Anasayfa » Bebek Bakıcısı ile Yeni Bir Başlangıç

Bebek Bakıcısı ile Yeni Bir Başlangıç

bebek bakıcısı

Bebek Bakıcısı

9 ay boyunca ayrılmadığınız, gece uykularınızdan vazgeçtiğiniz, uzun duşlarınızdan feragat ettiğiniz bebeğinizi artık bebek bakıcısı ile tanıştırma vakti geldi mi? Bebeğinizden ilk defa ayrılacağınız için onu kısa bir süre dahi yalnız bırakmak sizin için çok zor olabilir, huzursuz olabilirsiniz gayet doğal. Bebeğinizi uzun süren bir birlikteliğin ardından bir bakıcı ile tanıştırıp ona emanet edeceksiniz.

Bebek bakıcı ile tanışma süreci hem bebek hem de anne için yeni bir başlangıç anlamındadır. Yeni başlangıçlar her zaman stres oluşturur. Üzerinde uzun uzun düşündüğünüz bakıcı arıyorum fakat istediğim şartlarda bebeğime bakıcı bulamıyorum dediğiniz günler geride kaldı. Artık yeni bir başlangıç yapıyorsunuz. Bebek bakıcısı fiyatları ve bakıcı bul süreçlerini aştınız. Şimdi alışma süreci başladı. Bakıcı özellikleri ile bebeğinizin ihtiyaçları arasında eşleşme olması ve bu sürece hazırlık bebek için de anne içinde bakıcı içinde iyi bir iletişim halinde olmayı gerektirir. Kaliteli bir ilişki içinde olduğunuz her konuda güvendiğiniz bir bakıcıya sahipseniz bakıcılı hayata alışmanız çok kolay olabilir.

Bakıcıya Hazırlık

Gebelikten itibaren annelerde hormonların etkisi ile bebekleri ile güçlü bir bağ oluşur. Anne bebeğine karşı oldukça korumacı bir tavır sergiler. Anne bebeğe en iyi kendinin bakacağını ve kimseye emanet edemeyeceğini düşünür. Başkasının bebeğine yeterince iyi bakım vereceğine inanmayı reddeder. Bir annenin bebeğini bir başka bireye emanet etmesi oldukça zor bir hal alır. Fakat anne için işe dönme vaktinin gelmesi gibi zorunlu bir neden oluştuğunda kaygılarını bir kenara bırakması gerektiğini anlar ve karmaşık duygular yaşar. Bakıcıya psikolojik ve fizyolojik olarak hazır olabilmek için oldukça sabırlı olmak ve sakin kalmak gerekir.

Kaygılarınızdan Kurtulun

Anneler işe döndüğünde bir süre suçluluk duygusundan kurtulamazlar. Fakat doğum öncesindeki aktif hayata dönem anne üzerinde olumlu etkiler oluşturur. Bakıcıya olan şüpheleri ve kaygıları ortadan kaldırdığında belli bir süre takip ederek bakıcı bebek ilişkinin verimli olduğunu gördüğünde anne artık kaygılarında tamamen kurtularak bebeğinin bakıcısı ile vakit geçirmesinden ondan öğrenmesinden mutlu olmaya başlar. Kaygılardan kurtulması için belli bir zaman geçmelidir. Bu zamandan sonra her şey çok daha kolay olacaktır.

Ailenize en uygun bakıcıyı Armoni İnsan Kaynaklarını arayarak en uygun ve kaliteli bakıcılık hizmetini edinebilirsiniz.