Anasayfa » Blog » Oyun Ablası ile Oyun Oynamanın Çocuklara Faydaları

Oyun Ablası ile Oyun Oynamanın Çocuklara Faydaları

oyun ablası

Oyun Ablası ile Oyun Oynamanın Çocuklara Faydaları

Aileler oyun etkinliklerinin çocuklara ne kadar faydalı olduğunun farkında olurlar. Evde ya da dışarıda oynanan oyunlar çocukların bedensel ve ruhsal gelişiminde büyük rol oynar. Oyun ablası çocuğunuzu okul dönüşünde karşılayarak onun ödevlerini takip edip yardımcı olan, yabancı dil öğrenmesine destek olan, sinema, tiyatro gibi aktiviteler yaptıran, parkta sosyalleşmesini sağlayan, üniversitede ilgili bölümü okuyan öğrenci veya mezun bireylerdir. Aynı şekilde oyun abisi görevini yapanlar da bulunur. Fakat en çok tercih kadınlardan yana olduğu için oyun ablaları çok daha yaygındır.

Nasıl Bir Abla İstediğinize Karar Verin

Çocuğunuz ile ilgilenmesi için oyun ablaları ile çalışma kararı aldığınız zaman ilk görüşmeden önce mutlaka oyun ablasında aradığınız özellikleri listelemelisiniz. İngilizce bilen oyun ablası arıyorsanız bunu önceden belirlemelisiniz. Oyun ablaları, kendi temel becerileri, ilgi alanlarına göre çocuğunuza eğitim verebilir. Yabancı dil, satranç, müzik çocuğunuzun ilgi alanlarını keşfederek buna göre bir oyun ablası arıyorum diyebilirsiniz. Anlaştığınız saatler içinde çocuğunuz için gereken tüm konularda yardımcı olan bir arkadaş bulmuş olursunuz. Çocuğunuza dikkat toplama, sosyalleşme, iş birliği gibi konularda destek olurlar.

oyun ablası

Nasıl Bir Abla İstediğinize Karar Verin

Oyun Ablası Seçerken

Bir oyun ablası, çocuğunuzun ilgisini, ihtiyacını, eksik olduğu yönleri belirlemeli ve buna göre bir çalışma programı yapmalıdır. Sizin isteklerinizi göz ardı etmeden ve çocuğu da sıkmadan bunu uygulayabilmelidir. Eğitimini bu alanda alan oyun ablaları okul çağında olan çocuklar için onların yaşına uygun etkinlikler ve aktiviteler yaptırmalıdır. Bu şekilde çocuklar oyun hayatında başarılarını artırabilir. Evde olmadığınız anlarda çocuğunuz ile ilgilenir, çocuğunuzun bakımına destek olur. Bunları tüm oyun ablaları yapmayabilir, bu durumda oyun ablaları ile görüşmeniz sırasında bu bilgileri eklemeniz ve onun rızasını almanız önemlidir. Çocuğunuzun yabancı dilinin gelişmesini istiyorsanız hangi dili istediğinizi bilmeli ve bu dili bilen bir oyun ablaları ile çalışmalısınız. Oyun ablasının tatilde size eşlik etmesini ve çocuğunuz ile ilgilenmesini istiyorsanız bunu kabul eden birisi ile anlaşmalısınız. Çocuğunuzun sorunlarını, eksiklerini inceleyerek bunları çözmenizde yardımcı olacak birisini istemelisiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir