Anasayfa » Blog » Yerli Bakıcı Mı? Yabancı Bakıcı Mı?

Yerli Bakıcı Mı? Yabancı Bakıcı Mı?

çocuk bakıcısı

Yerli Bakıcı Mı? Yabancı Bakıcı Mı?

Bakıcılar, doğdukları ve yetiştikleri yerlere göre birbirinden ayrılır. Ülkemizde de durum bu şekildedir. Ebeveynlerin tercih edebileceği iki tür bakıcı bulunur. Bu bakıcılar da genel olarak yerli ve yabancı bakıcı olarak birbirinden ayrılır.

Peki yabancı ve yerli bakıcılar arasındaki farklar nelerdir? Anne ve babalar hangisini tercih etmeli? Kriterler neye göre belirlenmeli? Tüm soruların cevapları için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz…

Ülkemizin kültürüyle yetişmiş olan yerli bakıcılar, daha öncesinde ebeveynlerin ilk tercihleri olabilirken günümüzde bu durum geçmişe göre değişiklik göstermektedir. Günümüzde anne ve babalar çocuklarını emanet etmek için hem yerli bakıcıları hem de yabancı bakıcıları tercih edebiliyor… Peki siz hangisini tercih etmelisiniz? Hangi bebek bakıcısı daha iyi?

Yerli ve Yabancı Bakıcı Arasındaki Farklar Nelerdir?

Yerli ya da yabancı çocuk bakıcıları, ebeveynlerin çocuklarını emanet edebilecekleri bakıcılardır. Ancak bu noktada karar ebeveynlerde olacaktır. Anne ve babalar, insan kaynaklarımız tarafından sunulan bakıcı seçeneklerini inceleyerek kendilerine en uygun olan bakıcıyı seçebilme özgürlüğüne sahiptir.

Yerli ve yabancı bakıcı birçok yönden birbirilerinden ayrılır. Yerli bakıcı; Türk kültürüne daha çok hakimdir. Bu sayede çocuğu ailenin gelenek ve göreneklerine göre yetiştirebilir. Yabancı bakıcıda ise bu durum daha farklıdır. Çocuklar yabancı bakıcılar sayesinde farklı kültürler hakkında bilgi edinebilirler.

Yabancı bakıcılar, çocukların farklı bir dil öğrenmelerine yardımcı olabilir. Ancak aynı zamanda yabancı dil eğitimi olan yerli bakıcılar da çocukların farklı diller öğrenebilmesine yardımcı olurlar.

Hangi Çocuk Bakıcısı Daha İyi?

Çocuk bakıcısı tercih etmek isteyen ailelerin kendilerine göre belirli kriterler oluşturmaları gerekir. Bu noktada tutmak istenilen çocuk bakıcısının ne gibi özellikler taşıması gerektiğini de aile belirleyebilir.

Örneğin aile yabancı uyruklu bakıcılar ile anlaşmak istiyorsa aday havuzunu sadece yabancı bakıcılar ile sınırlandırabilir. Ancak aile yerli bakıcılar düşünüyorsa seçimlerini de bu aday havuzundan yapabilir.

Hangi bakıcının daha iyi olduğunun belirlenmesinde bakıcının doğduğu ve büyüdüğü yerin bir önemi yoktur. Hangisinin daha iyi olduğunu anlamak isteyen ailelerin ise incelemesi gereken noktalar şu şekildedir;

  • Bakıcının özgeçmişi,
  • Çocuk bakıcısının tecrübesi,
  • Bakıcının yetenekleri ve isteği,
  • Çocuk bakıcısı fiyatları,

Yukarıdaki kriterler ve benzerleri doğrultusunda ebeveynlerin kendilerine en uygun bakıcıyı seçmeleri mümkündür.

bakıcı ücretleri

Nasıl Çocuk Bakıcısı Bulunur?

Nasıl Çocuk Bakıcısı Bulunur?

Bakıcı arıyorum diyen ebeveynlerin yapmaları gereken tek şey insan kaynaklarımızla iletişim kurmalarıdır. İnsan kaynaklarımız yatılı yabancı bakıcı, yerli bakıcılar ve benzer seçenekleri sizlere iletmektedir. Bu sayede kendinize en uygun olan bakıcıyı kolaylıkla bulabilirsiniz.

Armoni İnsan Kaynaklarında sadece çocuk bakıcısı değil aynı zamanda yeni doğan bebekleriniz için de profesyonel bebek bakıcıları bulabilirsiniz.

Ayrıca anne ve babalar, sayfamızda yer alan bakıcı iş ilanları bölümlerinden de birbirinden farklı bakıcıya kolaylıkla ulaşabilirler. Güvenilir, tecrübeli ve uzman bakıcılar için insan kaynaklarımızla iletişim kurabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir