Anasayfa » Blog » Yatılı Yabancı Bakıcı Tutulmalı Mı?

Yatılı Yabancı Bakıcı Tutulmalı Mı?

yatılı yabancı bakıcı

Yatılı Yabancı Bakıcı Tutulmalı Mı?

Yatılı yabancı bakıcı, çocukları için bakıcı tutmak isteyen ve aynı zamanda ev işlerine yardımcı olabilecek birini arayan ebeveynler tarafından tercih edilebilir. Çocuklarına ve ev içerisindeki işlere belirli sebeplerden dolayı yeterince vakit ayıramayan aileler öncelik olarak bakıcı tutmaya yönelir.

Bu noktada ebeveynlerin karşılaşabileceği ve tercih edebilecekleri birçok bakıcı seçeneği vardır. Bunlar arasında yatılı, yerli, Filipinli veya gündüzlü bebek bakıcısı ve benzerleri yer alır. Bu sebeple ailelerin öncelik olarak hangi bakıcıyı tutmak istediklerine karar vermeleri gerekir.

İş hayatları ve sosyal hayatları sebebiyle çocuklarına yeterince vakit ayıramayan ebeveynlerin tercih edebilecekleri bakıcı modellerinden biri de yatılı yabancı bakıcılardır. Yatılı olarak çalışan yabancı bakıcıları tutmak isteyen ebeveynler, birçok noktada kararsız kalabilir. Bu sebeple hem yatılı hem yabancı bakıcı tutmanın kendilerine faydalı olup olmayacağını da merak edebilirler.

Yatılı Yabancı Bakıcı Tutmak Doğru Mu?

Yatılı yabancı bakıcılar, sürekli olarak ev içerisinde mesai harcayarak hem çocuklarla hem de ev işleriyle ilgilenebilirler. Özellikle bu iş alanında tecrübesi olan yabancı bakıcılar, çocuklarla daha profesyonel bir şekilde ilgilenebilir. Ayrıca çeşitli dil bilgileri de çocukların kendilerini geliştirmesine yardımcı olur.

Bununla birlikte yatılı olarak tutulacak yabancı bakıcılar, ev içerisinde yapılacak olan diğer işlerle de ilgilenmektedir. Temizlik, ütü, yemek, bulaşık ve diğer ev işlerinden sorumlu olan yabancı bakıcılar bu işleri de profesyonel bir şekilde yerine getirir.

Bu sebepler doğrultusunda yatılı yabancı çocuk bakıcısı tutmak aileler için birçok avantaj barındırır. Bundan dolayı ailelerin yabancı ve yatılı çocuk bakıcısı tercih etmeleri herhangi bir sorun teşkil etmez.

Yatılı Yabancı Bakıcıların Görevleri Nelerdir?

Filipinli, Rus ve farklı ülkelerden olan yabancı çocuk bakıcıları, ev içerisinde birbirinden farklı görevler ile ilgilenebilirler. Ayrıca yatılı olarak çalışan yabancı çocuk bakıcısı, sadece çocuğa karşı değil aynı zamanda ev içerisinde de çeşitli işlerle sorumlu olabilir. Bu görevlerden bazıları genel olarak şu şekildedir;

  • Çocukların eğitimine yardımcı olmak
  • Çocukların Türkçe dışında farklı bir yabancı dil öğrenmesini sağlamak
  • Çocukların kendilerini geliştirmelerine olanak sağlamak
  • Çocukların aileleri olmadıkları süre zarflarını daha eğlenceli bir şekilde geçirmesine yardımcı olmak
  • Çocukların temel ihtiyaçlarını karşılamak
  • Evi toplamak
  • Ev içerisindeki temizlik işlerine yardımcı olmak
  • Yemek yapmak ve mutfaktaki diğer işlere yardım etmek

Yukarıdaki görevler başta olmak üzere yatılı yabancı çocuk bakıcısının ev içerisinde üstlenebileceği birçok görev bulunmaktadır.

Yatılı Yabancı Çocuk Bakıcısı Nasıl Bulunur?

Yatılı yabancı bakıcı tutmak istiyorum diyen ailelerin öncelik olarak Armoni İnsan Kaynaklarından destek almaları gerekmektedir. Armoni İnsan Kaynakları, birbirinden farklı bakıcı modeliyle aileleri buluşturmaktadır. Bu sayede ebeveynler, aradıkları her türlü bakıcıyı kolaylıkla bulabilmekte kısa süre içerisinde çocuk bakıcı ile anlaşabilmektedir. Siz de yatılı ve yabancı çocuk bakıcısı arıyorsanız bizimle iletişime geçebilir, aradığınız bakıcıyı en kısa süre içerisinde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir