Anasayfa » Bebek Bakıcısı Seçimi

Bebek Bakıcısı Seçimi

bebek bakıcısı seçimi

Bebek bakıcısı seçimi

Bebek bakıcısı seçmek hiç kolay değil öyle değil mi?

Elbette insanın en kıymetlilerine bir bakıcı seçebilmesi kolay olmayacak.  O yüzden bir bakıcı seçme maratonuna başlamak için ön hazırlık çok önemli.

Bebeklerinin için bebek bakıcı seçiminde en büyü rol size düşüyor. Sizler bebekleriniz için en iyisini seçebilirsiniz, yeter ki kendinizi ve bebeğinizi tanıyın. Bebeğime bakıcı bulamıyorum umutsuzluğuna kapılmayın. Bebekler ihtiyaçları çok minimal olan varlıklar gibi görülebilir ama bebeklik bir insan hayatındaki en önemli dönemdir. Bakıcı ise bu dönemler onlara destek olan en önemli yardımcıdır. Bakıcı ve bebek iletişimi oldukça önemlidir. Fakat bu iletişimi sağlamak size düşüyor. Bu noktada, bakıcı arıyorum derken, dönüp kendinizin ve bebeğinizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bakıcı bul deyince dile kolay olabilir fakat siz annelerin tereddütleri olması gayet doğaldır. Bu tereddütlerin ortadan kalkması için tabi ki belli başlı bazı öneriler bulunuyor. Önerilerden en önemli olanı sizin ve bebeğinizin ihtiyaçları bu ihtiyaçlar doğrultusunda bakıcı seçimidir.

annelerin iç güdüleri her zaman kuvvetlidir ve genellikle haklı çıkarlar bu yüzden bu içgüdüleri kesinlikle atlamayın.

Kişisel Tercihleriniz Çok Önemli

Bebek bakıcısı arıyorum dediğinizde kişisel tercihlerinizin önemini bilmeniz gerekiyor. Nasıl bir bakıcı arıyorsunuz? Size hangi konularda yardımcı olmasını istiyorsunuz? Bebeğinizin ihtiyaçları neler veya özel başka ihtiyaçları da var mı? Her şeyi göz önüne alarak kriter belirledikten sonra adaylar ile görüşme yapmalısınız sizler ihtiyaçlarınız doğrultusunda yatılı bakıcı mı istiyorsunuz yoksa ikiz bebekleriniz var onlar için mi ikiz bebek bakıcısı arıyorsunuz, bakıcınızın yarı zamanlı çalışması sizin için yeterli desteği sunuyor mu? Tüm bu soruların yanıtlarını bulduğunuzda bakıcı seçiminiz için oldukça büyük yol kat etmiş olacaksınız. Bebek bakıcısı fiyatları noktasında da sizin tercihleriniz belirleyici rol oynuyor. Deneyimli, eğitimli, tam zamanlı, yarı zamanlı tüm bu faktörler baz alınarak belirleniyor. Araştırmanız gereken tek şey siz ve bebeğinizin ihtiyaçları.

 

bebek bakıcısı fiyatları

Bebek Bakıcısına Alışma Süreci

Bebeklerin, bakıcıları ile anlaşmalarını sağlamak için en büyük rol yine annelere düşüyor. Anneler bakıcı adayı ile güveni sağladıktan sonra bebeğine, bakıcısını güvenle tanıtmalı. Bebeklerin hisleri oldukça kuvvetlidir. Çevrelerinde neler hissedildiğini rahatlıkla anlayabilirler. Anne tereddütlü ise bebekte tereddütlü olabilir. Anneler güven bağını yakaladıkları bakıcı adayı ile bebeğini tanıştırıp onlarla birlikte belli bir süre vakit geçirir ise bebeğin bakıcısına alışma süreci hızlanır ve daha kolay bir hal alır.

 

Bebek bakıcısı fiyatları da size uygun bakıcı seçiminde önemli bir kriterdir. Örneğin filipinli bakıcı fiyatları ile ingilizce bilmeyen bakıcıların fiyatları değişiklik göstermektedir. Burada önemli olan sizin bütçenizi de sarsmayacak, sürecin sağlıklı olması için sürekliliği olabilecek şekilde kurgulanması gerekir. Yatılı bebek bakıcısı ile gündüzlü bebek bakıcısı fiyatları da değişiklik göstermektedir.