Anasayfa » Blog » Neden Yabancı Bakıcı

Neden Yabancı Bakıcı

Yabancı bakıcı tercih sebebi

Yabancı Bakıcıların Tercih Sebebi

En fazla tercih edilen yabancı dil bilen bakıcı tercihleri arasında Filipinli bakıcı en baş sırada yer alıyor. Filipinler’de İngilizce resmi dillerden bir tanesidir. Bu sayede bu yabancı bakıcı ile vakit geçiren çocuklarınız kısa süre içinde kolayca İngilizce öğrenebiliyor. Çocuğunuza İngilizce öğretebilmek için ilerleyen zamanlarda harcayacağınız para ve zamanı başka şeylerde kullanabilmenizi sağlıyor.

Çocuğunuz küçük yaşta doğal yollarda öğrendiği bu dili ikinci bir ana dil olarak benimsiyor ve rahatlıkla konuşabiliyor. İngilizce bilen bakıcı bu yönlerden oldukça avantajlı. Filipinliler iş ahlakı ve disiplini yüksek olan insanlardır. Bundan dolayı yabancı çocuk bakıcısı olarak en çok tercih edilenler Filipinlilerdir. Bu bakıcılar için disiplin en önemli özelliktir. Çocuğunuzun ödevleri, ders saatleri, yemek ve uyku saatleri gibi kendilerine verilmiş olan görevleri en iyi şekilde yerine getirmek için çalışırlar. Ülkelerinden kaynaklı kültürleri gereği nazik, saygılı, güler yüzlü ve hoşgörülü olurlar. Bütün bu özellikler ise çocuğunuzun mutlu ve huzurlu bir ortamda eğitilmesini sağlar. Yabancı dil bilen bakıcı ücretleri ise sizin istekleriniz ve onların deneyimleri, becerileri ile doğru orantılıdır.

Yabancı Bakıcı Görev Tanımı

Bakımı yapılacak çocuğun ya da bebeğin gündelik ihtiyaçları için çalışan yabancı bakıcıların yapması gereken en temel görevler şöyle sıralanabilir;

  • Yemeğin temiz bir şekilde hazırlanarak yedirilmesi.
  • Evin düzeni ve hijyeni.
  • Mevsim şartlarına bağlı ideal sıcaklıkta banyo yaptırılması.
  • Bakımı yapılan kişi bebekse, ince motor becerilerinin gelişmesi için onunla oyunlar oynaması.
  • Zihinsel gelişimine destek olmak için bebeğiniz ile konuşması.
  • Bebeğin altını değiştirmek ve tuvalet eğitimi verilmesi.

Yabancı Bakıcı seçerken Dikkat Edilenler

Yukarıda belirtilen görev tanımlarını yerine getirecek ve aileniz için en uygun yabancı bakıcı bulmak için bakıcı adayınızı belirlerken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler vardır. Bunlardan ilki sizin isteklerinize ve ihtiyaçlarınıza karşılık olabilecek bilgi birikimine sahip olması. Diğerleri ise gereken sağlık taramalarından geçmiş ve sağlıklı bir birey olması, çalışma ve oturma izninin olması, sabırlı, neşeli ve saygılı olması, güvenilir olması, temizliğine özen göstermesi, deneyimli olması başlıca dikkat edilmesi gereken noktalardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir