Anasayfa » Blog » Filipinli Bakıcılar Birer Öğretmen mi?

Filipinli Bakıcılar Birer Öğretmen mi?

filipinli bakıcılar

Filipinli Bakıcılar Birer Öğretmen mi?

Bebeklerinizin güzel vakit geçirmesi, sağlıkla büyümesi, gelişmesi hem fiziksel hem psikolojik olarak ideal şekilde ilerleyebilmesi için seçilecek olan bakıcının eğitimli ve güvenilir birisi olması gereklidir. Klasik bir bakıcı çocukla sadece gün içinde zaman geçirecek, onun günlük rutin bakımını yapacak niteliktedir. Bu şekilde olduğunda çocuğun okula başlayana kadar yabancı dil konusunda vakit kaybı yaşadığını söylemek mümkün.

Yatılı bakıcı arayışında olan aileler için en iyi çözüm Filipinli bakıcı diğer bir deyişle Filipinli dadı oluyor. Filipinli bakıcıyı duyduğunuzda çekinmeyin, bu bakıcıların çocuklar için çok avantajları vardır. En bariz örneği ise yatılı kalma konusudur, yerli bakıcılar bu konuya sıcak bakmaz iken Filipinli dadılar bu konuda kurtarıcı rol oynar. 7/24 çocuğun, bebeğin bakımı ve ihtiyaçları ile ilgilenirler. Aileler bebeklerini aynı evde bulundukları ve tanıdıkları bir bireye rahatlıkla emanet eder. Aileler gün içinde çalışma yaşamına mesai kaygısı çekmeden her an rahatlıkla devam edebilir. Hafta sonu çalışmalarında ve mesaiden geriye kalan süre içinde farklı programlar yapabilirler. Sosyal yaşamlarını Filipinli bakıcılar ile huzurla sürdürebilirler.

Normal bakıcılar bu işi yaparken belli bir yaşı aştıktan sonra kendi ailelerinde ekonomiye destek olmak amacı güderek bu işi yapar. Bu noktada teorik olarak çocuk bakımı hakkında herhangi bir eğitim almadıklarında çocukların gelişim süreçlerinde onlara destek olamazlar. Filipinli bakıcılar ise bu işi profesyonel olarak görürler ve bu şekilde çalışan birisine bebeklerinizi daha rahat emanet edebilirsiniz. Filipinli bakıcılar bebeğinize profesyonel olarak yaklaşırlar. Çocuk yetiştirmek onların mesleği ve en iyi yaptıkları iştir. Bundan dolayı boş zamanları olduğunda kendilerini bu konu hakkında geliştirmek için uğraşırlar. Herhangi bir sorun ile karşılaştıklarında bu sorunun nasıl çözüleceğini, nerde ne yapacağını çok daha iyi bilirler. Bunlardan dolayı aileler Filipinli bakıcı arıyorum diyerek araştırmaya başlıyor. Filipinli bakıcılar ile çalışmak can atıyorlar.

Hem Bakıcı Hem de Yabancı Dil Öğretmeni

Filipinli dadılar bebekler ve çocukların eğitim hayatları için en büyük avantajı yabancı dil bilmeleri ve öğretmeleridir. Çocuklar için ilkokuldan, üniversiteye kadar verilen yabancı dil eğitimi çoğu zaman olmuyor. Çocuklar yabancı dili öğrenemeden okullarını bitiriyor yahut dil öğrenmek için farklı çabalar göstermek zorunda kalıyor, sosyal hayatlarından fedakarlık ediyorlar. Yabancı dil konusuna önem veren aileler çocuklarının temiz zihinleri ile yabancı dili kısa sürede kolayca öğrenebileceğinin farkında oluyorlar. Çocuk gelişimi için en uygun yaş olan 2 yaşından itibaren bu konuda adımlar atmaya başlıyorlar. Ana dilleri İngilizce olan Filipinli bakıcılar, çocuklar için bakıcı olmanın haricinde onlara günün her saati yabancı dil öğreten bir öğretmen görevini görüyorlar. Çocuklar aileleri kendi ana dillerinde konuşurken bakıcıları ile İngilizce iletişim kuruyorlar. Dili yaşayarak ve gün içinde doğal olarak pratik yaparak öğreniyorlar. Filipinli bakıcısı ile uzun zaman birlikte olan çocuklar dilin tüm yanlarını öğreniyorlar ve kolayca konuşabiliyorlar. Bu dönem Türkçe dilini konuşmak için uğraştığı dönemle aynı zamanlarda olur ise Türkçeye paralel olarak İngilizcesi de gelişiyor.

Filipinli Bakıcılar ile Tanışın

Armoni İnsan Kaynakları olarak yaptığımız birçok danışmanlık hizmetinin yanı sıra Filipinli bakıcı danışmanlık hizmetini de sizlere sunuyoruz. Filipinli bakıcı hizmet talebiniz için bizimle 7/24 iletişime geçerek, Filipinli bakıcı fiyatları gibi merak ettiğiniz her şeyi sorarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Güvenilir ve eğitimli bakıcı kadromuz ile size aradığınızı bulmak için en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Arayın ve bakıcılarımız ile hemen tanışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir