Anasayfa » Blog » İngilizce Bilen Bakıcı İle Çalışmanın Avantajları

İngilizce Bilen Bakıcı İle Çalışmanın Avantajları

İngilizce Bilen Bakıcı İle Çalışmanın Avantajları

İngilizce Bilen Bakıcı Tutmanın Avantajları

Çocuk bakıcıları, anne ve babalarının çocukları ile ilgilenemedikleri saatlerde çocukların tüm ihtiyaçlarını karşılamakla görevlidir. Bu ihtiyaçlar yalnızca uyku, beslenme, banyo yapmak, tuvalet gibi fiziksel ihtiyaçlarla sınırlı değildir. Aynı zamanda çocuk bakıcısı, çocuğun sağlıklı zihinsel gelişimini de destekler. İngilizce Bilen Bakıcı İle Çalışmanın Avantajları oldukça fazladır.

Çocuk bakıcılarının desteği ile çocuklar, kendi yaşlarına uygun olarak pek çok bilgiyi öğrenebilir. Bu sayede çocuklar, güvenilir kişilere emanet edilirken eğitimleri de desteklenmiş olur. Pek çok ebeveyn için en önemli eğitimlerden biri, yabancı dil eğitimidir. Bu nedenle de özellikle, en çok ihtiyaç duyulan dil olan İngilizce bilen bakıcılar tercih edilir.

Neden İngilizce Bilen Bakıcı Tutulmalı?

Her ebeveyn çocuğunun ihtiyaçları ve kendi kriterleri doğrultusunda, bakıcı adaylarını değerlendirerek seçim yapar. Peki bu adaylar içerisinden İngilizce bilen bakıcılar tercih etmenin avantajları nelerdir? Bu avantajları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Çocuğun erken yaşta dil öğrenmesi sağlanır.
  • Küçük yaşlarda yabancı dil daha rahat öğrenilir ve kolay kolay unutulmaz. Bu nedenle bakıcı desteği ile İngilizce öğrenen çocuklar, ilerleyen yıllarda rahatlıkla İngilizce konuşabilir.
  • Yeni bir dil öğrenmek, çocuğu hem zihinsel hem de sosyal açıdan destekler.
  • İngilizce bilen bakıcılar sayesinde evde yabancı dil konuşulacağı için, ebeveynler de yabancı dillerini geliştirebilir.

Tüm bu avantajların dışında, İngilizce bilen bakıcılar da tıpkı diğer bakıcılar gibi çocuk gelişimi alanında donanımlı kişilerdir. Bu nedenle sadece dil öğrenmek açısından değil, çocuğun her alanda sağlıklı gelişimi desteklenmiş olur.

Yabancı Bakıcı ve İngilizce Bilen Bakıcılar Arasındaki Farklar

Çocuklarının erken yaşta yabancı dil öğrenmesini isteyen anne ve babalar, bunun için yabancı bakıcı ya da İngilizce bilen bakıcı tercih edebilir. Etnik kökeni nedeniyle ana dili İngilizce olan bakıcılar gibi, İngilizce’ye oldukça hakim olan yerli bakıcılar da vardır.

Yabancı bakıcı, çocuğun yeni bir kültür tanıması açısından avantajlıdır. Bunun yanı sıra, İngilizce bilen yerli bakıcılar hem çocuğu Türk kültürüne göre yetiştirebilir hem de dil öğrenmesine yardımcı olur. Bu noktada anne ve babalar, diledikleri bakıcı için tercih yapabilir.

Nasıl İngilizce Bilen Bakıcı Bulabilirim?

Çocuk bakıcıları, anne ve babaları çocuklarının yanında olamadığında onunla vakit geçiren, tüm ihtiyaçlarını karşılayan ve zihinsel gelişimini destekleyen uzmanlardır. Çocuk ve bakıcısı uzun saatlerini birlikte geçireceği için güvenilir bakıcılarla çalışmak, her anne ve babanın isteğidir. Bunun yanı sıra anne ve babaların çoğu, çocuklarının daha rahat yabancı dil öğrenmesi için İngilizce bilen bakıcıları tercih etmek ister.

İngilizce bilen bakıcı arıyorum diyen anne ve babalar için Armoni İnsan Kaynakları tarafından çeşitli destekler sunulmaktadır. İngilizce bilen, güler yüzlü ve güvenilir bakıcılardan bir havuz oluşturan insan kaynaklarımız sayesinde kolaylıkla seçim yapabilirsiniz. Aradığınız kriterlere göre, güvenilir İngilizce bilen yabancı bakıcı adaylarını insan kaynakları uzmanlarımız sayesinde rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir