Anasayfa » Blog » Oyun Ablası ile Okul Öncesi Etkinliklerinin Önemi

Oyun Ablası ile Okul Öncesi Etkinliklerinin Önemi

Oyun ablası ile okul öncesi etkinlik

Oyun Ablası ile Okul Öncesi Etkinlikleri Neden Değerli

İlk önce oyun ablası nedir, bunu açıklayalım. Oyun ablaları genelde çalışan ailelere çocukları için yabancı dil, satranç, oyun, okul öncesi eğitim gibi konularda yardım eden kişidir. Oyun ablası arıyorum diyen aileler genel olarak çocuklarının okul öncesi eğitimi için bu yolu seçer. İngilizce bilen oyun ablaları oyunlarda, doğal akışında çocuklara dil öğretebilme şansına sahiptir.

Oyunlar öncelikle eğitimin bir parçasıdır ve çocuklara farklı kişisel özellikler katabilir. Okul öncesi etkinliklerinin amacı çocuğun yeteneklerini çıkarmak ve öğrenmeye hazır hale getirebilmektir. Araştırmalar, okul öncesi eğitimin çocukların ilerleyen yaşlarında akademik başarılarını artırdığını göstermekte.

oyun ablası

Oyun Ablası ile Okul Öncesi Etkinlikleri Neden Değerli

Oyun Ablaları ile Yapılan Etkinlikler Çocuklara Ne Katar?

Oyun ablaları ile okul öncesi eğitim için yapılan etkinlikler çocuklara pek çok fayda sağlar.

  • Paylaşmayı ve sosyalleşmeyi öğretir, genellikle 4 ve 6 yaş arasında olan çocuklar anne ve babaları da dahil olmak üzere hiçbir şeyi paylaşamaz. Bu davranışın özünde, sevgi ve ilginin paylaşılamaz olması vardır. Çocuklar okul öncesi etkinlikler sayesinde oyun arkadaşları ile kaynaşır ve paylaşmayı öğrenir. Çocuklar bir şeyleri paylaştığında sosyalleşmeleri artar, cesaretleri de buna bağlı olarak gelişir. Utangaç ve anne babasına çok düşkün olan çocuklarda gerekli çaba gösterilemez ise çocuklar ilerleyen yaşlarında bu zorluğu aşamaz.
  • Saygı göstermeyi ve takım çalışmasını öğrenir, etkinliklerde yapılan takım çalışması ile çocuklar farklı kişilerin düşüncelerini dinlemeyi, saygı duymayı, iş birliği yapmayı ve en önemlisi adaleti öğrenir. Etkinliklerin çoğunun temelinde takım çalışması vardır. Çocuklar küçük yaşlarda bu şekilde etkinlikler yaptıklarında, ilerleyen yaşlarında takım çalışmalarında uyumlu ve anlayışlı olur. Aynı şekilde bu etkinlikler çocuklara karşılarındaki kişi kim olursa olsun saygı göstermeyi öğretir. Karşısındaki kişiye saygı göstermeyi, kaybettiğinde kabullenmeyi öğrenir.
  • Konsantrasyonu ve dayanıklılığı destekler, zeka becerileri ve konsantrasyonun geliştirilmesi için olan etkinliklerin özellikle okul öncesi dönemde yapılması çok önemlidir. Çocuklarınızın hayal dünyası okul öncesi dönemlerde oldukça zengindir. Monoton ve can sıkıcı buldukları şeyleri sevmezler. Bu dönemlerinde yapılan çocuk etkinlikleri çocukların yaratıcılığını geliştirmeye, dikkat ve odaklanmasını sağlamaya ve hemen pes etmemeye yöneltir.
  • Akademik başarıya taban oluşturur, okul öncesi çağında yapılan çocuk etkinlikleri onlara çeşitlilik sağlar. Çocukların daha sabırlı olmalarını, kendine ve çevresindekilere karşı esnek olmalarını sağlar. Birey olduklarının farkına varırlar. Güven ve benlik kavramlarını anlarlar. Bir şeyler öğrenme heyecanını kaybetmezler ve ilerleyen yaşamlarında da bu şekilde devam ederler. Okul öncesi dönemde oyun ablası ile yapılan etkinlikler, çocukları hayata, olaylara, okula hazırlar. Çocukların gelecek yaşamlarında iyi bir kariyer kurmaları için ilk adımı atmalarında destek olur. İngilizce bilen oyun ablası ile birlikte olması onun gelecek yaşamında İngilizceyi ana dili gibi konuşmasına olanak sağlar ve çok faydalı olur.

Oyun Ablası Olmak için Ne Gerekir?

Oyun ablası olmak için en önemli şart çocukları ve onlarla ilgilenmeyi vakit geçirmeyi sevmektir. Üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan gençler oyun ablası olarak çalışabilir. Oyun ablaları okullarda öğrendikleri bilgileri gerçek hayata geçirebilmelidir. Çocuklara öğrendiği her şeyi öğretebilmelidir. İngilizce oyun ablası olmak için bilinmesi gereken bir dildir. Oyun ablaları saatlik olarak çalışabilmektedir. Saatlik oyun ablası fiyatları, yetkinliklerine ve deneyimlerine göre değişkenlik gösterebilir. Ailelerin  abla tercihlerinde en çok istedikleri İngilizce bilen oyun ablasıdır. Bunun yanında çocuk gelişimi, okul öncesi eğitim gibi bölümlerde okuyan kişiler iş için aranan kişilerdir. Onlar, çocuklar ile okullarda öğrendikleri etkinlikleri yapabilecek kişilerdir.

 

Armoni İnsan Kaynakları portföyünde İngilizce bilen Oyun Ablaları, Fransızca bilen Oyun Ablaları, Rusça Bilen Oyun ablaları,  Almanca bilen oyun Ablaları bulunmaktadır. Saatlik, günlük veya yatılı oyun ablaları fiyatı almak için bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir