Anasayfa » Blog » Yabancı Bebek Bakıcısı

Yabancı Bebek Bakıcısı

yabancı bebek bakıcısı

Yabancı Bebek Bakıcısı

Yabancı bebek bakıcısı bakıcılık hizmetinde sık sık tercih edilen bir seçenektir. Başka milletten bir bakıcı ile çalışmanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Başka kültürlerle büyüyen çocuklar daha çok hoşgörü kavramını ve çeşitliliği öğrenir. Farklı diller öğrenerek çocuk gelişi olumlu yönde ilerler. Sadece yabancı uyruklu bakıcıların birtakım şartları bulunmaktadır. Bu şartlar gerçekleştiği taktirde rahatlıkla bakıcı alabilirsiniz. İşe alınacak yabancı uyruklu bakıcının oturma izni ve çalışma izni gibi belli birtakım izinleri olmalıdır. İç işleri göç idaresine yapılan başvurular ile bu belgeleri kolayca elde edebilirler. Yabancı uyruklu bakıcılar genellikle yatılı olarak kalırlar. Bu hususu göz önüne alarak yabancı bakıcı seçmek gereklidir.

Yatılı bakıcının bir avantajı olarak yatılı bakıcı çocuklarla daha fazla zaman geçirdiği için hem sizin yükünüzü hafifletir hem de çocuklara pek çok şey katar. Yabancı bakıcı sayesinde çocuklar küçük yaşta dil öğrenerek daha akıcı konuşmaya başlarlar. Yabancı uyruklu bakıcılar bu işi meslek olarak görüp, eğitim alan kişilerdir. Genellikle yatılı yabancı bakıcılar sadece çocuk bakmanın yanında ev işleri ile de özenle ilgilenmektedirler. Bundan dolayı annenin üstündeki yük kat ve kat azalmaktadır. Yabancı bakıcı sayesinde çocuklarınız farklı kültürlerle tanışır. Bu durumda gelişim açısından ve karakter kazanım açısından önemlidir.

Bebek Bakıcısı Seçerken Nelere Dikkat Etmeniz Gereklidir?

Bebek bakıcısı seçerken nelere dikkat etmeniz gereklidir? sorusu yeni bakıcı seçecek anneler için önemli bir sorudur. İşe geri dönmek isteyen ya da evde kendine destek arayan anneler için bebek bakıcısı hizmeti vazgeçilmez olur. Fakat anneler sürekli bebeklerini emanet edecekleri insanları seçerken ister istemez tereddütte düşmektedir. Hangi özelliklere bakacağına nelere dikkat edeceğine karar verememektedir. Bundan dolayı biz bakıcı seçecek annelere birkaç bakıcıda olması gereken özelliklere dair püf nokta vereceğiz.

 1. Öncelikle bakıcının deneyim ve eğitim durumuna dikkat etmeniz gereklidir. Bu işi bir meslek olarak gören ve geçici bir iş olarak görmeyen bakıcıları tercih etmeniz gereklidir.
 2. Bakıcının çocuklar arasındaki iletişimin sağlam olması, onlarlar zaman geçirmeyi sevip, çocuklara karşı sabırlı olabilmesi önemlidir.
 3. Çocuklara örnek olması adına sigara gibi türün ürünleri tüketmeyen bakıcıları tercih etmeniz önemledir.
 4. Sorumluluk bilincine sahip ve verdiğiniz çizelgeyi gereği ile yerine getirmelidir.
 5. Birden fazla işi aynı anda yapabilir ve pratik olmalıdır. Çünkü çocuk bakmak biraz pratiklik ve çeviklik gerektiren bir iştir.
 6. Yine çocuk için ve çocuğa örnek olmasına adına temizliği önem veren titiz bir bakıcı olması da önemlidir.

Bu gibi hususlara dikkat ederek, bakıcı seçmeniz sizin için önemlidir.

yabancı bakıcı

Bakıcı ile İş Görüşmesi Nasıl Olmalıdır?

Bakıcı ile İş Görüşmesi Nasıl Olmalıdır?

Bakıcı ile iş görüşmesine giderken her zaman hazırlıklı bir şekilde gitmeniz gereklidir. Aklınızda bakıcıyı tanımaya ve daha iyi anlamaya yönelik birtakım sorular bulunmalıdır. Bu sayede daha iyi bir şekilde bakıcı seçebilirsiniz. Soru kalıplarınız şu tarzda olmalıdır;

 1. Kaç yıllık bakıcılık deneyiminiz var?
 2. Çalıştığı yerden ayrılma nedeniniz nedir?
 3. Kendi ve çocuklar arasındaki bağı nasıl tanımlarsınız?
 4. Bu mesleği tercih etme yönündeki amacınız nedir?
 5. Bu alanda eğitim aldınız mı?
 6. Referansınız bulunuyor mu?
 7. Sigara kullanıyor musunuz?

Gibi bakıcı seçmenize daha çok yardımcı olacak soruları bakıcıya yöneltebilirsiniz. Size ve sorulara yaklaşımını gözlemleyerek dışardan da bir karakter analizi yapabilirsiniz. Bakıcıya kendi amacınızı ve beklentilerinizi anlatmanız da görüşme sırasında önemlidir. Bundan dolayı görüşme öncesinde bakıcıdan beklentinizi de belirlemeniz ve bu şekilde görüşmelere gitmeniz önemlidir. Yabancı bebek bakıcısı hizmeti mi istiyorsunuz yoksa yerli ya da yatılı mı yarı zamanlı mı? Bu gibi hususları düşünüp kararı verip öyle gitmeniz önemlidir.

Yabancı bebek bakıcısı bulmak için en doğru adres bakıcı burada: Armoni İnsan Kaynakları. Hemen arayarak bilgi alıp, talep oluşturun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir