Anasayfa » Blog » En Çok Tercih Edilen Bebek Bakıcısı

En Çok Tercih Edilen Bebek Bakıcısı

En Çok Tercih Edilen Bebek Bakıcısı

Ülkemizde en önemli meslek alanları arasında bakıcılık yer alır. Bebek bakıcıları da sektör içerisinde bulunan, eğitimli ve tecrübeli kişilerden oluşur. Peki ülkemizde en çok tercih edilen bebek bakıcısı hangisi? Aileler ne tür bebek bakıcılarını tercih ediyor?

Geçmiş dönemlerde ülkemizde daha çok yerli bakıcılar tercih ediliyordu. Bunun sebebi yabancı uyruklu bakıcılarla doğru iletişimin kurulamaması ve bu nedenle yabancı bakıcılara güvenilmemesiydi.

Ancak her geçen gün iletişim ve güven sorunu ortadan kalkıyor… Bu sayede aileler yerli bakıcıları tutmak yerine ilk tercihlerini yabancı bebek bakıcısından yana kullanabiliyor. Peki yabancı bakıcı tercih edilmesinin sebebi ne? Her yabancı bakıcıya bebek emanet edilebilir mi? Tüm bu soruların ve daha fazlasının cevapları için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz…

Neden Yabancı Bakıcı?

Bebeklerin farklı bir kültür içerisinde yetişmesi ve birden fazla dil öğrenebilmesi, ebeveynler için her geçen gün daha önemli hale geliyor. Bu nedenle ebeveynler ilk tercihlerini yabancı bakıcılardan yana kullanıyor.

Ancak yabancı uyruklu bakıcı tercih etmenin tek sebebi de bu değil… Yabancı bakıcıların gerekli eğitimlerden geçmeleri ve bu alanda ekstra olarak bir uzmanlığa sahip olmaları ailelerin daha fazla ilgisini çekmeyi başarıyor. Bu nedenle aileler, yabancı bakıcıların bebek için daha güvenilir bir ortam yaratacağına inanıyor.

Yabancı uyruklu bakıcı deyince ülkemizde ilk tercih ise Filipinli bakıcılardan yana olur. Filipinli bakıcılar bu alanda saldıkları ün, uygun fiyat ve eğitimleri sayesinde yabancı bakıcılar arasında en çok tercih edilen uyruk olarak bilinmektedir.

En Çok Tercih Edilen Bakıcı: Filipinli Bebek Bakıcısı

Filipinli bebek bakıcısı, Türkiye’de ebeveynlerin en çok tercih ettiği bakıcılar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Bunun sebebi ise Filipinli bakıcıların birden çok dile hakim olması…

Dil hakimiyetinin yanı sıra uygun fiyatlar da ebeveynlerin Filipinli bakıcı tercih etmelerine sebep oluyor. Ayrıca tecrübeli Filipinli bakıcıların, bebeklerin eğitimine büyük oranda katkı sağladıkları da ebeveynler tarafından bilinmektedir.

Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı son yıllarda en çok tercih edilen bebek bakıcısı deyince akla ilk Filipinli bakıcılar geliyor…

Armoni İnsan Kaynakları ile Doğru Bakıcı Seçimi

Filipinli bakıcılar, diğer yabancı uyruklu bakıcılar ve yerli bakıcılar fark etmeksizin bebek bakıcısı arıyorum diyen ebeveynlerin dikkat etmeleri gereken birçok nokta var.

Güven, eğitim, tecrübe ve fiyat gibi kriterler belirli olsa da aileler doğru bakıcıyı seçmekte zorlanıyor. Armoni İnsan Kaynakları ise bu noktada ebeveynlerin tüm ihtiyaçlarını karşılıyor. Doğru bakıcı seçimi için Armoni insan kaynaklarından hizmet alabilir, bebeğinizin yetişeceği uygun ortamın profesyonel bir şekilde hazırlanmasına olanak sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir