Anasayfa » Yabancı Bakıcı Talebi Çok Arttı

Yabancı Bakıcı Talebi Çok Arttı

yabancı bakıcı

Yabancı Bakıcılara Büyük Talep Var

Son zamanlarda özellikle yatılı olarak İngilizce bilen bakıcı arayan ailelerin sayısında gözle görülür bir artış olduğunu söylemek mümkün. Yabancı çocuk bakıcısı talebinin neden bu kadar arttığını merak ediyorsunuz doğal olarak. Açıklayalım, ilk olarak yerli bakıcı seçmek yerine yabancı bakıcı ve Filipinli bakıcı tercih edilmesindeki en büyük etken çocuklara yabancı dili çok iyi bir şekilde öğretebiliyor olmaları.

Çocukların keyifli vakit geçirirken bir yandan da oyun sırasında, yemek sırasında yabancı kelimeleri öğrenmeye ve kullanmaya başlaması aileleri oldukça mutlu eden bir sonuç oluyor ve yabancı bakıcı tercihinde aileleri cezbediyor. Bundan dolayı tercihlerinde yabancı bakıcıları seçme ihtimalleri daha yüksek oluyor. Yabancı dilin günümüz şartlarında ne kadar önemli olduğunu bilen ebeveynler, çocuklarının bakıcılarından yabancı dil öğrenmesi onların geleceğine yapmış oldukları bir yatırım olarak görüyor. Bir diğer etken ise yabancı bakıcı olarak genç ve dinamik bakıcılara ulaşmaları oluyor. Ülkemizde bulunan yerli bakıcılar genç yaşlarda ise yatılı olarak hizmet vermek noktasında pek sıcak olmuyor. Fakat farklı nedenlerden ötürü ülkemize gelmiş olan yabancı bakıcılar bu konuya sıcak bakabiliyor. Kalacakları yer için ücret ödemekten kaçınmış oluyor.

Yabancı Bakıcı Ailelerin Bir Üyesi Oluyor

Yatılı çalışan yabancı bakıcılar zaman içinde kendilerini ailenin bir üyesi olarak, aileden biri gibi görüyor bu da ailelere ekstra bir güven veriyor. Çocukları ile olan iletişimleri bozulmuyor ve bundan dolayı çocuklar bakıcıları ile çok daha samimi olabiliyor ve bir abla gibi görebiliyor. Yine yabancı bakıcıların tercih edilmesinde etken olan bir etken daha var, bazı ülkelerde yaşayan insanlar fazlasıyla sabırlı ve şefkat dolu bir yapıya sahipler. Ebeveynler ise sabırlı olmaları ve çocuklarına karşı şefkatle davranmalarından kaynaklı olarak tercihlerinde yabancı bakıcıları seçiyorlar. Fakat bir bakıcı ile çalışmaya başlamak için hangi yolu kullandığınızın da önemi büyük. Size profesyonel bir çocuk bakıcısı hizmeti veren güvenilir bir firma aracılığıyla bakıcı bularak, bütün bu avantajlara sahip olabilirsiniz. Güvenilir bir bakıcı ile çalışarak evinizde rahat bir nefes alabilirsiniz. Bundan ötürü risk almadan profesyonel hizmet almayı kesinlikle ihmal etmeyin. Bir aracı kurum olmadan bulduğunuz bakıcıya sizin güvenmeniz hem zor olur hem uzun zaman uğraştırır hem de farklı riskler barındırır.

bebek bakıcısı fiyatları

Yabancı Dil Bilen Bakıcı Ücretleri

Yabancı bakıcılar genel olarak ücretlerini dolar ile alır. Sizlerin istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda deneyimlerine eğitim durumlarına ve becerilerine göre farklı ücretler oluşabilir. Yatılı yabancı dil bilen bakıcı istemeniz halinde talep edilen ücret artabilir. Bu gibi farklılıklardan dolayı sizlerin bakıcınızdan tam olarak ne istediği, neler beklediği çok önemli. Çocuğunuz hakkında özel istekleriniz var mı var ise bunların neler olduğu. Çocuğunuzun özel bir durumu bir hastalığı var ise bunu belirtmelisiniz. Ne gibi bir uzmanlık alanı olmalı sadece çocuğunuz ile mi ilgilenmeli yoksa evinizin işlerinde de size destek olmalı mı, bu ve bunun gibi birçok soruyu kendinize ve hatta çocuğunuza da sorarak isteklerinizi belirlemeniz ve adayınıza bunları belirterek iş görüşmesi yapmanız fiyatlar beklentiler noktasında size yardımcı olacaktır. Bakıcı adayı ile görüşmeden önce bir liste yapabilir ve görüşme sırasında bu listede ki bilgileri bakıcınız ile paylaşabilirsiniz. Bunları yapmanız olumlu ve verimli bir görüşme yapmanızı sağlar ve her iki tarafta kendini doğru ifade ederse orta yol bulunarak birlikte çalışılmaya başlanabilir. İyi bir iletişim güven bağını yakalamak bu görüşmeler için çok önemli bir detaydır.