Anasayfa » Hasta Bakıcısı Ücretleri 2021

Hasta Bakıcısı Ücretleri 2021

hasta bakıcısı ücretleri

Hasta Bakıcısı Ücretleri 2021

Hasta bakıcılar, hasta yakını olan ailelere büyük destek oluyor. Hasta yakını bireyler çalışma hayatlarından ötürü hastalarına yeterli zamanı veremediklerini ve hastaları ile ilgilenemediklerini düşünüyor. Hastaya kendileri bakamadıklarında ona bakacak güvenilir bir hasta bakıcı aramaya başlıyor. Hasta bakıcısı fiyatları da onlar için merak konusu olan noktalardan bir tanesi oluyor. Hasta bakıcısı ücretleri denildiğinde sabit bir fiyat vermek pek olası değil. Çünkü bu konuda ailelerin farklı istekleri ve farklı beklentileri olabiliyor. Yatılı hasta bakıcısı, yabancı hasta bakıcısı, yarım gün hasta bakıcısı gibi farklı tercihleri seçebiliyor. Bu şekilde olduğunda da fiyatlar da değişiklik gösterebiliyor. İsteklerinizi ileterek en doğru hasta bakıcısını belirlemek ve detaylı fiyat bilgisi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hasta Bakıcı Ücretleri Neye Göre Belirlenir?

Evde hasta bakıcı fiyatları belirlenmesindeki en büyük etken hasta bakıcının çalışma saatleri oluyor. Sizin istekleriniz çerçevesinde belirlenen çalışma saatlerine göre, yarım gün hasta bakıcısı veya yatılı hasta bakıcısı tercih edebilirsiniz. Yatılı hasta bakıcısı fiyatları yarım gün çalışan hasta bakıcılarına oranla biraz daha fazla olabilir. Fakat devamlı olarak yardıma ihtiyaç duyan ve tek başına herhangi bir işini yapamayan hastalarınız için mutlaka yatılı hasta bakıcısı tercih etmelisiniz. Bunlardan bağımsız olarak yabancı hasta bakıcısı tercihi de yapabilirsiniz. Yabancı hasta bakıcısı seçtiğinizde yabancılar yatılı bakıcılık yapmaya daha yatkın olduklarından ötürü daha uzun ömürlü olmaları mümkün olabilir.

Hasta Bakıcı ile Çalışmanın Avantajları

Hastalarınız için yeterli vakit ayıramadığınız zamanlarda bir hasta bakıcı ile çalışmanız sizin için oldukça avantajlıdır. Hastanızın sağlık durumu hakkında her an bilgi alabilirsiniz. Hastanızın beslenmesi ve temizliği konusunda gözünüz arkada kalmaz. İlaçlarını aldı mı, başına bir şey geldi mi gibi düşüncelere kapılmazsınız. Hastanızın doktor randevuları olduğunda işinizden izin alabilir miyim acaba kaygısı taşımazsınız, çünkü bakıcısı hastanızın doktor randevuları, genel sağlık durumu, ilaçları, hijyeni, beslenmesi gibi daha birçok konuda size ve hastanıza destek olur. Hasta bakıcınızın bu konuda eğitimli olması da ekstra avantajlardan biridir. Hastanızın başında bilgisi olmayan birisi olduğunda herhangi bir acil durumda ne yapacağını bilemeyebilir. Fakat hasta bakıcısının yanında bir şey yaşadığında bakıcısı olaya soğukkanlılıkla müdahale edebilir. Hasta yakınlarını da konu ile alakalı bilgilendirir.

Hasta Bakıcının Temel Özellikleri

Hasta bakıcıların temel özellikleri, hastanızın günlük yaşam içinde ihtiyacı olan desteği onlara vermektir. Hastanın giyinmesi, soyunması, banyo ve tuvaleti, kişisel hijyeni, hastanın bulunduğu alanın temizliği, havalandırılması, hastanın ilaç saatleri, sağlıklı ve düzenli beslenmesi, doktor randevuları, hastalığının ne aşamada olduğunu izlemek ve ailesini bilgilendirmektir. Bir hasta bakıcı bu konuda deneyimli olmalıdır. İlk yardım bilgisine sahip ve soğukkanlı olmalıdır. Hastaya pozitif enerji vermeli ve hastanın psikolojisini iyi tutmalıdır. Ona her an her konuda destekçi olmalıdır.