Bebek Bakıcısı

Bebek Bakıcısı

Bir bebek dünyaya gözlerini açtığı ilk andan itibaren hayatımızın odak noktası ve en kıymetli varlığımız haline gelir. Tüm ailenin ilgi odağı, hayatımıza değer katan bir mucizedir. Hayat koşulları bu mucizenin bakımları noktasında sizi zorluyor mu? İş yaşamı ve ona güzel bir gelecek hazırlayabilme telaşı ona yeterince zaman ayırmanızı engelliyor mu ? Ya da bebek bakımında sizinle yükünüzü paylaşacak bir profesyonel mi arıyorsunuz ? Tüm bunlar için güvenilir bir bebek bakıcısı mı arıyorsunuz. Armoni İnsan Kaynakları profesyonel bir bakıcı ajansı olarak bu amaçla kuruldu.

Armoni İnsan Kaynakları olarak olarak bebeklerimizin gelişimini önemsiyor, birer ebeveyn olarak ailelerimizin hassasiyetini biliyor ve bir ebeveyn olarak personel seçme ve yerleştirme işlemlerini yapıyoruz. Bunun için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

bebek bakıcısı

BEBEĞİNİZİN GELİŞİMİ İÇİN İLK ADIMI ATIN

Tüm anne ve babalar bebeklerinin gelişimine önem verir. Her zaman onlar için en iyisi olsun ister. Eğitimin en iyisini alsın bakımı en iyi düzeyde olsun. Çalışan ebeveynler için bu durum biraz daha zorlaşır. Çünkü bebekleri ile fazla ilgilenemezler. Bu durumda devreye bebek bakıcıları girer ve anne ile babanın üzerindeki çoğu yükü azaltır. Bebeğiniz için güvenilir bebek bakıcısı bulmak ve onları bakıcılarına emanet etmek bebeğinizin gelişimi için atacağınız ilk adımdır. Bir bebek bakıcısında olması gereken özellikler, bebeğin ailesi tarafından belirlenmelidir. Nasıl beslenmesi gerektiği, ne tür oyunlar oynamasının istendiği ve gelişiminde hangi yöntemin kullanılmasının istendiği gibi birçok bilgiyi belirleyerek buna uygun bir bebek bakıcısı bulmak gerekir.

Yatılı bebek bakıcısı aranıyorsa bunu belirtip buna uygun bir bakıcı seçilmelidir. Bakıcınız bebeğinize siz yokken sizin istekleriniz doğrultusunda bakım yaparken siz de gönül rahatlığı ile işinizi yapabilirsiniz. Bebek bakıcınız ile doğru bir iletişim kurmanız halinde sorunsuz bir dönem geçirebilirsiniz. İstekleriniz ve beklentileriniz net olmalı bebeğiniz ve bakıcınız için ne aradığınızı çok iyi bilmelisiniz.

BEBEK BAKICISININ ÖZELLİKLERİ

Bebeğin gelişiminde önemli rol oynayan bu dönem için bakıcının sahip olması gereken özellikler de çok önemlidir.

 • Çocuğun fiziksel ihtiyaçları; besleme, alt değiştirme, gaz çıkartma ve yıkama hakkında bilgi sahibi olmalı ve uygulayabilmeli.
 • Bilginin yanı sıra bebek bakımı belirli kişilik özellikleri de gerektirmektedir.
 • Bebeğin rutinlerini iyi şekilde takip edebilmesi için düzenli olması
 • Sabırlı ve şefkatli olması,
 • Beklenmeyen durumlara karşı soğukkanlı olması,
 • Aileye doğru desteği verebilmesi için iletişime açık olması gerekmektedir.
 • Dikkat ve iş disiplini önemli bir özelliktir.
 • Güleryüz ve stresten uzak durabilen adaylar çocuğa daha fazla huzur verebilir.

ARMONİ İnsan Kaynakları olarak bebek bakımı için başvuru yapmış olan ailelerin karşılarına, ailenin isteklerini ve çocuğun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak en uygun bakıcı adayını çıkartırız. Yenidoğan deneyimi olan bakıcılarımız sayesinde ilk ebeveynlik deneyimi yaşayan aileler bakıcının bilgi ve tecrübelerinden yararlanabilir, özellikle lohusalık döneminde olan anneler bu süreci daha sakin ve bilinçli bir şekilde geçirebilir. Yenidoğanla birebir iletişimde olacak bakıcının sağlığı da deneyimi ve bilgisi kadar önemlidir, sağlık taraması  hassasiyetle yapılmış olan bakıcılarımıza çocuğunuzu güvenle emanet edebilirsiniz. Yerli ve yabancı bakıcılarımızdan size en uygun olan bakıcı adayıyla tanışmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

BEBEK BAKICISI SEÇERKEN…

Öncelikle bebekler her şeyi hisseder. Bu yüzden her zaman ona şefkatle yaklaşmalı, gerginliğinizi hissettirmemelisiniz.

Özellikle annenin sinirli gergin veya mutsuz olması annenin bebeği beslemesi için gerekli sütü salgılamasını olumsuz etkileyeceği gibi bu durumu hisseden bebeği de olumsuz etkileyecektir.

Negatif insanları her zaman hayatınızdan uzak tutun ? Bebek bakıcısın işlerini gocunmadan ve tiksinmeden yapması gerekir. Alt değiştirmekten nefret eden bebek bakıcısı için bu iş bir zulme dönebilir.

O zaman genel olarak bebek bakıcısının taşıması gereken nitelikleri maddeler halinde sıralayalım

GÜVENİLİR OLMA

Tabiki insanın en temel ihtiyacı güvenliktir. Bu yüzden de bakıcı seçerken en temel nokta güvenilir olmasıdır.

ESNEK SAATLERLE ÇALIŞABİLME
 •  Gece uykusu düzensiz bebekler için çok gerekli olacaktır
 • Bebeğin temel sağlık problemleri ile ilgilenebilmeli
 • Bebeğin gaz çıkarması, ateşinin ölçülmesi, temel ilk yardım bilgisi olması bazen hayat kurtarıcı olacaktır.
DENEYİM

Elbette daha önce hiç bebek bakmamış birine bebeğimizi teslim etmek  zor olacaktır. Eğer ona yeterince deneyim kazanması için gerekli zamanınız varsa deneyimsiz birini de tercih edebilirsiniz.

SİGARA VE KÖTÜ ALIŞKANLIKLARI OLMAYAN BEBEK BAKICISI

Bebek bakıcısının sigara kullanmaması ve kötü alışkanlıklarının olmaması  en önemli tercih sebeplerinden biri olmalıdır.

BEBEĞİN YANINDA FAZLA MAKYAJ YAPMAYACAK BİR BEBEK BAKISI

Bebeklerin tenleri henüz çok narindir ve dış etmenlerden çok çabuk etkilenirler. O yüzden kimyasallarla bezeli makyaj malzemeleri kullanan kişiler bebeğimizden biraz daha uzak durmalı.

BEBEĞİN BESLENMESİ

Bebek bakıcıları bebeğin özellikle katı gıdaya geçişte sağlıklı beslenme üzerine bilgisi olması, yoksa öğrenmesi ve bu bilgiyi doktor kontrolünde uygulaması gerekir.

TABİ BİR BEBEK BAKICISI BİR ANNENİN AYNI ZAMANDA ANNENİN ELİ AYAĞIDIR.

Bebeğin bakımıyla ilgili iş ve işlemler dışında ev işleri de anneyi oldukça yormakta ve yıpratmaktadır. Bu yüzden anneye her anlamda destek olan bir bakıcı tercih sebebi olacaktır.

Bebek Bakıcısı Ücretleri

Bebek bakıcılarının maaşları genel olarak yatılı bebek bakıcısı veya gündüzlü bebek bakıcısı için ayrılmakla beraber deneyim, iş yükü, personel niteliği ve beklentisi gibi etmenlerle de doğru orantılıdır.

Son zamanlarda annelerin aktif iş yaşamına aktif katılımlarıyla birlikte bu oranlar yükselmiştir.

Doğru bir ücret politikası doğru eleman ile tanışmanıza neden olacaktır. Doğru bir bütçe ile doğru bir bebek bakıcısı bulmak için her zaman bizlerden destek alabilirsiniz.

Bebek Bakıcısı Kimdir?

Bebek bakımı çocuğun yeni doğan döneminden yürüyebildiği ve kendini ifade edebildiği döneme kadar ihtiyaç duyduğu süreçtir.

Bu dönemi geçmiş çocuklarınız için Çocuk Bakıcısı hizmetimizi değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Çocuğun yeni doğan dönemindeki ihtiyaçları, yaşını doldurduktan sonraki ihtiyaçlarından farklı olduğu gibi bebek bakımı ve çocuk bakımı da farklı iş tanımlarına sahiptir. Bu nedenle bakıcı arayan ailelerin yeni doğan dönemindeki çocukları için özellikle bebek bakıcısı aramaları gerekmektedir.

Bebek bakımının çocuk bakımından daha kolay olduğuna dair yaygın ve bir o kadar da yanlış bir kanı var. Bebekler daha çok ve daha sık ilgiye ihtiyaç duyarlar. İhtiyaçlarını karşılamak için de bebek bakıcının daha aktif olarak çalışması gerekmektedir. Aynı zamanda hassas bir dönem olan bebeklik döneminde bu ihtiyaçların uygun biçimde karşılanmaması çocuğun gelişimini olumsuz yönde etkileyebilir. 

BİR BEBEK BAKICISI ARIYORSANIZ NELER YAPMALISINIZ

Bebek bakıcı arıyorsanız ilk yapmanız gereken nasıl bir bakıcı istediğinize dair bir liste oluşturmak olmalı, kriterlerinizi belirlemelisiniz. Bebek bakıcısı ücretleri bu özellikler doğrultusunda şekilleneceği için bunu yapmanız önemlidir.

Eğer yatılı bebek bakıcısı istiyorsanız bunu belirtmelisiniz. Sadece bebek bakıcısı arıyorum diyerek bakıcı bulmanız olanaksız.

Öncelikle danışmanlık şirketlerinden yardım almalısınız. Bakıcı Ajansları İŞKUR tarafından Özel İstihdam Bürosu olarak ruhsatlandırılan kurumlardır. Çalışacağınız ajansın bu ruhsatının olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bebek bakımı tavsiyelerine göz gezdirmeli ve bebeğiniz için en uygun bakım yöntemini bulmalısınız. Kendiniz için ve bebeğiniz için neyin iyi olacağına karar verdikten sonra, bakıcılar ile iletişime geçmek ve güvenilir bir bakıcıya bebeğinizi emanet etmek kalıyor geriye.

Bebek bakımı ihtiyaçlarımız kimi zaman 3 gün bebek bakıcısı ya da 3 saatlik bakıcı gibi spesifik zaman dilimleri için oluşabiliyor. Bu zaman dilimlerinde yine Armoni İnsan Kaynakları profesyonel bakıcıları veya oyun ablaları ile sizin yanınızda olacaktır. Yabancı bebek bakıcısı ve Türk Bebek bakıcısı gibi farklı ve geniş portföyümüz size en geniş hizmeti en kısa sürede verecektir.  

Zaman zaman bakıcılardan kendi evimde bebek bakmak istiyorum ya da kendi evinde çocuğuma bakacak bakıcı gibi arayışlarla karşılaşmaktayız. Bu konuda böyle bir hizmeti önce ebeveynler olarak tasvip etmiyoruz. Doktor çocuğuna bakıcı ya da öğretmen çocuğuna bakıcı gibi yapılan spesifik arayışlarda da firmamız ailelerimizin her zamn yanında olmaktadır.

Bebek Bakıcılarına Nasıl Güvenebilirim?
Bebek bakıcılarımız referansları alınarak size yönlendirilir veya direk sizlerin referansı ile görüşmesi sağlanır.

Bebek Bakıcısı ücretleri Ne Kadar?
Bebek bakıcısı ücretleri yaş deneyim yabancı dil bilgisi gibi kriterler dahilinde değişiklik göstermektedir. Kriterleriniz doğrultusunda bebek bakıcısı fiyatlarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz.

Bebek Bakıcıları Yatılı Olarak Çalışıyor mu?
Evet, bebek bakıcıları gündüzlü çalışabildiği gibi yatılı olarak da çalışmaktadır. Bu konuda geniş bakıcı portföyümüzü görmek için bize ulaşabilirsiniz.

Bebek Bakıcısı ile Çalışırken Eve Kamera Taktırmalı Mıyım
Evet, eve kamera taktırmanız hem sizin iç huzurunuz hem de bakıcının hesap verebilirliği anlamında etkilidir. Birçok bakıcının evde kamera olması işine gelir.

Bebek Bakıcıları Ev İşlerinde de Yardımcı Oluyor Mu?
Bazı aileler bebek bakımı yanında bakıcılardan ev işleri de talep etmekteler. Çocuktan arta kalan zamanlarda birçok bakıcı ev işlerinde de aileye yardımcı olmaktadır

whatsapp-iletisim
instagram