Anasayfa » Blog » Haftada 3 Gün Bakıcı

Haftada 3 Gün Bakıcı

Haftada 3 Gün Bakıcı

Haftada 3 Gün Bakıcı

Haftada 3 gün bakıcı tutmak isteyen ebeveynler genellikle belirli günlerde çeşitli sorumluluklara sahiptir ve bu sebeple bu günler için çocuklarını bakıcıya emanet etmek isteyebilir. Çocuk bakıcıları, çeşitli mesai saatlerinde çalışmaya uygundur.

Yani bazı çocuk bakıcıları ayın her günü değil belirli günlerinde de ailelere hizmet verebilir. Bu sebeple de ebeveynlerin haftanın sadece birkaç günü için çocuk bakıcısı tutmak istemeleri mümkündür.

Sürekli olarak değil haftanın belirli saatlerinde çalışacak olan bakıcıların, diğer bakıcılardan herhangi bir farkı bulunmamaktadır. Bu sebeple çocukların tüm ihtiyaçları bu şekilde de kolaylıkla karşılanabilir.

Haftada 3 Gün Bakıcı Neden Tercih Edilir?

Çocuk sahibi olan ebeveynler iş hayatları veya sosyal hayatları sebebiyle çocuklarına yeterince vakit ayıramayabilir. Bu tip durumlarda da çocukların ihtiyaçlarının karşılanması zorlaşabilir.

Haftanın 3 günü çalışan veya haftanın belirli günlerinde farklı sorumlulukları bulunan ebeveynler haftada 3 gün bebek bakıcısı veya çocuk bakıcısı tercih etmektedir. Bu hizmet bakıcının haftanın sadece belirli günlerinde çocuklara bakacağını ifade etmektedir.

Bu mesai günlerine sahip olan bakıcılar genellikle sadece çocuklarla değil aynı zamanda ev işleriyle de ilgilenir. Temizlik, yemek ve diğer ev işlerinin yanı sıra çocukların ihtiyaçları da haftada 3 gün tutulan bakıcı tarafından giderilir. Bu çalışma stili ülkemizde en çok tercih edilenlerden biridir.

Çocuk Bakıcısı Mesai Saatleri Nelerdir?

Çocuk bakıcılarının mesai saatleri tamamen bağlı oldukları ajans tarafından belirlenmektedir. Ancak bazı bakıcılar ajansa bağlı olmak yerine kendileri bağımsız bir şekilde çalışır. Bu tip durumlarda da mesai saati bakıcı ve ebeveyn tarafından ortak şekilde belirlenir.

Bunun yanı sıra çocuk bakıcısı arıyorum diyen ebeveynler hangi günlerde bakıcıya ihtiyaç duyduklarını ifade eden bakıcı iş ilanı oluşturur. Belirlenen günlere ve mesai saatlerine uygun olan bakıcılar bu işte kolaylıkla çalışabilir.

Ancak mesai saatleri birçok faktör doğrultusunda değişiklik gösterebilmektedir. Bu aşamada da önemli etken bakıcı ve ailelerdir. Çocuk bakıcıları ailelerin müsait olmadığı ve çocuklarına yeterince vakit ayıramadığı günler için tercih edilmektedir. Bu sebeple günler ve saatlerin değişiklik göstermesi mümkündür.

Haftada 3 Gün Bakıcı Nasıl Bulunur?

Haftada üç gün bakıcı arıyorum diyen ebeveynlerin öncelik olarak bir danışmanlık veya insan kaynakları şirketinden destek alması gerekir. Bu destek hem belirlenen kriterlere sahip hem de profesyonel olan bakıcılara ulaşabilmek açısından önem taşımaktadır. Özellikle ebeveynler tutmak istedikleri bakıcıda çeşitli özel kriterler arıyorlarsa bir insan kaynaklarından hizmet almaları şarttır.

Armoni İnsan Kaynakları da bu noktada ebeveynlerin tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. İnsan kaynakları uzmanlarımız aradığınız her türlü bakıcıyı en kısa süre içerisinde bulabilmenize olanak sağlamaktadır. Siz de Armoni İnsan Kaynaklarını tercih ederek haftada 3 gün bakıcı tutabilir, çocuklarınızın ihtiyaçlarının profesyonel bir bakıcı tarafından karşılanmasını sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir