Anasayfa » Bakıcı Fiyatları Neden Yükseliyor ?

Bakıcı Fiyatları Neden Yükseliyor ?

bakıcı fiyatları

Pandemi süresicinde aileler bakıcı fiyatlarının yükselmesinden oldukça şikayetçi. Evet, her sektör de olduğu gibi bakıcılık hizmetleri de global krizlerden ve ülkemizin son dönemdeki ekonomik dalgalanmasından etkilendiği gibi pandemi sürecinin vermiş olduğu tedirginlik de bakıcı fiyatları etkiliyor.

Ailelerin iş yaşamına aktif katılımı, şirketlerin çalışma modellerini evden çalışma sistemleriyle güncellemeleri, evden çalışan ailelerin çocuklarına yeterince zaman ayıramaması gibi birçok aksaklığı beraberinde yaşıyoruz. Bu süreç doğal olarak bakıcıya olan talebi de epeyce arttırdı.

Yatılı bebek bakıcısı fiyatları, yatılı çocuk bakıcısı fiyatları da bu güncel durumdan epeyce etkilenmekte ve rakamlar hızlı bir artış gözlemlenmektedir.

bakıcı fiyatlarının artmasının en büyük etmenlerinden biri de birçok ülkeye giriş çıkışın olmaması, yabancı bakıcıların sayısının azalmasıdır. Yabancı bakıcılar son zamanlarda ülkelerinden dışarı daha az çıkabilmektedir.

Ülkemizde son aylarda dolar fiyatlarının artması, ekonomik pahalılanma da büyük bir etken olmuştur. Yabancı bakıcılar ülkelerine dolar ile para göndermektedir. Bu da TL ile çalışan bakıcılar için kazançlarında bir erime anlamı taşımaktadır. Bakıcı fiyatları bu nedenlerden dolayı artarken dolar ile çalışan Filipinli bakıcılar da maaşlar zamlanmamıştır. Sabit fiyatlarla çalışmaları devam etmektedir.

Filipinli bakıcı fiyatları 1000 ile 1500 dolar arasında işin mahiyetine yaşanılan şehre göre farklılık gösterirken yatılı bebek bakıcısı olarak çalışan özbek bakıcı, türkmen bakıcı ya da diğer TL ile çalışan bakıcıların fiyatları işin durumu, yaşanılan şehir vs. gibi etmenlerle değişiklik göstermektedir.

Armoni İnsan Kaynakları olarak bu süreçte geniş ve kaliteli bakıcı portföyümüz ile ailelerimizin ihtiyaçlarını iyi analiz ediyor ve en uygun personeli buluyoruz. Tek yapmanız gereken bizlerle iletişime geçmeniz.