Anasayfa » Blog » Gündüzlü Bakıcı Mı? Yatılı Bakıcı MI?

Gündüzlü Bakıcı Mı? Yatılı Bakıcı MI?

Gündüzlü Bakıcı Mı? Yatılı Bakıcı MI?

Gündüzlü Bakıcı Mı? Yatılı Bakıcı MI?

İş ve sosyal hayat sebebiyle çocuklarına yeterince vakit ayıramayan ebeveynlerin ilk tercihleri arasında bakıcı tutmak yer alır. Çocuk bakıcıları, farklı özelliklere sahip olabilecekleri gibi farklı çalışma saatlerine ve stillerine de sahip olabilir.

Özellikle ülkemizde çocuk bakıcısı, gündüzlü ya da yatılı olarak birbirinden ayrılmaktadır. Bakıcıları birbirinden ayıran en önemli kriterler arasında çalışma süresi de yer almaktadır. Bu nedenle ebeveynler hangi çocuk bakıcısını tercih etmeleri konusunda kararsız kalabilirler.

Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken tek nokta ebeveynlerin bakıcıya ihtiyaç duydukları saatlerdir. Örneğin sürekli olarak çocuk bakıcısına ihtiyaç duyan aileler yatılı çocuk bakıcısı tercih ederken sadece gün içerisinde belirli saatlerde bakıcı ihtiyacı bulunan aileler, gündüzlü çocuk bakıcısı tercih etmektedir.

Peki siz hangi bakıcıyı tutmalısınız? Hangi bakıcıyı tutmak daha avantajlı? Bakıcı nasıl bulunur? Daha fazla detay hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Gündüzlü Bakıcı ile Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Gündüzlü çocuk bakıcısı, özellikle ebeveynlerin işte olduğu vakitler için tercih edilmektedir. Bu nedenle ebeveynlerin evde olmadığı vakitlerde çocukların ihtiyaçlarını karşılarlar ve ebeveynler döndüğünde mesailerini bitirmiş olurlar. Gündüzlü bakıcı ile çalışmanın birçok avantajı da vardır. Bunlar genel olarak şu şekildedir;

  • Ebeveynlerin gün içerisinde iş hayatlarına odaklanabilmelerine olanak sağlarlar,
  • Diğer bakıcı modellerine göre daha az bütçe ayrılır, daha uygun fiyatlıdır
  • Mesai saatleri içerisinde çocukların tüm ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilirler,
  • Günün belirli saatlerinde çalışırlar ve çalışma sürelerini tamamen ebeveynlere göre ayırabilirler,

Yatılı Bakıcı ile Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Yatılı bakıcılar ile çalışmak, diğer bakıcı seçeneklerine göre çok daha fazla avantaj barındırır. Bunlar;

  • Ev işlerinde yardımcı olurlar,
  • Sürekli olarak çocuklarla ilgilenebilirler bu sayede ebeveynler hem iş hayatlarına hem de sosyal hayatlarına vakit ayırabilirler
  • Çocukların 7/24 tüm ihtiyaçlarını karşılayabilirler
  • Daha güvenilir bir iş ortamı oluşturmak mümkündür

Çocuk Bakıcısı Nasıl Bulunur?

Çocuk bakıcısı arıyorum diyen ebeveynlerin yapmaları gereken tek şey Armoni İnsan Kaynakları ile iletişime geçmektir. Gündüzlü bakıcı ve yatılı çocuk bakıcısı başta olmak üzere aradığınız her türlü bakıcı modeli için insan kaynaklarımızdan destek alabilir, size uygun olan bakıcıyı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir