Anasayfa » Blog » Çocuk Bakıcısı ile Çocuğum Mutlu mu?

Çocuk Bakıcısı ile Çocuğum Mutlu mu?

Çocuk Bakıcısı

Çocuğun, çocuk bakıcısı ile mutlu olduğunu nasıl anlarım ?

Bakıcı hizmeti alan ailelerin akıllarında çeşitli sorular oluşabiliyor. Bu soruların başında gelen ve en önemlileri olan acaba çocuğum bakıcısıyla mutlu mu? Onunla anlaşabiliyor mu? Soruları. Çocuğunuzun nitelikli bir bakıcıyla gerek fiziksel gerekse psikolojik yönden olumlu olarak gelişme eğilimi çok yüksektir. Fakat bazı durumlarda çocuğun bakıcıyla arasında olan negatif enerji, uyuşamama sorunu bu

gelişmelere tam anlamıyla gölge düşürmektedir. Bakıcınız güvenilir bir firmadan tecrübeli bir çocuk bakıcısı seçilmiş, eğitimli, anlayışlı ve sabırlı olsa da, çocuğunuz bakıcınızla iyi anlaşamayabilir. İşte bu noktada çocuğunuza yardımcı olabileceğiniz ve yeni bir bakıcı hizmeti alma yoluna giderken bu yola hangi sorunlar ışığında gideceğinizi belirlemekte önemli olan basit yolları konuşalım.

 

Birbirlerine karşı ilgisizler mi?

Durumu anlamanızda her zaman gözlemleriniz belirleyici olmaktadır. Çocuğunuzun bakıcısına bakıcınızın çocuğuna olan bakışlarını gözlemlemeniz çok önemlidir. Sezdiğiniz negatiflik büyük ihtimalle çocuğunuzun mutsuzluk içerisinde olduğunu bakıcısıyla anlaşamadığını gözler önüne serebilir. Fakat unutmayın ilişki iki kişiliktir bakıcının davranışları da belirleyicidir.

Çocuk bakıcısı huzursuz mu?

Bakıcı hizmeti alan çocuklar genelde bakıcıların tek işinin onlarla ilgilenmek olduğundan dolayı mutsuz veya huzursuz olmaz aksine etraflarına neşe saçar ve enerji yüklü olurlar. Fakat çocuğunuz da huzursuzluk seziyor, bakıcısıyla yaptığı etkinliklerde hırçın tavırlar sergiliyor ve bu etkinlikleri yapmak istemiyorsa bakıcısıyla arasında bir enerji problemi olabilir.

Çocuğum, Çocuk Bakıcısı Beraberlerken ortak noktada buluşabiliyorlar mı?

Bakıcının çocukla ilgilendiği süre boyunca yaptığı tüm davranışlar çocuğun mutlu olmasına yönelik olmalıdır. Zaten nitelikli bir bakıcı sorumluluğunu ve davranış yönetimini iyi bilir. Yaşanılan sorunların temelinde güvenilir firma seçimi de yatmaktadır. Çocuk bakıcıyla kaldığı süre boyunca onun seçimlerinden memnunsa eğlenebiliyor ve öğrenebiliyorsa herhangi bir sorun yoktur. Fakat ortak noktada buluşmakta zorlanan bakıcı ve çocuk enerji uyumsuzluğu sorunuyla baş başa kalmış olabilir. Erken safhada bakıcıyla konuşmak bu durumda en önemli noktalardan biridir.

Sorun bakıcıda mı? Çocuğunuz ’da mı?  

Bunu anlamak için, ilk önce çocuğunuza sorular sorun ve onunla bakıcısı hakkında konuşmaya çalışın. Doğru soruları sorduğunuzda konuşmaya başlayacaktır. Bazen çocukların bakıcıları sevmemesinin nedeni istediği oyuna belli süreden fazla izin vermemesi, sevmediği bir şeyi yemesi için zorlaması olabilmektedir. Eğer sorun böyle basit bir konuysa çocuğunuzla uzlaşmaya çalışın. Bakıcıyla uyum için de bazı küçük fedakarlıklar verebilirsiniz ancak bazı noktalarda duruşunuzu korumanız en iyisi olacaktır.

Her zaman çözüm üreten olun.

Sorunu anlamadan, çocuğun ve bakıcının sadece konuşularak aşılabilecek sorunları olmasına rağmen aceleyle bakıcı değişimine karar vermek doğru değildir. Her zaman çözüm üreten ve kurtarıcı olarak olaylara yaklaşmanız hem çocuğunuzun gelişimi ve mutluluğu hem de bakıcınızın mutluluğu için en iyi sonucu verecektir. Aşamadığınız noktalarda hizmet aldığınız firmaya başvurmaktan çekinmeyin.ocuk bakıcısı, bakıcı, ataşehir bakıcı, yatılı bakıcı, 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir