Anasayfa » Blog » Filipinli Bakıcı Ücretleri ve Avantajları

Filipinli Bakıcı Ücretleri ve Avantajları

filipinli bakıcı ücretleri

Filipinli Bakıcı Ücretleri ve Avantajları

Günümüz şartlarında ebeveynlerin çalışma imkanı çok fazla, bundan dolayı onlar işe giderken çocuklarına kimin bakacağının endişesini yaşayabiliyorlar. Bakım konusunda aile yakınlarına veya bir bakıcıya ihtiyaç duyuyor. Çocuklarınızı aileden birilerine emanet etmek ne denli iç rahatlatıcı olsa da çocuğunuzun hem iyi bir eğitim almasını hem de iyi ilgilenilmesini isterseniz en iyi tercih Filipinli bakıcı olabilir.

Karakterlerinden ötürü disiplinli, güvenilir, düzenli ve temiz olmalarından kaynaklı fazla talep gören Filipinli bakıcılar, kendi ülkelerinde çocuk, bebek ve yaşlı bakımı konularında eğitimler alarak çalışmak için ülkemize gelir. Çoğu ailenin birinci tercihi olan Filipinler’den gelen bu eğitimli bakıcıların en büyük önceliği çocuklardır. Çocuklara adeta bir anne şefkati göstererek ilgilenirler. Filipinli bakıcı ücretleri oldukça merak edilen konulardan bir tanesidir. Filipinli bakıcı fiyatları ebeveynlerin tercihleri yönünde bakıcının çalışma günleri ve saatlerine göre değişkenlik gösterir. Filipinli bakıcı fiyatları 2021 yılın için de aynı şekilde belirlenmeye devam etmekte. Filipinli bakıcılar genel olarak 1.000 dolar ile 1.500 dolar arasında rakamlarla çalışmaktadır.  Daha uygun rakamlarla ise Endonezya ve Nepal gibi ülkelerden bakıcılar çalışabilmektedir.

 

Ebeveynler, çocukları için seçtikleri bakıcıya güvenmek isterler. Gereken araştırmaları yaptıktan sonra görüşeceğiniz bakıcı adayını gözlemleyerek karakteri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Giyimi, temizliği, konuşması, çocuğunuza olan yaklaşımı gibi. Çocuğunuz için ihtiyaç duyduğu bakımın yapılması ve eğitimine destek olunması açısından Filipinli dadı en büyük yardımcınız olur. Çocuklara karşı olan pozitif yaklaşımları vardır. Çocuklarla vakit geçirmek ve oyun oynamak onlar için büyük bir keyiftir. Bunun yanında İngilizce eğitim vererek çocuğunuzun dil gelişimine büyük katkı sağlar. En önemli özellikleri arasında sakin, disiplinli, nazik, enerjik, güvenilir ve şefkatli olmaları yer almakta. Bu ve bunun gibi birçok olumlu özelliklerinden kaynaklı Filipinli bakıcı İstanbul gibi Türkiye’nin genelinde hatta bütün Avrupa ülkelerinde fazlaca tercih ediliyor.

filipinli bakıcı ücretleri

Filipinli Bakıcıların Çocuklarınıza Etkileri

Filipinli Bakıcıların Çocuklarınıza Etkileri

Filipinli bakıcı ile çalışan aileler genellikle olumlu yorumlar yapar. Enerjik, sıcakkanlı, disiplinli olan bu bakıcılar, çocuklarınızın ihtiyaçlarına bakımlarına öncelik vermelerinin yanında eğitimlerine de çok fazla önem verir. Bunların Yanında Filipinli bakıcılar,

 • Çok değerli çocuklarınızın, zihinsel ve fiziksel gelişimlerinde önemli rolü olan çok çeşitli oyunlar, etkinlikleri kitap okuma ve motor becerilerinin gelişmesi için gereken aktiviteleri yaparak onların öğrenim sürecinde büyük destek olur.
 • Çocuklara olan tavırları sert ve baskıcı olmadığı için onlarla iletişim kurmaları zor olmaz ve çocuklarla aralarında kolayca bir bağ kurabilir.
 • Düzen ve temizlik konularında fazlasıyla titiz olmalarından ötürü çocuğunuz bakımı ile alakalı endişe beslemenize gerek kalmaz.
 • Farklı kültürlerden olmalarından dolayı çocuğunuzun zeka gelişimi, karakter yapısı ve bakış açısı olumlu yönde etkilenir. Kültürel bilgi birikimi noktasında oldukça donanımlı olmasını sağlar. Filipinli bakıcı arıyorum diyen ebeveynler bu bahsettiğimiz özellikleri göz önünde bulundurarak değerlendirme yapabilir. Bunlar size bakıcı seçimiz konusunda fayda sağlar.

Filipinli Bakıcıların Özellikleri

Yaptıkları işten büyük keyif alan Filipinli bakıcı disiplin ve çocuklara olan şefkatli tavırlarını koruyarak hem çocuğunuzun hem de sizin güveninizi kazanmayı başarılar. Çocuklarınızın ilerleyen yaşlarında sosyalleşmesine, iş ve arkadaş seçimlerine kadar çok iyi bir model olan Filipinli bakıcılar,

 • Dinamik, enerjik ve sıcakkanlı bir yapıda olurlar.
 • Güvenilir ve dürüst insanlardır.
 • İş disiplinleri yüksektir.
 • Yalan söylemeyi asla sevmezler.
 • En büyük hobileri çocuklarla ilgilenmek ve onlarla oyun oynamaktır.
 • Çocuklarla öğretici ve eğitici aktiviteler yaparlar ve onların bedensel, zihinsel, motor becerilerini gelişmesine katkı sağlarlar. Bu konuda fazlasıyla başarılı bireylerdir.
 • Yaptıkları işin ve o işin getirmiş olduğu sorumlulukların farkında olurlar ve buna göre işerini en iyi şekilde yapmak için çabalarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir