Anasayfa » Uygun Fiyatlı Bakıcı Bulmanın En Kolay Yolu

Uygun Fiyatlı Bakıcı Bulmanın En Kolay Yolu

uygun fiyatlı bakıcı

Uygun Fiyatlı Bakıcı Bulmanın En Kolay Yolu

Uygun fiyatlı bakıcı bulmak son dönemde ebeveynlerin en önemli amaçları arasında yer alır. Bakıcı arıyorum diyen ve bakıcı tutmak isteyen ebeveynler, birçok kriter doğrultusunda hangi bakıcıyı tutacağına karar verir.

Bakıcının güvenilirliği, tecrübesi ve özellikleri kadar bu hizmeti ne kadara vereceği de aileler için büyük önem taşır. Bu durum özellikle iş hayatı yüzünden çocuklarına vakit ayıramayan ancak bütçe problemi de yaşamak istemeyen ebeveynler açısından fazlasıyla değerlidir.

Uygun fiyatlı bakıcı bulmak, çocuklarla ilgili tüm problemlerin çözülmesini sağlayacakken aynı zamanda ebeveynlerin de büyük bir bütçe problemi yaşamasına engel olacaktır. Peki uygun fiyatlı bakıcılar nasıl bulunur? Bakıcı fiyatları ne kadar?

Uygun Fiyata Hizmet Veren Bakıcılar Tutulmalı Mı?

Ucuz çocuk bakıcısı arayan ebeveynlerin dikkat ettikleri ilk nokta sadece bakıcının ücreti olabilir. Ebeveynler bakıcı tutmak isterken sadece bu noktaya dikkat ederler ise bu hem gelişim açısından çocuğa hem de ilerleyen süreçlerde ebeveynlere birçok problem yaratabilir.

Bu sebeple ebeveynlerin dikkat etmeleri gereken tek nokta sadece fiyat olmamalıdır. Ebeveynler, bakıcı ücretleri de dahil olmak üzere birçok kriter doğrultusunda hangi bakıcıyı tutacaklarına karar vermelidir.

Uygun fiyatlı ve güvenilir bir bakıcı bulmak ebeveynleri bütçe anlamında rahatlatırken çocukların da daha güvenli bir ortamda yetişmesine olanak sağlamaktadır. Bu nedenle sadece ucuz diye bakıcı tutulmamalı, bakıcı seçeneklerinin özgeçmişleri incelenerek en doğru karar ebeveynler tarafından verilmelidir.

Bakıcı Fiyatları Ne Kadar?

Aile bütçesini zorlamayacak, uygun fiyatlı bakıcılar arayan ebeveynlerin inceleyecekleri ilk nokta arasında bakıcı fiyatları yer alır. Günümüzde birbirinden farklı özelliklere ve deneyimlere sahip birçok bakıcı bulunur. Bu sebeple her bakıcının fiyatlarının eşit olması mümkün değildir.

Ayrıca bakıcı fiyatları birçok faktör doğrultusunda belirlenir. Bu faktörler de genel olarak şu şekildedir;

  • Bakıcının sahip olduğu deneyim,
  • Bakıcının çocukla geçireceği zaman (çalışma süresi)
  • Haftada kaç gün bakıcıya ihtiyaç duyulduğu
  • Bakıcının özellikleri
  • Bakıcının sahip olduğu dil bilgisi
  • Bakıcının ev işlerine yardım edip etmemesi,
  • Bakıcının uyruğu (yerli, yabacı uyruklu ya da Filipinli)

Yukarıdaki faktörler doğrultusunda bakıcı fiyatları değişiklik gösterir. Bakıcı fiyatlarını değiştirmekte olan en önemli nokta ise bakıcının nasıl çalışacağıdır. Örneğin ailelerin part time, tam zamanlı, gündüzlü ya da yatılı olarak bakıcı tutabilmeleri mümkündür.

Part time ya da gündüzlü bakıcı arayanlar bütçelerini zorlamayacak bakıcıyı daha kolay bulabilirler. Ancak yatılı ve tam zamanlı bakıcılarda fiyatlar artabilmektedir.

Uygun Fiyatlı Bakıcı Nasıl Bulunur?

Her ebeveyn tutacağı bakıcının çeşitli özelliklere sahip olmasını ve çocuklarına daha kaliteli bir şekilde bakabilmesini ister. Ancak uygun fiyat da bu noktada ailelerin belirledikleri kriterler arasında girebilir.

Uygun fiyatlı bakıcı bulmak isteyen ebeveynlerin yapmaları gereken tek şey Armoni İnsan Kaynaklarından destek almaktır. İnsan kaynaklarımız belirlediğiniz kriterlere uygun olan bakıcıları değerlendirmekte ve kriterlerinize uygun olan bakıcılardan bir havuz oluşturmaktadır. Uzmanlarımızın sağladığı bu destek ve daha fazlası sayesinde uygun fiyatlı bakıcıları bulabilirsiniz.

Bakıcı fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak için bizi arayınız.