Anasayfa » Blog » Filipinli Bakıcının Çocuğun Dil Gelişimine Etkisi

Filipinli Bakıcının Çocuğun Dil Gelişimine Etkisi

filipinli bakıcı

Filipinli Bakıcı

Filipinli bebek bakıcısı ve çocuk bakıcıları son zamanlarda çocuğuna iyi bir gelecek hazırlama gayesinde olan ebeveynlerin tercih nedeni olmuştur. Sakin ve güvenilirliğiyle bilinen Filipinli bebek bakıcıları iş disiplinleriyle de ailelerin gönlünü kazanmıştır. Bunun yanında en büyük artıları ise Filipinli Bebek Bakıcısı adaylarının İyi derecede İngilizce biliyor olmalarıdır. Filipinli Bakıcı

Filipinli Bakıcıların İngilizce Bilmesi Önemli mi ?

Çocukların yeni bir dille küçük yaştan itibaren karşılaşmaları, iki dil ile büyümeleri onların dil gelişimine katkıda bulunacağı gibi beyindeki bağların daha güçlü olmasına ve öğrenmenin daha hızlı olmasına neden olmaktadır. Bebekliğinden itibaren yeni bir dille karşılaşan bebek 2. Dili hayatın günlük akışı içerisinde edinir. Eğitimciler buna dil öğrenimi değil de dil edinimi derler. Dil edinimi bir süreçtir ve hayatın akışı içerisinde kendiliğinden gerçekleşir.

filipinli bakıcı

Filipinli Bakıcının Çocuğun Dil Gelişimine Etkisi

Çocuğum İngilizce bilmiyor, Filipinli Bakıcı ile anlaşabilir mi ?

Kolej eğitimlerinde İngilizce öğretmenlerinin Türkçe konuşması istenmez, hatta mümkünse çocukların öğretmenlerinin Türkçe bilmediğini sanması istenir. Bunun nedeni çocukları konuşmaya, pratiğe sevk etmek; bol bol pratik yapmalarını sağlamaya çalışmaktır. Filipinli bakıcı sayesinde bu durum evinizde hayatın akışı içerisinde vücut bulur. Evde dile maruz kalan çocuğumuz kendini buna zorlar ve fark etmeksizin gizil öğrenme gerçekleşir. Evin içerisinde oyunlar oynamak, ailece yapılan etkinliklerde Filipinli bakıcı ile sürekli pratik yapmak çocuk için oldukça faydalı olacaktır.

Filipinli bakıcıların yanı sıra Nepalli Bakıcı, Endonezyalı Bakıcı ve diğer ülkelerden bakıcılarda Armoni İnsan Kaynaklarının portföyünde bulunmaktadır.

Aile içindeki özel durumların dışında kalmayı tercih etmeleri iş odaklı olarak çalışmaları nedeniyle de Filipinli Bakıcıları Tercih edebilirsiniz. Türkiye’ye gelme amaçlarından sapmamış, sakin ve karakterli yapılarıyla Uzak Asya ülkelerinden gelen bakıcılar uzun süreli ve istikrarlı çalışmaya meyilli oldukları için ailelere kazandırdığımız bakıcılar sizlerle olağanüstü bir durum yoksa daha uzun çalışmaktalar.

Bazı aileler çocuk bakımı yanında ev hizmetleri de talep etmekteler ve burada onları iş disiplinleri de ön plana çıkmaktadır. Ama onlar hakkında bu bilgileri verdikten sonra unutmayalım ki onlar da insan ve yüzde yüz hatasız olmak insanüstü bir özellik 🙂

Bu konuda sizi dinleyerek, empati kuran ebeveyn ve eğitimciler olarak beklentilerinizi netleştiriyor bu serüvende sizlere yoldaşlık yapıyoruz.

Bu konuda daha detaylı bilgi almak, geniş portföyümüzü görmek ve tanışmak için sizlere bir telefon kadar yakınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir