Anasayfa » Blog » Yatılı Bebek Bakıcısı ile Çalışmak İçin 5 Neden

Yatılı Bebek Bakıcısı ile Çalışmak İçin 5 Neden

yatılı bebek bakıcısı

Yatılı Bebek Bakıcısı Tutmak İçin 5 Neden

Bebekler günün her saati ilgiye ihtiyaç duyarlar. Bu sebeple onlarla ilgilenecek ve onların ihtiyaçlarını karşılayabilecek birilerinin bebeklerin yanında olması gerekir. Bu noktada öncelik ebeveynlerde olsa da ebeveynlerin müsait olmadıkları durumlarda genellikle aile büyükleri veya yatılı bebek bakıcısı tercih edilir.

Bebeğin ihtiyaçlarını karşılamak, onun güvenliğini sağlamak ve onunla iletişim kurmak açısından tercih edilebilecek pek çok bakıcı seçeneği bulunuyor… Peki her bakıcı aynı şekilde çalışıyor mu?

Bebeklerin genel ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik profesyonel hizmet veren birçok bakıcı bulunur. Bu bakıcılar ise genel olarak yerli ve yabancı olarak birbirinden ayrılır.

Yerli bebek bakıcıları başta olmak üzere Filipinli dadı seçenekleri de günümüzde ebeveynler tarafından sıklıkla tercih ediliyor. İnsan kaynaklarımızdan destek alarak tercih edeceğiniz bir diğer bakıcı seçeneği ise yatılı bakıcı modeli… Peki neden yatılı bakıcı tercih edilmeli? Yatılı bebek bakıcısı tutmak avantajlı mı? İşte yatılı bebek bakıcısı tutmak için 5 neden…

  • Daha Özgür Bir Hayat!

Yatılı bakıcı, belirli günler hariç günün her saatinde bebeklerin yanında olur. Bu sayede devamlı olarak bebeklerin ihtiyaçlarını karşılar. Bu da ebeveynlerin daha özgür bir sosyal hayata sahip olmalarına fayda sağlar.

Gece ya da gündüz fark etmeksizin bebeklerin temel ihtiyaçları bakıcı tarafından karşılanır. Bu sayede anne ve baba, kendilerine daha fazla zaman ayırabilirler.

  • Ev İşlerinde Yardım!

Bir bebeğe sahip olan anne ve babanın, bebek ve iş hayatı dışında farklı sorumlulukları da bulunur. Bu sorumlulukların başında ev işleri yer alıyor… Yemek hazırlamak, bulaşık yıkamak, evi temizlemek ve benzer işlerde ebeveynlerin desteğe ihtiyaç duyması mümkündür.

Yatılı bakıcı, ek bir maaş ile ev işlerinde de anne ve babaya yardım edebilir. Bu sayede hem bebekler güvence altına alınırken hem de ev işleri kolaylıkla halledilir.

  • Kariyerlerine Odaklanan Ebeveynler!

Bazı ebeveynler çocuk yapmanın ve bebeğe sahip olmanın kariyerlerini etkileyeceğini düşünür. Ancak bu genellikle yanlış bir düşüncedir. Bebekler ve çocuklar normal olarak ilgiye ihtiyaç duyabilir. Ancak bunu günün her saati yapmak mümkün değildir. Özellikle çalışan anne ve babanın iş hayatlarındaki sorumluluklarını da yerine getirmesi gerekir.

Bu tip durumlarda ebeveynler yatılı bebek bakıcıları ile anlaşarak iş hayatlarına daha çok özen gösterebilir. İş ve sosyal hayattan geriye kalan zamanlarda da çocuklarıyla ilgilenerek genel bir denge sağlayabilirler.

  • Sosyal Hayata Daha Fazla Zaman Ayırmanın Vakti!

Her bireyin belirli düzeyde sosyal hayatı bulunur. Bu sosyal hayat içerisine akrabalar, arkadaşlar ve diğer eğlence türleri girebilir. Yeni bir bebek dünyaya getiren anne ve babaların sosyal hayatlarını kısıtlamaları şart değildir. Ancak bunun için yatılı bir bebek bakıcısı tercih edilmelidir.

Yatılı çocuk bakıcısı, ebeveynlerin sosyal hayatlarına normal bir şekilde devam etmelerine yardımcı olur.

  • Daha Sosyal Çocuklar Yetiştirmek!

Yapılan araştırmalar doğrultusunda dadı tercih eden ebeveynlerin çocukları daha kısa süre içerisinde sosyalleşebilmektedir. Evde bebekle veya çocukla akrabalık bağı olmayan bir kişinin bulunması, bebeğin daha kolay bir şekilde diğer insanlara alışabilmesine yardımcı olur.

Ayrıca anne ve babanın çocuğa vakit ayıramadığı durumlarda bu ihtiyaç yatılı bebek bakıcısı tarafından kolaylıkla karşılanır. Bu sayede çocuklar gerekli olan ilgiyle büyüyerek daha sosyal bir hayata adım atabilirler.

yatılı bebek bakıcısı

Yatılı Bebek Bakıcısı Tutmak İçin Ne Yapmalısınız?

Yatılı Bebek Bakıcısı Tutmak İçin Ne Yapmalısınız?

Anne ve babalar için bebeği hangi bakıcıya emanet edeceklerine karar verdikleri aşama en zor aşamadır. Bu süreç içerisinde ebeveynlerin doğru bakıcıya ulaşmaları, hem hayatlarını kolaylaştırmaları hem de bebeklerinin güvenliğini sağlamaları amacıyla önem taşır. Bu aşamada bebeğine yatılı bakıcı arıyorum diyen anne ve babanın belirli kriterler konusunda karar vermeleri gerekir.

Hangi bakıcıyla anlaşacağına karar veremeyen, bakıcı bulamıyorum diyen ebeveynlerin yapması gereken tek şey insan kaynaklarımızla iletişime geçmesidir.

Armoni insan kaynakları olarak, anne ve babaların kriterlerine uyum sağlayacak profesyonel bakıcıların ebeveynler ile buluşturuyoruz. Bu sayede hiç vakit kaybetmeden aradığınız bakıcıyı bulabilir ve daha kolay bir hayatın kapılarını aralayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir