Anasayfa » Blog » Yabancı Dadı ve Taşıması Gereken Özellikler

Yabancı Dadı ve Taşıması Gereken Özellikler

yabancı dadı

Yabancı Dadı ve Taşıması Gereken Özellikler

Yabancı dadı, iş ve sosyal hayatları sebebiyle çocuklarına yeterince vakit ayıramayan ebeveynler tarafından tercih edilen bakıcılardır. Günümüzde birçok bakıcı seçeneği bulunur ve aileler bu bakıcı seçeneklerinden birini tercih ederek çocuklarını ona emanet eder.

Yabancı dadılar da bu bakıcı seçenekleri arasında yer alır. Yerli dadı ya da yabancı dadı fark etmeksizin ev içerisinde bakıcıların üstlenmeleri gereken birçok sorumluluk bulunur. Ancak sadece sorumlulukların yerine getirilmesi de bazı durumlarda aileler için yeterli olmayabilir.

Bu sebepler doğrultusunda aileler, tutacakları yabancı dadı seçeneklerinde belirli özellikler arar. Bu özellikler tamamen ebeveynler tarafından belirlenir ve belirlenen kriterler doğrultusunda seçim yapılır. Peki yabancı dadılarda hangi özellikler bulunmalı? Yabancı dadılar güvenilir mi? Yabancı dadı hangi uyruktan olmalı? Tüm bu soruların cevapları ve daha fazlası için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Yabancı Dadılar Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

Yabancı uyruklu bakıcı tercihi özellikle son dönemde ebeveynlerin ilk tercihi haline gelmeye başlamıştır. Ancak ülkemizde bu hizmeti veren pek çok bakıcı seçeneği bulunduğu için de ebeveynlerin belirli özellikler doğrultusunda karar vermeleri gerekir.

Bu sebeple yabancı dadı tutmadan önce, dadının sahip olduğu özellikler ve tecrübeleri aileler tarafından incelenebilir. Bir bakıcının ve yabancı dadının sahip olması gereken birçok özellik bulunur. Bu özellikler ise genel olarak şu şekildedir;

  • Çocukların problemleriyle hassas bir şekilde ilgilenir,
  • Aktif ve enerjik olmalı,
  • Yabancı dadı her şeyden önce sorumluluk sahibi olur,
  • Eğitim, deneyim ve tecrübe
  • Ailenin diline yatkın olmalı ya da aile bakıcıyla aynı dili konuşabilmeli,
  • Güvenilir bir kişiliğe sahip olmalı,
  • Çocukların ilgi alanlarını keşfedebilecek, onlarla eğitim, oyun ve benzer konularda arkadaşlık kurabilecek yetiye sahip olmalıdır.

Yukarıdaki özellikler bakıcıların sahip olmaları gereken özellikler olabileceği gibi ebeveynlerin bir bakıcıda aradığı kriterler de olabilir.

Yabancı dadı arıyorum diyen ailelerin öncelikle bu bakıcı özelliklerine dikkat etmeleri ardından buna göre karar vermeleri gerekmektedir. Yabancı dadıları ön plana çıkaran özelliklerin başında yabancı dil gelir.

Ebeveynler, çocuklarının farklı bir dil öğrenebilmeleri adına yabancı bakıcı tercih ederler. Bu sebeple yabancı bakıcı adaylarının öncelik olarak İngilizce ya da diğer popüler dillerden birine hakim olması gerekir.

yabancı dadı

Doğru Yabancı Dadıyı Bulmak

Doğru Yabancı Dadıyı Bulmak

Çocuk bakıcısı arıyorum diyen ailelerin öncelik olarak net bir tercih yapmaları gerekir. Bu aşama genellikle bakıcının yabancı mı yerli mi olacağıdır. Bu adım aileler için en zor adımlardan biridir.

Yabancı dadılar ile çalışmaya karar veren kişilerin ise yapması gereken tek şey Armoni insan kaynaklarını tercih etmektir. İnsan kaynaklarımız, aradığınız tüm kriterlere sahip olan bakıcı seçeneklerini sizlere sunmakta ve bu doğrultuda hizmet sağlamaktadır.

Ayrıca insan kaynaklarımız yabancı dadı fiyatları gibi birçok konu hakkında da detaylı bilgi elde edebilmenize olanak sağlar. Bu sayede bütçenize uygun yabancı çocuk bakıcısı da bulabilmeniz mümkün olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir