Anasayfa » Blog » Neden Hasta Bakıcısı Tutulmalı?

Neden Hasta Bakıcısı Tutulmalı?

Neden Hasta Bakıcısı Tutulmalı

Neden Hasta Bakıcısı Tutulmalı?

Herhangi bir rahatsızlık sebebi ile ev işleri ve kişisel ihtiyaçlarını gideremeyen bireyler, hasta bakıcı sayesinde çok daha kolay ve konforlu bir yaşam sürebilir. Çeşitli rahatsızlıklar dolayısıyla ayakta durmakta zorluk çeken, ihtiyaçlarını karşılama konusunda zorluk çeken bireyler için, hasta bakıcı tutmak oldukça yarar sağlar. Hem yatalak hem de yürüyebilen hastalar için bakıcı tutulabilir.

Hastalığı olan bireylerin yakınları, temel ihtiyaçların karşılanması noktasında yardımcı olabilir. Ancak hastalığı ilerlemiş olan ya da yakınlarının yeterli derecede zaman ayıramadığı hastalar için, profesyonel hasta bakıcı tutmak büyük bir avantaj sağlar. Hem hastanın hem de yakınlarının daha rahat bir yaşam sürmeleri için hasta bakıcılarından yardım alınır.

Hasta Bakıcısının Görevleri

Bir rahatsızlığa sahip olup kendi ihtiyaçlarını gideremeyen bireyler için tutulan hasta bakıcısı hem hastanın hem de evin ihtiyaçlarını karşılama noktasında destekçi olur. Hasta bakıcının görevlerinden bazıları şunlardır;

  • Yemek, temizlik, alışveriş gibi ev işlerini yapar.
  • Hastanın yemek yeme, uyku, tuvalet, duş gibi ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı olur.
  • İlaç takibi yapar ve gerekli durumlarda yakınlarına ya da acil servise haber verir.
  • Yatılı hasta bakıcı uyku sırasında çıkabilecek acil durumlara müdahale eder.
  • Düzenli olarak hasta yakınlarına, hastanın durumu hakkında detaylı bilgi verir.
  • Yürüyüş ve egzersiz programı olan hastalara, bu noktada da destek olur.

Bu gibi görevleri olan hasta bakıcı, ihtiyaç duyulan saatlerde hastanın başında durur. Hem sosyal açıdan hem de fiziksel açıdan hastanın ihtiyaçlarını karşılar. Bu sayede hasta yakınları, kendi sorumlulukları ile rahatlıkla ilgilenebilir. Bu alanda eğitimli ve deneyimli hasta bakıcıları, hastanın sağlığına kavuşması ve daha rahat bir yaşam sürmesinde destekçi olur. Böylece hasta yakınları ve hastanın en büyük destekçileri olarak nitelendirmek mümkündür.

Nasıl Hasta Bakıcısı Bulurum?

Yakınlarınız ya da kendiniz için hasta bakıcı arıyorsanız, Armoni İnsan Kaynakları olarak, sizleri aradığınız kriterlerde bakıcılarla bir araya getiriyoruz. Güvenilir, güler yüzlü, alanında eğitimli ve uygun ücretli hasta bakıcı bulma noktasında Armoni İnsan Kaynaklarından rahatlıkla destek alabilirsiniz.

Size en iyi elemanı en kısa sürede bulmamız için hemen bizimle iletişime geçin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir