

Çocuğunuz İçin Kreş Bakımı Mı? Evde Çocuk Bakıcısı Mı?

Anne babaların sık sık aklına gelen bir sorudur bu. Bu konu hakkında birçok görüş olmasına rağmen en yaygın olanı çocuğun 3 yaşına kadar evinde bakılmasıdır. Bu yaşlardan sonra ise uygun bir kreşe verilebilir. Kreş ortamı yaşıtları ile vakit geçirmesi açısından iyi bir seçenek olabilir. Fakat şunu da gözden çıkarmamakta fayda vardır. Kreşlerde eğitim veren öğretmenler birçok çocukla ilgilenmek zorundadır. Bu yüzden de çocuğunuza yeterince ve istediğiniz seviyede bir eğitim verilemeyebilir. Evde çocuk bakmak bu yönden mantıklı karşılanır. Profesyonel bir çocuk bakıcısı yardımı aldığınızda çocuğunuzun tüm eksikleri ile ilgilenerek ona en verimli eğitimi verebilir. Aynı zamanda çocuk bakıcısı sadece eğitimi ile değil eğlencesi, beslenmesi ve sağlık sorunları ile de ilgileneceği için çocuğunuzun daha özel olmasını sağlar.

Çocuğun Evinde Bakılması En Doğrusu

Bakıcı arayanlar genel olarak bu konuyu da araştırıyorlar. Bakıcı arıyorum ama bakıcının evinde mi bakılması kendi evinde mi bakılması daha doğru olur diye bir kafa karışıklığı yaşıyorlar. Çocuk bakıcısı arıyorum derken araştırmalarınızda ve görüşmelerinizde bakıcı adayınıza çocuğun nerde bakılmasını istediğinizi belirtmelisiniz. Bu konuda ki çocuk bakıcısı fiyatları da konuşmanızın konuları arasında olmalı. Normal şartlar altında çocuğun kendini en güvende ve mutlu hissettiği yer ailesi ile birlikte yaşadığı yerdir. Ayrıca bakıcının evinde kimlerin yaşadığını ve kimlerin gelip gittiği bilinemez. Bakıcınız iyi bir bakıcısı olsa bile, yaşadığı çevrede çocuğunuzun yanında olmasını istemeyeceğiniz kişiler olabilir.

Bakıcınızın Zihinsel ve Fiziksel Sağlığına Dikkat Etmelisiniz

Bakıcı seçimi yapılacağı zaman dikkat etmeniz gereken bir noktada onun sağlık durumu olmalı. Özellikle çocuğunuz enerjik ve hareketli ise ona ve enerjisine ayak uydurabilecek birini seçmelisiniz. Kronik sağlık sorunu bulunan bir bakıcı seçerseniz, onun bu sorunlar için sıkça izin alması gerektiğini aklınızdan çıkarmayın. Aday ile görüşmeniz sırasında bu konuyu sorun. Evden belli saatlerde çıkarak belli saatlerde dönüş yapıyorsanız bakıcınızın mesai saatlerine uyması sizin için önemlidir. Çocuk Bakıcısı adayı ruhsal olarak da sağlıklı olmalıdır. Aksi halde çocuğunuzun da ruhsal sağlığı bozulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir