Anasayfa » Blog » Oyun Ablası Tutarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Oyun Ablası Tutarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

oyun ablası

Oyun Ablası Tutarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ebeveynler bakıcıya ihtiyaç duyabilecekleri gibi oyun ablasına da ihtiyaç duyabilirler. Oyun ablası, bakıcılara göre daha farklı amaçlar doğrultusunda aileler tarafından tercih edilebilir. Bu noktada bakıcı ve oyun ablasını birbirinden ayıran birçok kriter bulunur.

Önceli olarak oyun ablaları, çocukların eğitim hayatına hazırlanmaları ve eğlenceli vakit geçirmeleri için tercih edilmektedir. Çocuklarının daha kolay bir şekilde sosyalleşmesini ve okula hazırlanmasını isteyen ebeveynler tarafından oyun ablaları tutulur.

Aktivite ablası ise çocukların hem eğlendirirken hem de bir şeyler öğrenmelerine yardımcı olur. Böylelikle okul öncesi yaşlarda bulunan çocuklar, birçok bilgiye daha eğlenceli bir şekilde ulaşabilir. Bu amacın yanı sıra çocukların ebeveynleri yanında olmadığı zamanlarda daha eğlenceli zamanlar geçirebilmesi de oyun ablaları ile mümkündür.

Oyun Ablasının Görevleri Nelerdir?

Aktivite ablası hem çocuklara hem de ebeveynlere karşı birçok sorumluluğa sahiptir. Çocukların güvenliğini sağlayan oyun ablaları aynı zamanda onların daha eğlenceli vakitler geçirmesine olanak sağlar. Oyun ablalarının tüm görevleri ise genel olarak şu şekildedir;

 • Çocukların çeşitli oyunlar oynamasını ve bu oyunları öğrenmesine yardımcı olurlar,
 • Okul öncesi yaşlarda olan çocukların daha kolay sosyalleşmesine imkan tanırlar,
 • Çocukların hem eğlenmesine hem de öğrenmesine yardımcı olurlar,
 • Ebeveynlerin olmadığı günlerde çocukların daha güzel vakit geçirmesini sağlarlar,
 • Çocukları eğitim hayatına hazırlarlar,

Yukarıdaki görevlere sahip olan oyun ablaları, birçok sebep doğrultusunda ebeveynler tarafından tercih edilmektedir.

Oyun Ablası Tutarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Güvenilir bir abla tutmak isteyen ebeveynlerin dikkat etmesi gereken birçok nokta bulunur. Bu noktalar genel olarak aşağıdaki gibidir;

 1. Tecrübe ve sorumluluk bilinci
 2. Oyun ve aktivite bilgisi
 3. Eğiticilik düzeyi ve bilgisi
 4. Oyun ablalarının çocuklara olan ilgisi
 5. Oyun ablasının çocuklarla kuracağı iletişim
 6. Güvenilir olması
 7. Dil bilgisi

Oyun Ablası Nasıl Bulunur?

Oyun ablası arıyorum diyen ebeveynler Armoni İnsan Kaynakları ile iletişime geçerek aradıkları oyun ablasını kolaylıkla bulabilirler. İnsan kaynakları uzmanlarımız, belirlediğiniz kriterlere uygun olan oyun ablasını en kısa süre içerisinde bulmanıza imkan tanımaktadır. Bizi tercih ederek İngilizce bilen oyun ablası, saatlik oyun ablası gibi kriterlerinize uygun olan ablasını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir