Anasayfa » Blog » İki Yaş Sendromu

İki Yaş Sendromu

İki Yaş Sendromu

2 Yaş Sendromu

2 yaş sendromu çocukların gelişim evrelerinde yaşanan bir sendromdur. Artık bebeklikten çıkan çocuk yavaş yavaş kendi kişiliğini ortaya koymaya başlamaktadır. Yavaş yavaş bir bireyselleşme eğilimi bu evrede gösterilmektedir. Tüm sağlıklı çocuklar bu evreyi geçirir ve psikolojik bir sorundur. Bu dönem hem çocuk için hem de ailede bireyler için zor geçen ve yorucu bir dönemdir. İki Yaş sendromu.

Çocuk iki yaşına kadar resmen anneye bağımlıdır. Bu evrede artık çocuk yavaş yavaş anneden uzaklaşmaya başlar. Bu sürecin iyi geçmesi çocuğun kişiliğinin ilerleyen dönemleri için de önemlidir. Kısacası bu dönemde çocuk biraz ben merkezcidir. Dolayısıyla da çocuk ciddi anlamda agresif ve anlaşılması zordur. Ebeveynlere düşen görev de çocuğa daha ılımlı yaklaşmak ve onu anlamaya çalışmaktır. Bu süreçte eğer çalışan ebeveynler iseniz de yapılacak en iyi seçenek bakıcı seçmektir.

İki Yaş Sendromu Belirtileri

Çocuk 2 yaş döneminde artık yavaş yavaş fiziksel, zihinsel ve psikolojik gelişimler yaşamaya başlar. Bu evre çocuğun kişiliği ve gelecekteki kişiliği için önemli bir adımdır. Bundan dolayı da bu dönem ne kadar zor olsa da ebeveynlerin bu dönemde biraz daha sabırlı olması gereklidir. Özellikle de bu gibi dönemlerde eğitimli bir çocuk bakıcısı tutmak da yine aile için iyi seçeneklerden biridir.

Bu dönemde çocuklar genellikle şu davranışları sergilemektedir; Çığlık atmak, çevreye zarar vermek, çevredekilere vurmak, nedensiz yere ağlamak, küsmek, ani olarak ruh değişimleri, öfke nöbetleri. Bu süreç tabi ki çocuktan çocuğa değişmektedir. Kimi çocuklar ciddi anlamda ağır atlatırken, kimi çocuklar daha hafif geçirmektedir. Bu süreçte, ebeveynlere büyük iş düşmektedir. Bazı ebeveynler çocuklarının bu dönemi en iyi şekilde atlatması için, alanında eğitim almış kişilere de sık sık başvurmaktadır.

Çocuk Bakıcısı

Dediğimiz gibi iki yaş sendromunu kimi çocuklar hafif bir şekilde atlatırken kimi çocuklar bu süreci yardım alacak kadar ağır geçirmektedir. Bundan dolayı da uzman çocuk bakıcısı seçeneğinden yararlanmakta fayda vardır. Bu sayede çocuğun bu dönemi daha sağlıklı ve daha iyi atlatmasına yardımcı olabilirsiniz. Bu durum çocuğunuzun gelişi için de önemlidir. Çocuk bu süreçte eğer iyi bir destek alamazsa; içine kapanır, göz teması kurmaz, şiddetli derecede öfke nöbetleri geçirir.

Çocuğunuzun bu gibi durumlar yaratması kimi zaman ailenin öncesinde yaptığı eylemler de olabilmektedir. Evin huzursuz ortamı, şiddet ya da hamilelikte alkol tüketimi gibi nedenlerden dolayı çocuklar bu gibi ağır sendromlar yaşayabilirler. Bundan dolayı ebeveynler sadece iki yaşında değil, her zaman çocuğunun bakımına karşı dikkatli olmalıdır. Bu süreçte de diğer yaşlarda da her zaman çocuğunu anlayarak ve sakince yaklaşmalıdır. Bu durum hakkında bilgisi olmayan anne ve babalar içinde bakıcılar yine çok fazla yardımcı olmaktadır. Dolayısıyla bakıcı hem çocuğun hem de ailenin gelişimine katkı sağlamaktadır.

iki yaş sendromu

Çocuk Bakıcısı Nereden Bulabilirsiniz?

Çocuk Bakıcısı Nereden Bulabilirsiniz?

Çocuk bakıcısı bulmak ebeveynlerin dertleri azaltsa da bakıcı bulma işlemi de yine bir dert olarak karşımıza çıkmaktadır. Armoni sayesinde bu dertten de kısa sürede kurtulabilirsiniz. İstediğiniz özelliklere göre kısa sürede bakıcılık ilanı oluşturtabilirsiniz. Bu sayede de kısa sürede istediğinize en uygun bakıcılar ile karşılaşabilirsiniz.

2 yaş sendromu bu sayede hem aile için hem de çocuk için en sağlıklı biçimde atlatılabilir.  Tamamen uzman kadro ile müşteri memnuniyeti için çalışan bir firmadır. Bundan dolayı aileler bakıcılık için gözü kapalı başvurabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir