Anasayfa » Blog » Oyun Ablası mı? Bakıcı mı?

Oyun Ablası mı? Bakıcı mı?

oyun ablası

Oyun Ablası mı? Bakıcı mı?

Ebeveynler, çocukların daha eğlenceli ortamlarda büyümeleri ve eğitim hayatına daha kolay bir şekilde atılabilmeleri açısından oyun ablası tutabilirler. Oyun ablaları, çocukların gelişimi açısından birçok fayda sağlayan ve çocukların eğlenmesini sağlayan kişilerdir.

Kimi zaman çocukların boş vakitlerini değerlendirmesi için tercih edilen oyun ablaları, kimi zaman da çocukları daha fazla sosyalleştirmek amacıyla tercih edilmektedir. Ancak bu noktada ailelerin aklına bakıcı tutmak mı daha mantıklı yoksa oyun ablaları tutmak mı gibi sorular gelebilir.

Peki çocuk bakıcısı tutmak mı daha mantıklı? Yoksa oyun ablaları tutmak mı? Oyun ablası nedir? Bakıcı ile oyun ablası arasındaki farklar nelerdir?

Oyun Ablası Nedir?

Oyun ablaları, çocukların daha eğlenceli bir şekilde vakit geçirmeleri açısından ebeveynler tarafından günün belirli saatleri için tercih edilir. Bakıcılarda ise bu durum tamamen değişiklik gösterir.

Oyun ablaları, sadece çocuğun daha eğlenceli vakit geçirmesini ve hayal gücünü genişletmesi açısından tercih edilirken bakıcılar, çocukların tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hizmetler verir.

Tam da bu noktada iki meslek birbirinden ayrılır. Bu sebeple bir oyun ablasının bakıcının üstlendiği tüm görevleri üstlenmesi mümkün değildir. Oyun ablaları daha çok günün belirli saatleri için tercih edilir. Bu saatler içerisinde ise çocukların kendilerini ana okulu ya da ilkokul gibi kurumlara hazırlamalarına yardımcı olur.

Bakıcı ve Oyun Ablası Arasındaki Farklar Nelerdir?

Oyun ablası arıyorum diyen ebeveynler ve bakıcı arıyorum diyen ebeveynlerin ihtiyaçları birbirinden tamamen farklıdır. Bu iki meslek arasında oldukça fark bulunmaktadır. Bu farklar genel olarak şu şekildedir;

  • Bebek bakıcısı çocukların tüm ihtiyaçlarıyla ilgilenir. Ancak oyun ablaları, çocukların eğlenmesine ve hayal gücünü genişletmesine yardımcı olur.
  • Bebek bakıcıları, çocuklarla daha uzun süre boyunca vakit geçirirken oyun ablaları genellikle saatlik olarak çalışmaktadır.
  • Oyun ablaları kısa süreli hizmet verdiği için daha uygun fiyatlar karşılığında tutulabilir, ancak bakıcıda bu durum değişiklik gösterir.
  • Oyun ablalarında büyük tecrübeler aranmaz ancak bakıcılarda öncelik tecrübe ve eğitimdir.

Yukarıdaki farklar, çocuk bakıcısı ve oyun ablasını birbirinde ayırmaktadır. Bu sebeple hangisini tercih edeceğini bilmeyen ebeveynlerin bu noktalara dikkat etmeleri gerekir.

oyun ablası

Bakıcıdan Oyun Ablası Olur Mu?

Bakıcıdan Oyun Ablası Olur Mu?

Çocuk bakıcısı, günün belirli saatlerinde ya da tamamında çocuklar ile vakit geçirir. Çocukların temel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik hizmetler veren bakıcılar, çeşitli eğlenceli aktivitelerle çocukların daha çok eğlenmesine de olanak sağlayabilir. Bu sebeple çocuk bakıcıları istekleri doğrultusunda oyun ablaları hizmeti de verebilir.

Çocuk Bakıcısı ve Oyun Ablasını Nasıl Bulurum?

Bakıcı iş ilanları alanında olduğu gibi oyun ablası iş ilanları için de Armoni insan kaynakları sizlere profesyonel destek sağlar. İnsan kaynaklarımızın sağladığı destekler sayesinde oyun ablasına mı yoksa bakıcıya mı ihtiyaç duyduğunuzu kolaylıkla anlayabilir buna göre tercih yapabilirsiniz. Bakıcı ve oyun ablasıları havuzumuzdan size en uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir