Anasayfa » Blog » Filipinli Çocuk Bakıcısı

Filipinli Çocuk Bakıcısı

filipinli çocuk bakıcısı

Filipinli çocuk bakıcısı ile çalışmanın aileye kattığı faydalar oldukça fazladır. Bakıcılar, ailenin en büyük destekçisi ve çocuklarına da rehber olur. Çocuk gelişiminde olumlu etkiye sahiptir. Son yıllarda bakıcılar arasında en popüler olanlar ise şüphesiz, Filipinli bakıcı oluyor. Peki neden Filipinli bakıcı arıyorum diyenlerin sayısı bu kadar arttı?

Yabancı bakıcılar sahip oldukları eğitim, yabancı dil, disiplin ve yatılı hizmet verebilme gibi özelliklerinden dolayı ailelere cazip geliyor. Çocuklarının bakıcı ile geçirdiği vakitten maksimum fayda sağlamak isteyen aileler, bu özelliklerinden kaynaklı Filipinli dadı tercihine yöneliyor. Tam zamanlı ve yatılı çalışmaya sıcak bakan bu bakıcılar çok avantajlı oluyor. Filipinli bakıcılar çocuk bakımı üzerine eğitimler alır, bu yüzden tecrübeleri ve deneyimleri ile ailelerin tercihi olur.

Filipinli bakıcılar çocuklara farklı kültürler kazandırıyor ve bunun yanında yabancı dili çok iyi bir şekilde öğretiyor. Filipinli bakıcı İstanbul gibi büyük şehirlerde adını duyurdu ve ardından tüm Türkiye’ye yayılmayı başardı. Bu bakıcıların avantajları olduğu kadar dezavantajları da var tabi. Fakat bu dezavantajları da avantaja dönüştürmek mümkün. Tam zamanlı bakıcı isteği olan aileler, yatılı bakıcı için her zaman birisini bulamayabiliyor. Filipinli bakıcı bu noktada devreye girerek çocuklara tam zamanlı bakım sağlıyor. Yatılı Filipinli bakıcı bulmak oldukça kolay. Akşamları çalışan aileler için bu büyük kolaylık sağlıyor. Çocukları için her şeyin en güzelini isteyen aileler, çocuklarına küçük yaşlarda yabancı dil eğitimi vermesi için Filipinli dadı tercih ediyor. Çocuk bakıcılığı konusunda adından sıkça söz ettiren Filipinli bakıcılar çocuk ve bebek bakımı konusunda sevecen tavırları ile tercih sebebi oluyor.

Filipinli Çocuk Bakıcısı  Artıları ve Eksileri

Günümüz şartlarında bebek ve çocuk bakıcılarından beklenmekte olan hizmetler, bakıcının özellikleri ve yetenekleri konusunda beklenen istekler değişiklik göstermekte. Son zamanlarda bakıcıların güvenilir ve temiz olması yetmeyebiliyor. Çocuklara katacakları bilgiler ve değerler ön planda oluyor. Filipinli bakıcılar resmi olarak İngilizce ve Filipince konuşuyor. İngilizce bilmeyen aileler için Filipinli bakıcı ile konuşmak çok zor olabilir. Fakat bu durum avantaja çevrildiğinde çocuğu ile birlikte ailelerde yabancı dil öğrenme şansına sahip olmuş oluyor. Konuşmak başlarda zor olsa dahi zamanla bakıcı ailenin bir bireyi olduktan sonra iletişimin temelleri güçleniyor. Filipinli bakıcılar ile en başta kültür çatışması yaşamanız mümkün. Fakat kısa süre içerisinde bu sorun çözülecektir. Bakıcı ile yaşanan kültür çatışmasını çözmek ve uyum sağlamak için aile ve bakıcının beraber geçirecekleri zamanı artırmak önemli, bu şekilde aileler bakıcıyı gözlemlemiş olur. Yurt dışında çalışan Filipinlilerin çoğu yüksek eğitim derecelerine sahip olmaları ile dikkat çekmekte. Yapılan araştırmalar sonucunda, daha önceden çalışmış oldukları kişilerin referansları baz alınarak bakıldığında bakımını yaptıkları çocukları kendi çocukları gibi sevgiyle sahipleniyor ve her açıdan farklarını göz önüne seriyorlar. Bu yüzden çocuğunuzu Filipinli bakıcıya rahatça emanet edebilirsiniz.

Filipinli Bakıcı Fiyatları Neye Göre Belirlenmekte?

Son zamanlarda çok fazla ilgi gören Filipinli bakıcı fiyatları 2021 yılında, bakıcının yaşı, eğitimi ve referansları gibi bilgilere göre değişiklik göstermekte. Bunların yanında bakıcının yapacağı iş yükü, baktığı çocuk sayısı, çalışma süresi, sorumlulukları ve görevleri de Filipinli bakıcı fiyatları için önemli detaylardır. Genelde aylık Filipinli bakıcı ücretleri uygun denilebilir. Filipinli bakıcı çocuk gelişimi ve eğitimi konusunda uzman ve sorumlu kişiler olduklarından dolayı ücretlendirmeleri de bu şekilde değişiklik gösterebilir. Sonuç olarak ailelerin istekleri, çocukların istekleri ve bakıcıların yetenekleri göz önüne alınarak ücretlendirme yapılır. Filipinli bakıcılar ile anlaşma sağlamak oldukça kolaydır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir