Anasayfa » Blog » Ev Yardımcısı Tutarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ev Yardımcısı Tutarken Nelere Dikkat Edilmeli?

ev yardımcısı

Ev Yardımcısı Tutarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ev yardımcısı, genellikle yoğun çalışan ya da farklı sorumlulukları nedeniyle ev işlerine yeterince vakit ayıramayan aileler tarafından tutulur. Ev yardımcıları temizlik, yemek, ütü gibi temel ev işlerini yapmakla sorumlu olan kişilerdir. Yatılı ev yardımcısı tutulabildiği gibi haftalık, günlük ya da aylık periyotlarla da yardımcı tutulabilir.

Ev yardımcısı arıyorum diyen aileler, evlerine ve aile bireylerine uyum sağlayabilecek yardımcılarla çalışmak ister. Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilen ve en önemlisi güvenilir ev yardımcıları bulmak oldukça önemlidir. Aile bireyleriyle iletişimi güçlü ve güler yüzlü adaylar bir adım öne çıkar. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken pek çok özellik vardır.

Bir Ev Yardımcısında Olması Gereken Özellikler

İyi bir eve yardımcı tutarak ev işlerini çok daha pratik ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Ev yardımcısı sayesinde eviniz, her zaman için düzenli ve temiz olur. Peki ev yardımcısı nasıl seçilir? İyi bir ev yardımcısında olması gereken özellikler nelerdir? O özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Güvenilir olması
  • Ev işlerinde bilgili ve yetenekli olması
  • Güler yüzlü olması
  • İletişim becerilerinin güçlü olması
  • Esnek çalışma saatlerine uyum sağlayabilmesi
  • Aile bireylerine ve eve uyum sağlayabilmesi
  • Çalışma ücretinin ailenin bütçesine uygun olması
  • Ailenin ihtiyacına göre günlük, haftalık ya da aylık periyotlarla çalışabilmesi

Öncelikle güvenilir, güler yüzlü ve alanında bilgili olması gereken ev yardımcıları, evde uzun saatler geçiren personeller olduğu için özenle seçilmelidir. Ev yardımcıları seçerken bunlar dışında, tecrübe ve referanslara da dikkat etmek gerekir. İş tecrübesi bulunan adaylar, genellikle bir adım önde olur.

Nasıl Ev Yardımcısı Bulabilirim?

Ev yardımcıları seçerken belirlediğiniz kriterlere uygun adaylarla, bir süre deneme süreci geçirmeniz önerilir. Deneme sürecinde güveninizi kazanan, eve ve size uyum sağlayan, kısaca memnun kaldığınız adayla çalışmaya devam edebilirsiniz.

Bunun için Armoni İnsan Kaynakları’ndan destek alabilirsiniz. Armoni İnsan Kaynakları bünyesindeki onlarca ev yardımcısı adayı içinden, kriterlerinize uygun adayları belirleyerek deneme sürecini başlatabilirsiniz. Hem çalışma koşulları hem de ücret açısından anlaştığınız adayla hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir