Bebek Bakıcısı

Güvenilir Bebek Bakıcıları

 

Bebek Bakıcısı , Bir bebek dünyaya gözlerini açtığı ilk andan itibaren hayatımızın odak noktası ve en kıymetli varlığımız haline gelir. Tüm ailenin ilgi odağı, hayatımıza değer katan bir mucizedir. Hayat koşulları bu mucizenin bakımları noktasında sizi zorluyor mu? İş yaşamı ve ona güzel bir gelecek hazırlayabilme telaşı ona yeterince zaman ayırmanızı engelliyor mu ? Ya da bebek bakımında sizinle yükünüzü paylaşacak bir profesyonel mi arıyorsunuz ? Tüm bunlar için güvenilir bir bebek bakıcısı mı arıyorsunuz. Armoni İnsan Kaynakları profesyonel bir bakıcı ajansı olarak bu amaçla kuruldu.

 

Armoni İnsan Kaynakları olarak olarak bebeklerimizin gelişimini önemsiyor, birer ebeveyn olarak ailelerimizin hassasiyetini biliyor ve bir ebeveyn olarak personel seçme ve yerleştirme işlemlerini yapıyoruz. Bunun için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm anne ve babalar bebeklerinin gelişimine önem verir. Her zaman onlar için en iyisi olsun ister. Eğitimin en iyisini alsın bakımı en iyi düzeyde olsun. Çalışan ebeveynler için bu durum biraz daha zorlaşır. Çünkü bebekleri ile fazla ilgilenemezler. Bu durumda devreye bebek bakıcıları girer ve anne ile babanın üzerindeki çoğu yükü azaltır. Bebeğiniz için güvenilir bebek bakıcısı bulmak ve onları bakıcılarına emanet etmek bebeğinizin gelişimi için atacağınız ilk adımdır. Bir bakıcıda olması gereken özellikler, bebeğin ailesi tarafından belirlenmelidir. Nasıl beslenmesi gerektiği, ne tür oyunlar oynamasının istendiği ve gelişiminde hangi yöntemin kullanılmasının istendiği gibi birçok bilgiyi belirleyerek buna uygun bir bebek bakıcısı bulmak gerekir.

 

Bebek Bakıcısı Hizmeti

 

Bebek Bakıcısı hizmetleri, son dönemlerin en çok ihtiyaç duyulan ve aranan hizmetlerinden biridir. Çağımızda birçok anne babanın çalışmak zorunda olduğunu biliyoruz. İş hayatına atılan annelerin yerini elbette kimse dolduramaz ancak iyi bir Bebek Bakıcısı Hizmeti de bu süreçte vazgeçilmezdir. 

 

Aileler Bebek Bakıcısı Hizmeti almak için çeşitli kriterler belirlerler. Daha doğrusu seçecekleri bakıcı da bazı özellikler ararlar. Her ebeveyn grubu için bu özellikler farklı olabilir. Bir ailenin dikkat ettiği hususlara bir diğer aile dikkat etmeyebilir. O yüzden çok çeşitli bebek bakımı iş ilanları ile karşılaşabiliriz.

 

Çoğu anne baba, kendi bakıcılarını kendi bulmaya çalışabilir. Bazıları da aracı şirketlerden yardım alır. Her iki durumda da amaç, aile yaşantılarına en uygun bakıcı adayını bulabilmektir. Çocuklarımız, en kıymetli varlıklarımızdır ve biz evde olmadığımız da, onlara en az bizim kadar titiz bir şekilde bakım sağlayacak kişileri hak ederler.

 

Bebek Bakıcısı Fiyatları

 

Bakıcı arıyorsanız, seçim yaparken en önemli hususlarınızdan biri de Bebek Bakıcısı fiyatları olmaktadır.  Günümüz şartlarında her bütçeye uygun Bebek Bakıcısı bulabilme kolaylığı bulunur. Artık günümüzün en çok aranan meslek grupları içinde yer alan bakıcılar için çeşitli fiyat aralıkları bulunur.

 

Bu fiyatları belirleyen temel şey, bakıcınızdan istediğiniz hizmet saat aralığı olmaktadır. Örneğin; yarım günlük bir bebek bakıcısıyla, tam günlük bir bebek bakıcısının ya da yatılı kalan bir personelin fiyatı aynı olmayacaktır. 

 

Her ailenin bakıcı ihtiyacı farklı olmaktadır. Bu durumu çoğunlukla her iki ebeveyninde çalışma saatleri belirler. Özellikle annenin evde tüm gün bulunmadığı zamanlar için tam gün bebek bakıcıları tercih edilir. Dolayısıyla ödenecek tutar da buna göre değişecektir.

 

Bakıcı maaşları, bulunulan şehre göre de değişir. Ankara, İzmir İstanbul gibi yerlerdeki Bebek Bakıcısı fiyatları, biraz daha yüksek olabilirken, diğer şehirler için bu fiyatlar daha düşük olabilir. 

 

Bebek Bakıcısı Çalışma Saatleri

 

Bebek Bakıcısı Çalışma Saatleri de maaşları ile oldukça ilintilidir. Belirttiğimiz gibi, her ailenin bebek bakım ihtiyacı farklı olmaktadır. Siz de ihtiyaçlarınıza göre gündüzlü ya da yatılı Bebek Bakıcısı tercih edebilirsiniz.

 

Gündüzlü bebek bakıcıları, sizin mesai saatlerinize göre şekil alır ve çocuklarınıza sizin belirlediğiniz saatlerde, refakat ederler. Bu saat aralıklarını tamamen siz belirleyebilirsiniz, Bebek Bakıcısı Çalışma Saatleri, tercihi aileden gelen taleplere göre belirlenir. İzin günleri de genel de hafta sonu olarak belirlenir. 

 

Yatılı bebek bakıcıları ise haftanın bir günü izin kullanır ve bunun dışında 7-24 saat bebeğinizin yanında olurlar. Çoğu ailenin yatılı bakıcı talebi olduğu bilinir, bu kişiler genelde çok yoğun çalışan kimselerdir. 

 

Dileyen aileler, yarım gün bakıcıları da tercih edebilir. Beklentilerinize göre değişen bu saat aralıklarında oyun ablası da bulabilmeniz mümkündür. 

 

Bebek Bakıcısı Özellikleri

 

 Bakıcı arayışlarında en önemli detay da Bebek Bakıcısı Özellikleri olur.  Ailelerin beklentileri farklı olsa da ideal bir bakıcı için bazı özellikler sayabiliriz.

 

 1. Kesinlikle iyi bir bebek bakıcısının çocukları sevmesi gerekirken aynı zamanda sabırlı olması gerekir. 
 2. Bebek bakımı deyip geçmeden, bu konu da gerekli eğitimleri(ilgili yüksekokullarda veya kendi çabası ile alacağı kurslarda) almış olması gerekir. 
 3. İletişiminin kuvvetli olması, hem anne ve baba ile hem de çocukla kuracağı ilişki açısından önemlidir. 
 4. Şefkatli, güler yüzlü, anlayışlı ve sevecen olması en özenli kişilik özelliklerinden biridir. 
 5. Aileler, çocukları ile ilgilenecek herkesin titiz ve hijyenik olmasını da ister. Bu durumda iyi bir bakıcı, her zaman temiz olmalıdır.
 6. Sigara kullanmayan, alkol alma alışkanlığı olmayan ve mesai saatleri içinde sık sık telefonla uğraşma durumu olmayan kişilerin bebek bakıcı alımlarında, bir adım daha önde olduğunu söyleyebiliriz. 
 7.  

Bebek Bakıcısının Taşıması Gereken Özellikler

 

Bebeğin gelişiminde önemli rol oynayan bu dönem için bakıcının sahip olması gereken özellikler de çok önemlidir.

 • Bebeğin fiziksel olarak ihtiyaç duyacağı beslenmesi, uyku düzeni, kolik sorunları, yıkarken yapılması gereken işlemler gibi konularda bilgili olmalı.
 • Bilginin yanı sıra bebek bakımı belirli kişilik özellikleri de gerektirmektedir.
 • Bebeğin rutinlerini iyi şekilde takip edebilmesi için düzenli olması
 • Sabırlı ve şefkatli olması,
 • Beklenmeyen durumlara karşı soğukkanlı olması, mümkünse İlkyardım bilgisi olması,
 • Aileye doğru desteği verebilmesi için iletişime açık olması, yeni bir şey öğrenmede algısının açık olması gerekmektedir.
 • Dikkat ve iş disiplini önemli bir özelliktir. Bebeğimiz etrafındaki kişilerin özellikleriyle karakterini oluşturur.
 • Güleryüz ve stresten uzak durabilen adaylar çocuğa daha fazla huzur verebilir. Bebekler etrafında olup biteni hisseder ve onlardan etkilenir.
 • Bakıcının bağımlılık yaratan maddeler kullanmaması gerekir.

Bebek Bakıcısı Arıyorum

 

Bebek Bakıcısı arıyorum diyen ailelerimiz bizimle iletişime geçerek bakıcı talebi oluşturabilir. Bebek konusunda desteğe ihtiyaç duyan anneler bebek bakıcısına ihtiyaç duyabilir. Bu ihtiyacın karşılanmasında profesyonel bir desteğe ihtiyaç duyduğunuzda biz size bir telefon kadar yakınız.

 

Bakıcı hizmetlerimizden yararlanmak isteyen aileler yatılı bebek bakıcısı ve gündüzlü bebek bakıcısı seçeneklerinden hatta yarım gün bebek bakıcısı seçeneğinden talep oluşturup hizmet alabilir.

 

Firmamızdan hizmet alan ebeveynler en kısa sürede aradıkları kritere uygun ailenizle uyum çerisinde çalışacak bakıcısına kavuşacaktır.

 

İkiz Bebek Bakıcısı

 

İkiz bebek bakımı, her anlamda birçok zorluğu barındırır. Bir annenin bütün gücünü ve enerjisini bir değil de iki minik çocuğa ayırmak zorunda kalması günün sonunda onu çok yorgun düşürür. Bu sebeple de sık sık İkiz Bebek Bakıcısı ilanları görebilirsiniz. 

 

Çoğu kez ikizler birbirinden çok farklı olabilir. Birinin istediğini öteki istemez, biri uyurken, öteki oynamak ister ve problem çıkabilir. Bu gibi durumlarda soğukkanlı olacak, her iki bebeği de en ideal şekli ile idare edebilecek profesyonel, fiziksel anlamda yeterli ve deneyimli ikiz bebek bakıcılarına ihtiyaç şarttır. 

 

Deneyimli ve sorumluluk sahibi bir İkiz Bebek Bakıcısı ile işleriniz yarıya iner ve mutlu, ihtiyaçları karşılanmış çocuklar yetiştirebilirsiniz. Bakıcı görüşmeleri yaparken, genç, dinamik ve aynı zamanda kendini geliştirmiş ikiz bebek bakıcıları, aradığınız özelliklere daha çok uyacaktır.  

 

Yatılı Bebek Bakıcısı

 

Bakıcı arayan kişilerin çoğunlukla yatılı bakıcı tercihleri yaptığını görebiliriz. Bu, Yatılı Bebek Bakıcısı ilanlarında bakıcıların ailenin bir çalışanı değil de adeta bir üyesi gibi olması beklenir. Aileyle yatılı olarak kalması, hatta tatil planlarına bile dâhil olarak aileyle hareket etmesi beklenir. 

 

Ailelerin Yatılı Bebek Bakıcısı tercih etmek için çok farklı sebepleri olabilir. Çalışan anne ve babaların mesai saatleri bunun ilk sebebi olabilir. Geç saatlerde eve dönen ebeveynler, çocuklarının güvende olduğunu bilmek ister. Bu yüzden mesai saatleri bu şekilde belirlenir. Yatılı sistemle çalışacak olan kişilere genelde, haftanın bir günü izin kullandırılır. 

 

Yatılı bakıcıları tercih eden aileler, bakıcılarını daha iyi tanır ve onlarla çok daha sağlam bir iletişim kurabilir. Bebek bakıcıları ne kadar profesyonel olarak seçilse de geçen zamanla birlikte hem bebekle hem de aile ile duygusal bir bağ kuracaktır. 

 

Gündüzlü Bebek Bakıcısı

 

Yatılı bakıcılar tercih edilmiyorsa en ideali Gündüzlü Bebek bakıcısıyla çalışmaktır. Burada mesai saatleri genel itibariyle sabah 08.00-19.00 arasında belirleniyor olsa da, bu saat aralıkları daha esnek tutulabilir ve aileyle birlikte işe alım görüşmesinde belirlenir. Örneğin; saatler yukarıdaki gibi olmaz da öğleden sonra olabilir, ya da annenin işe gidiş saatlerine göre belirlenir.

 

Gündüzlü bakıcı seçerken, yarım gün çalışma seçeneği de göz önünde bulunulabilir. Bakıcıya alışma ve tanıma sürecinde de bu yöntemi tercih eden aileler bulunur. Yine çalışan ailelerin mesai saatleri de bu tercihte bir başka etkendir. 

 

Gündüzlü bakıcıların bir başka avantajı da anne ve babanın günün belli saatini, çocuklarına ayırarak, iletişimlerini canlı tutmak istemeleridir. Tüm gün çocuklarını bakıcıya bırakmak istemez ve günün belli saatlerinde onlarla ilgilenmek isterler. Ayrıca, Gündüzlü Bebek Bakıcısı tercihi çok daha uygun fiyatlı olmaktadır. 

 

Kadınların iş yaşamında daha çok aktif olmasıyla birlikte, ebeveynlerin sıklıkla Bebek Bakıcısı ilanı verdiklerini görüyoruz. Bakıcı arayanların, en uygun bakıcı adaylarını bulabilmek için izlediği çeşitli yollar bulunuyor. Bunlardan ilki bazı sitelere aracısız bir biçimde Bebek Bakıcısı Arıyorum ilanı vermek…

 

Bir diğer bakıcı bulma yöntemi de çeşitli özellikteki bakıcı adaylarını bir araya getiren bakıcı bulma şirketleri olabilir. Bu şirketlere başvuru yaparak, isteğiniz özellikteki bakıcıyı çok daha hızlı bir biçimde bulabilirsiniz. Bu yöntemin çok daha sağlıklı ilerlediğini de söyleyebiliriz. Şirket aracılığı ile bulduğunuz bakıcılar, daha güvenilir olabilir.

 

Bakıcı arayan birçok ebeveyn ise, yakın çevresine, ya da referans olabilecek kişilere danışarak bakıcı aradıklarının haberini verebilir. Bu yöntemle de gelen kişilerle görüşme sağlanarak, bakıcı adayları, işe alım için değerlendirilebilir. 

 

Bakıcı aramak çoğu kez meşakkatli olabilir. Gelen adayların özelliklerinin anne ve babaların beklentilerinden çok uzak oluşu ve başka sebeplerle, aileler ideal adayı bulmakta zorlanabilir. Bunun için danışmanlık şirketlerinden yardım alabilirler. 

 

Son dönemlerde internet sitelerinde de Bebek Bakıcısı Arıyorum ilanlarının arttığını görüyoruz. Değişen ekonomik koşullarla birlikte artık daha çok dışarıda kalması gereken anne ve babaların ilk ihtiyacı bir Bebek Bakıcısı olmaktadır. Sadece iş değil, sosyal hayattan kopmak istemeyen bireyler de çoğu kez kısa sürelik bile olsa bakıcı arayabiliyor. 

 

Bakıcı ihtiyacı olan kişilerin beklentileri aile yaşantılarına hatta kültürel özelliklerine göre bile değişmektedir. Bakıcı görüşmesi yapan ailelerin, aday olarak gelen kimselere, eğer belirtmeleri gereken özel durumları varsa mutlaka söylemeleri gerekir. 

 

Adaylık görüşmeleri her zaman şeffaf bir biçimde planlanmalıdır. Hizmet verecek tarafta, alacak tarafta tüm beklentilerini birbirlerine aktarmalıdır. Bu sayede hem hızlı sonuç alınır hem de, iş akdi uzun süreli olur. 

 

Bebek Bakıcısı Görev Tanımları

 

Hangi iş yapılacak olursa olsun, her zaman görev tanımının iyi bir biçimde belirlenmiş olması şarttır. Aksi takdirde ucu bucağı belli olmayan bir iş yükü ile karşı karşıya kalınır. Bu durum hem anne babayı zorlar hem de bakıcılığı üstlenen kişiye ağır gelir. Bakıcı iş görüşmesinde belirtilmesi gereken Bebek Bakıcısı Görev Tanımları şunlardır:

 

 • Bakıcınızın ilk ve tek görevi bebeğinizle ilgili tüm faaliyetleri kontrol etmek ve yönetmek olmalıdır.
 • Bebeğinizin fizyolojik ihtiyaçlarından( yemek yeme, uyku ve tuvalet süreçleri); duygusal ihtiyaçlarına kadar her konuda aktif görev almalıdır.
 • Her zaman iyi bir oyun arkadaşı olmalı ve çocuğunuzun enerjisini oyun yolu ile atabilmesini sağlamalıdır. 
 • Sadece çocuğunuzun beslenmesi ile ilgili süreçleri, ebeveynlerle birlikte yürütmelidir. 
 • Bir bebek bakıcısından evle ilgili herhangi bir hizmet talep edilmemelidir. Eğer böyle bir zorunluluk varsa da bunun önceden belirtilmesi gerekir. 

 

Yeni Doğan Bebek Bakıcısı

 

Yeni doğan bakımı zorlu ve bir o kadar da hassas bir süreçtir. Bu sebeple bakıcı arayan anne babalar bu detayı önceden mutlaka belirtmelidir. Örneğin; henüz yeni doğan bir bebeğin bakımına sıfırdan başlanacaktır. Ayrıca yaşı büyük çocuklara göre daha dikkatli bir bakım isterler. 

 

Yenidoğan bebek bakıcılarının oldukça hassas bir süreci yöneteceklerinin farkında olmaları gerekir. Bebeğin dünyaya adapte olurken, emzirme süreci, uyku düzeni, alt değişimleri, beden bakımları ve annenin lohusa psikolojisine aşina bir Yeni Doğan Bebek Bakıcısı olmalıdır. 

 

Yeni doğan bebek, dünya ile ilk iletişimini kurduğunda annesinin desteğine ihtiyaç duyar. Ancak anne çeşitli sebeplerle yanında olamayacaksa bu süreç Yeni Doğan Bebek Bakıcısı ile geçirilebilir. İşinde uzman ve kesinlikle daha önce bu işi tecrübe etmiş adaylar olması gerekir. Bebekler, dünyaya adapte olurken kesinlikle onları şefkatle sarıp sarmalayacak kişilere ihtiyaç duyarlar. 

 

Güvenilir Bebek Bakıcısı

 

Bebek bakıcı hizmetlerinde ilk kriterlerden biri de güvenilir bir bakıcı bulabilmektir. Aileler bu güven problemini aşabilmek için deneme süreçlerine de başvurabilir. Deneme süresini, başarılı bir biçimde tamamlayan adaylarla uzun soluklu çalışma düşünülür. 

 

Çocuk ve bebek bakımında bebeğinizi emanet edeceğiniz kişiye aynı zamanda evinizi ve tüm özel alanlarınızı da açmış olursunuz. Dürüst, sorumluluk sahibi ve güvenilir olması bu sebeple de çok önem taşır. Ajanslar aracılığı ile Bebek Bakıcısı arayacaksanız çok daha güvenilir adaylar bulabilirsiniz. Zira bu ajanslar İŞ-KUR tarafından Özel istihdam Bürosu olarak ruhsat alırlar. Dolayısıyla buralardan yapacağınız aramalarda daha güvenilir olur. 

 

Ajanslar dışında kendinize bir Güvenilir Bebek Bakıcısı arıyorsanız, referans isteyebilirsiniz. Aynı zamanda, adli sicil kaydı da istemeniz mümkündür. En kıymetli ve özel varlıklarınızı başka birinin ilgisine teslim ederken, güvenilir bir tercih yapabilmek en doğal hakkınızdır. 

 

İngilizce Bilen Bebek Bakıcısı

 

Ne kadar uzun yıllar geçerse geçsin İngilizce hala bir dünya dili olmaya devam ediyor. Okullarda verilen eğitimden önce bir alt yapı oluşturmak isteyen aileler de İngilizce Bilen Bebek Bakıcısı aramaya çalışıyorlar. Hatta ülkemizde bu sebeple Filipinli bebek bakıcıları tercih etmek oldukça revaçtadır. 

 

Ana dilinin, gelişiminde işitmenin etkisi oldukça fazla olduğu için İngilizce bilen bebek bakıcıları çok fazla aranır. Bebeklerin, ileride mutlaka kullanacakları bir dil olan İngilizceye daha çok küçükken, kulak aşinalığı yakalamaları bu bakıcılar sayesinde sağlanmaya çalışılır. 

 

Bebeklerde yeni bir hayata merhaba denen 0-3 yaş aralığının, değerlendirilebilmesi için, İngilizce bilen ve aktif bir biçimde konuşabilen bakıcıları tercih edebilirsiniz. Bu sayede çocuğunuz ileride yabancı dil eğitimi alırken zorlanmayacaktır. 

 

Bakıcı tercih ederken eğitimli olması önemli bir kriterken, en az bir dile hâkim olması da Bebek Bakıcısı adaylarını da bir adım öne çıkartır. 

 

Doktor Çocuğuna Bakıcı

 

Esasında her mesleğin birçok zorluğu bulunur ancak ülkemizde doktorların zorlu ve bir o kadar yorucu olan iş hayatları da bilinir. Özellikle pandemi döneminde yaşanan süreçte çok aktif bir biçimde çalıştılar. Bu yüzden özellikle bebek sahibi olan doktorlar için Doktor çocuğuna bakıcı iş ilanları ile sıklıkla karşılaşır olduk. 

 

Buradaki en önemli detay doktorların esnek çalışma saatleridir. Yoğun bir biçimde çalışan doktorlar çoğunlukla nöbet sistemine göre iş hayatlarını sürdürürler. Bir bebek bakıcısının da bu esnek saatleri daha önceden bilmesi ve ona göre bu işi kabul etmesi gerekir. 

 

Bu yüzden doktor çocukları için bakıcı bulmak biraz zor olsa da, doğru hamleler yapılırsa mutlaka bir Bebek Bakıcısı bulunmuş olur. Özellikle doktorlar ihtiyaçlarına cevap verebilmesi adına yatılı bakıcıları tercih eder. Böyle bir tercih doktor bir aile için çok daha akıllıca olacaktır. 

 

Bakıcı bulmak için çeşitli yollar izlenebilir. Bunlardan biri de Güvenilir bakıcı siteleri aracılığı ile yapılan aramalardır. Buralarda aynı zamanda, ücretsiz ilanlar verebilir ya da size bakıcı bulmaları için talepte bulunabilirsiniz. 

 

Bakıcınızı site yönetiminin bulmasını istediğinizde karşınıza çıkan formlarda bazı bilgileri doldurabilir ve ardından belirlediğiniz bütçenizle birlikte, iletmek istediğiniz notu da yazarak site yönetimine bakıcı talebinde bulunmuş olabilirsiniz. Ancak bu işlemleri yapacağınız sitelerin Güvenilir bakıcı siteleri olduğundan emin olmalısınız.

 

Kendi çabaları ile bakıcı bulmaya vakti olmayan kişilerin başvurduğu ilk yöntemlerden biri de bakıcı siteleri aracılığı ile arama yapmaktır. Aynı sitelere ücretsiz bir şekilde bakıcı ilanı vermeniz de mümkündür. Bebek bakıcı ararken belirlemiş olduğunuz tüm özellikleri yazarak oluşturduğunuz ilanlara başvuru yapan kişilerle görüşerek, Bebek Bakıcısı bulmaya çalışabilirsiniz. Bu siteler çoğunlukla sadece bebek bakıcı için değil, her türlü bakıcı ihtiyacı için hizmet verir. 

 

Kendi Evinde Çocuğuma Bakacak Bakıcı İstanbul

 

Yukarıda yazdığımız ilan özeti, her yıl binlerce aile tarafından internet arama motorlarında araştırılıyor. Ailelerin bir başka tercihi de seçmiş oldukları bakıcının kendi evinde çocuklarına bakmasıdır. Belirttiğimiz gibi her ailenin bakıcı ihtiyacı birçok özel sebebe göre de şekillenir. Özellikle güvenin sağlandığı, referanslı ya da tanıdık adaylardan kendi evlerinde bebek bakımı talep edilebilir. 

 

Bazı bebek bakıcılarının da özellikle tercih ettiği bir yöntemdir. Kendi evlerinde, kendi ortamlarında bu hizmeti çok daha rahat verebileceklerini düşünürler. Ve çeşitli sitelere ilan iş arama ilanı oluşturabilirler. İlgi duyan anne babalarla bu şekilde iletişim kurmuş olurlar. 

 

Bazı ebeveynler için biraz kaygı verici bir durum gibi görünse de, bu yöntemi kullanan birçok Bebek Bakıcısı vardır. Bulmuş oldukları bakıcı ile güven problemi olmayan birçok anne baba da bu yöntemi tercih eder. 

 

Gündüzlü Bebek Bakıcısı Ücretleri

 

Ülkemizde bebek bakıcıları iki şekilde çalışmaktadır. Bunlardan biri yatılı bebek bakıcılığı iken, bir diğeri de gündüzlü bebek bakıcılığıdır. Her iki bakıcılık yöntemi de bugün birçok aile tarafından tercih ediliyor. Değişen ekonomik şartlarla beraber, yeniden belirlenen asgari ücretle, Bebek Bakıcısı ücretlerinde de değişiklik olmuştur. 

 

Aslında bebek bakıcı ücretlerini belirleyen bir başka kriter de, bakıcının gündüz mü, yarım gün mü, ya da yatılı mı çalıştırılacağıdır. Bu detaylara göre bakıcıya verilecek maaş miktarı da değişir. Şu an itibariyle Gündüzlü bebek bakıcısı ücretleri:

 • İstanbul: ₺800
 • Ankara: ₺7800
 • İzmir: ₺7500
 • Bursa: ₺7500

olarak belirlenmiştir. Bakıcılara ödenen maaş miktarını belirleyen birçok faktör bulunur. Yatılı bakıcılar, gündüzlü bebek bakıcılarından her zaman daha fazla maaş alırlar. Aynı şekilde Türkiye’de de oldukça fazla tercih edilen yabancı bakıcılar da dolar üzerinden maaş alabilir.

 

Kendi Evinde Çocuğuma Bakacak Bakıcı

 

Bakıcı aramak bazı meslek grupları için oldukça zorlu olabilir. Özellikle esnek çalışma saatlerine sahip olan anne ve babaların en büyük problemi budur. Geç saatlere kadar çalışmalarının yanı sıra, ne zaman işe gidebilecekleri de belli olmayınca, bebeklerinin bakımını yapacak birini bulmak, onlar için zor olacaktır. 

 

Özellikle esnek mesai saatine sahip ebeveynlerin tercih ettiği yöntemlerden biri de kendi evinde bebek bakan kişiler olmaktadır. Sanılanın aksine bu işe talip olan çok fazla kişi bulunabilir. Evinde çocuk bakarak, kendi konforunda bir işe sahip olmak isteyen kişiler, gerekli sertifikaları edinerek bu işi yapabilir. 

 

Yoğun çalışıyorsanız ve belli olmayan giriş çıkış saatlerine sahipseniz, kendi evinde bebek bakımı üstlenen kişilerle çalışmak size göre olabilir. Bu bebek bakım yöntemi içinde aynı kriterleri ve şartları Bebek Bakıcısı adayınıza iletebilirsiniz. Anlaşma sağladığınız takdirde, bebeğinizin bakımını üstlenebilirler.

 

 

Bebek Bakıcısı Nasıl Bulunur ?

 

İstediğimiz gibi bir bakıcı bulabilmek aileler için genelde kaygı verici bir durumdur. Bu kaygıları en aza indirmek için resmi çalışan bakıcı danışmanlık firmalarından hizmet alabilirsiniz.

 

Armoni İnsan Kaynakları olarak bebek bakımı için başvuru yapmış olan ailelerin karşılarına, ailenin isteklerini ve çocuğun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak en uygun bakıcı adayını çıkartırız. Yeni doğan deneyimi olan bakıcılarımız sayesinde ilk ebeveynlik deneyimi yaşayan aileler bakıcının bilgi ve tecrübelerinden yararlanabilir, özellikle lohusalık döneminde olan anneler bu süreci daha sakin ve bilinçli bir şekilde geçirebilir.

 

Yeni doğanla bebekle birebir iletişimde olacak bakıcının sağlığı da deneyimi ve bilgisi kadar önemlidir, sağlık taraması hassasiyetle yapılmış olan bakıcılarımıza çocuğunuzu güvenle emanet edebilirsiniz. Yerli ve yabancı bakıcılarımızdan size en uygun olan bakıcı adayıyla tanışmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

 

Bebek Bakıcısı Seçimi

 

Negatif insanları her zaman hayatınızdan uzak tutun… Bir bakıcının işlerini gocunmadan ve tiksinmeden severek yapması gerekir. Örneğin alt değiştirmekten nefret eden bir bakıcı için bu iş bir zulme dönebilir.

 

Tabii ki insanın en temel ihtiyacı güvenliktir. Bu yüzden de bakıcı seçerken en temel nokta güvenilir olmasıdır. Bunu için daha önce çalışmışsa referans kontrolü, kimlik taraması gibi yollara başvurabilirsiniz.

O zaman genel olarak bebek bakıcısının taşıması gereken nitelikleri maddeler halinde sıralayalım:

Esnek Saatlerde Çalışabilir mi?

 

Gece uykusu düzensiz bebekler için çok gerekli olacaktır. Gece kalkamayan bir bakıcı bebek uyandığında sorun olabilir.

 

Bebeğin temel sağlık problemleri ile ilgilenebilmeli, bebek huzursuz veya yorgun olduğunda mesai kavramını bir kenara bırakabilmeli.

 

Elbette daha önce hiç bebek bakmamış birine bebeğimizi teslim etmek zor olacaktır. Eğer ona yeterince deneyim kazanması için gerekli zamanınız varsa deneyimsiz birini de tercih edebilirsiniz.

 

Sigara ve Kötü Alışkanlıkları Olmayan Bebek Bakıcısı

 

Bir bakıcının sigara kullanmaması ve kötü alışkanlıklarının olmaması en önemli tercih sebeplerinden biri olmalıdır. Bağımlılık yapan veya zihin bulanıklığına neden olan ilaçlar kullanan bakıcılar tercih edilmemelidir.

 

Bebeğin Yanında Fazla Makyaj Yapmayacak Bir Bebek Baskısı

 

Bebeklerin tenleri henüz çok narindir ve dış etmenlerden çok çabuk etkilenirler. O yüzden kimyasallarla bezeli makyaj malzemeleri kullanan kişiler bebeğimizden biraz daha uzak durmalı.

 

Bebeğin Beslenmesi

 

 Bakıcılar bebeğin özellikle katı gıdaya geçişte sağlıklı beslenme üzerine bilgisi olması, yoksa öğrenmesi ve bu bilgiyi doktor kontrolünde uygulaması gerekir.

 

Ebeveynlerle Uyum

 

Bebeğin bakımıyla ilgili iş ve işlemler dışında ev işleri de anneyi oldukça yormakta ve yıpratmaktadır. Bu yüzden anneye her anlamda destek olan bir bakıcı tercih sebebi olacaktır. Aile ile iş birliği içerisinde çalışabilmeli, beklentileri karşılama noktasında gerekli olgunluğu gösterebilecek yapıda olmalıdır.

 

Bebek Bakıcıları Neler Yapar?

 

 Bakıcılar en kıymetlimiz olan bebeklerimizin sağlıklı büyümesi için gereken tüm iş ve işlemlerden sorumlu olacak kişidir. Bu işten elbette birincil sorumluluğun ebeveynlerdir bakıcı ise bu sorumlulukların uygulayıcısı niteliğindedir.

 

Alanlarında deneyimi olan bakıcı adaylarını seçip size doğru desteği verecek bakıcı adaylarını organize ederiz.

 

Bebek bakıcıları algısı açık, iş disiplinine sahip, bebeğin sağlık durumuna dikkat eden ve aileyle iş birliği içerisinde bebeğin öz bakımlarını doğru şekilde yapan kişidir.

 

Güvenilir Bebek Bakıcısı Bulmak

 

Bir bakıcı seçiminde en önemli husus güvendir. En sevdiğimiz, en kıymetli varlıklarımızı bir başkasının kollarına emanet etmek elbette kaygı vericidir. Bu yüzden Armoni sizi bu kaygılardan arındırmak için kaliteli bir ekiple çalışarak sizin için en güvenilir bebek bakıcılarını sunar.

 

Bir bakıcı seçerken referans kontrolü, kimlik sicil kontrolü yapabilirsiniz.

 

Bebek Bakıcısının Çalışma Süreleri

 

Bebek bakıcıları yatılı bebek bakıcısıgündüzlü bebek bakıcısı, yarım gün bebek bakıcısı veya saatlik bebek bakıcısı şeklinden çalışabilirler. Burada önemli olan ailenin ihtiyacını doğru belirlemek ve bu doğrultuda hareket edebilmektir.

 

bebek bakıcısı

 • Yatılı Bebek Bakıcısı

 

Yatılı bebek bakıcısı olarak çalışan bayanlar genelde yabancılardır. Haftanın 5 günü veya haftanın 6 günü çalışır haftada  bir izinleri olur. Yatılı bakıcı ile çalışmak aileye birçok avantaj sunabilmektedir.

Çalışan anneler için özellikle yatılı bakıcı ile çalışmak konfor sağlayan bir uygulamadır. Uzayan toplantılar, iş seyahatleri, uzaktaki iş yeri için evden çıkılması, gece huzursuzluğu, uyku bozukluğu olan bebeklerin uykusuz gecelere neden olması bütün bunlarda ailenin yanında bir destek bakıcısı vardır.

 

 • Gündüzlü Bebek Bakıcısı

 

Gündüzlü olarak çalışan bayanlar genelde haftanın 5 günü mesaili olarak çalışır. Genel mesai saati olarak sabah 09.00 – 18.00 saatleri olarak kabul görse de ailelerin çalışma saati, eve geliş gidiş saatleri farklılık gösterir. Bu yüzden çalışma saatleri de gündüzlü çalışan bakıcılarda öne veya geriye çekilerek şartlarınıza uygun hale getirilebilir.

 

 • Yarım Gün Bebek Bakıcısı

 

Özellikle çalışan aileler bazen mesailerini yarım gün olarak sürdürmekte. Ya da evden çalışan aileler yoğun saatlerinde bebek bakımında desteğe ihtiyaç duyabilmekte. Burada dikkat ettiğimiz husus ise evinize en yakın bakıcıyı bulabilmektir.

 

 • Tam Zamanlı Bakıcı

 

Tama zamanlı bakıcı ile kastedilen zaman dilimi gündüzlü sabahtan akşama kadar çalışan bakıcılardır. Tam zamanlı bebek bakıcısında mesai saatleri genelde 09.00 -18.00 saatleri arasında olurken ailenin çalışma saatlerine göre ileriye geriye oynamalar yapılabilir. Çalışan ailelerde bu mesai saatlerine uymak zor olabilir. Tam zamanlı bakıcı ararken yine Armoni Danışmanlık sizin yanınızda olacaktır.

 

Bebeğime Bakıcı Bulmaya Nereden Başlayacağım?

 

Bir bakıcı arıyorsanız ilk yapmanız gereken nasıl bir bakıcı istediğinize dair bir liste oluşturmak olmalı, kriterlerinizi belirlemelisiniz. Bebek bakıcısı ücretleri bu özellikler doğrultusunda şekilleneceği için bunu yapmanız önemlidir.

 

Eğer yatılı bebek bakıcısı istiyorsanız bunu belirtmelisiniz. Sadece bebek bakıcısı arıyorum diyerek bakıcı bulmanız olanaksız.

 

Öncelikle danışmanlık şirketlerinden yardım almalısınız. Bakıcı Ajansları İŞKUR tarafından Özel İstihdam Bürosu olarak ruhsatlandırılan kurumlardır. Çalışacağınız ajansın bu ruhsatının olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

 

Bebek bakımı tavsiyelerine göz gezdirmeli ve bebeğiniz için en uygun bakım yöntemini bulmalısınız. Kendiniz için ve bebeğiniz için neyin iyi olacağına karar verdikten sonra, bakıcılar ile iletişime geçmek ve güvenilir bir bakıcıya bebeğinizi emanet etmek kalıyor geriye.

 

Bebek bakımı ihtiyaçlarımız kimi zaman 3 gün bebek bakıcısı ya da 3 saatlik bakıcı gibi spesifik zaman dilimleri için oluşabiliyor. Bu zaman dilimlerinde yine Armoni İnsan Kaynakları profesyonel bakıcıları veya oyun ablaları ile sizin yanınızda olacaktır. Yabancı bebek bakıcısı ve Türk Bebek bakıcısı gibi farklı ve geniş portföyümüz size en geniş hizmeti en kısa sürede verecektir.

 

Zaman zaman bakıcılardan kendi evimde bebek bakmak istiyorum ya da kendi evinde çocuğuma bakacak bakıcı gibi arayışlarla karşılaşmaktayız. Bu konuda böyle bir hizmeti önce ebeveynler olarak tasvip etmiyoruz. Doktor çocuğuna bakıcı ya da öğretmen çocuğuna bakıcı gibi yapılan spesifik arayışlarda da firmamız ailelerimizin her zaman yanında olmaktadır.

 

Bakıcı Maaşı Ne Kadar -2022 ?

 

Aileler çok değişken rakamlar nedeniyle şu soruyu çok sorar oldu : 2022 bakıcı maaşı ne kadar oldu ?  Bu ülkemiz koşullarında çok hızlı değişkenlik gösterebilse de genel olarak yatılı bakıcı maaşları 7.000 TL den başlayarak 20.000 TL ye varan ücretlere ulaşabilmektedir.

2022 gündüzlü bakıcı maaşları ise 7500 TL den başlayarak 10.000 TL ye varan bir aralıkta değişebilmektedir.

Detaylı bilgi almak için hemen bizi arayarak danışmanlarımızdan destek isteyebilirsiniz.

Yabancı Dil Bilen Bakıcı

Yabancı dil olarak genelde İngilizce, Fransızca veya Rusça bilen adaylar tercih edilmektedir. Armoni İK portföyünde çok çeşitli ülkelerden yatılı veya gündüzlü bebek bakıcıları bulunmaktadır. Aşağıda Yabancı Dil Bilen bebek bakıcılarını listeledik:

 • Filipinli Bakıcı
 • Endonezyalı Bakıcı
 • Faslı Bakıcı
 • Ugandalı Bakıcı
 • Nepalli Bakıcı
 • Tunuslu Bakıcı
 • Özbek bakıcı
 • Türkmen Bakıcı
 • Azeri Bakıcı
 • Gürcü Bakıcı

İngilizce Bilen Bakıcılar Genelde Filipinli bebek bakıcısıdır. En çok Filipinli bebek bakıcıları tercih edilir. Fas, Tunus Cezayir gibi ülkelerden bakıcılar ise Fransızca bilen bebek bakıcısı olurlar. Rusça içinse Özbek ve Türkmen bebek bakıcısı ya da Gürcü bebek bakıcısı tercih edilebilir.

 • Filipinli Bebek Bakıcısı

Filipinli bebek bakıcısı en çok tercih edilen bakıcılardır. Yabancı dil bilmelerinin yanında iş disiplinleri, olumlu ve yapıcı karakterlikleri onları ön plana çıkarır. Sakin bir yapıları vardır.

Filipinli bebek bakıcısı maaşları dolar ile verilmektedir.

 • Endonezyalı Bebek Bakıcısı

Endonezyalı bebek bakıcısı yine İngilizce bilen genç dinamik bebek bakıcılardır ve Filipinli bakıcılara kıyasla rakamsal boyutta beklentileri daha uygundur.

Endonezyalı bakıcı maaşları dolar ile verilmektedir.

 • Özbek Bebek Bakıcısı – Türkmen Bebek Bakıcısı

Özbek bakıcı ve Türkmen bakıcı genelde Rusça bilirler. Bunun yanında Türkçeleri iyidir ve İngilizcesi olmayan aileler anlaşabilmek için Türkçe bilen adayları tercih etmektedirler.

Özbek  bakıcı maaşları ve Türkmen bakıcı maaşları genelde TL para birimi olarak ödenir.

 • Ugandalı Bakıcı

Ugandalı bakıcılar sakin enerjik ve güler yüzlü olmasıyla bilinir. Anadilleri İngilizcedir. Genelde eğitimli bakıcı arayanlar tercih edebilir.

Ugandalı bakıcı maaşları TL cinsinden maaş ile çalışır.

 • Fransızca Bilen Bakıcılar

Fransızca bilen bakıcılar genelde Fas, Tunus, Cezayir gibi ülkelerden gelen kadınlardır. Arapça, Fransızca ve İngilizce bilirler.

Fransızca bilen bakıcı maaşları genelde dolar para birimi üzerinden ödenir.

 

Çalışan Annelere Destek

 

Anneler iş hayatında aktif rol aldıkça birtakım fonlarla destekler sağlanmaktadır. Bu fonlardan yararlanan aileler için sertifikalı bebek bakıcısı adayları gerekmektedir.

Çalışan annelerin en büyük sıkıntısı bebeğini güvenilir bir ele teslim etmektir. Armoni Burada devreye girer ve size en uygun bakıcıyı bulmakta ailenizin bir bireyi gibi seçici davranır.

 

Filipinli Bebek Bakıcısı

 

Filipinli Bebek Bakıcısı ülkemizde ve dünyada oldukça rağbet görmektedir. Özellikle çocuklarının bir yabancı dil bilerek yetişmesini isteyen aileler Filipinli bakıcı tercih etmektedir. Filipinli bakıcı sadece İngilizce bilen bakıcı oldukları için değil Filipinlilerin genel karakteristik özelliklerinden ötürü de tercih edilir.

 

Filipinli Bakıcı Özellikleri

 

-Ülkelerinden ayrılmadan önce mutlaka bebek bakıcılığı noktasında bir eğitime tabi tutularak yurtdışına çıkışları onaylanır.

– Uzak doğu sakinliğini ve soğukkanlılığını üzerlerinde taşırlar.

-İş odaklılardır, iş disiplinleri yüksektir.

– Anadilleri İngilizce olması nedeniyle çocuğun bebeğin dil gelişimine katkıda bulunur.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  Filipinli Bebek Bakıcısı Ücretleri

Filipinli Bakıcı maaşları dolar olarak ödenir. Türkiye’de olan Filipinli Bakıcılar 1000 -1500 dolar arasında maaşlar talep edebilmektedir.

 

Filipinli bakıcı maaşları konusunda belirleyici faktör işverenin beklentileridir.

 

Deneyimli Bebek Bakıcısı

 

Armoni İK olarak size bakıcı portföyü oluştururken bu konuda bilgi sahibi, daha önce bebek bakmış veya bu konuda eğitim almış bakıcılardan bir portföy oluşturulur. Şartlar uygun ise mümkün olduğunca bu konudan referans verebilen elemanlar tercih edilir.

Bebeklerde İletişimin Önemi

 

Bebekler anne karnından itibaren annenin duyguları hisseder ve his durumlarını şekillendirir. Doğduktan sonra da çevrelerine kayıtsız kalmaz ve çevresindeki duygu durumlardan etkilenir. Deneyimli bir bakıcı için temel nokta hislerini, olumsuz yaşantılarını bebeğe, ev ahalisine hissettirmemesidir.

 

Her bebek ilgiyi sever, kendisiyle ilgilenilmesini ister. Bu noktada ebeveynlere ve bakıcıya düşen temel görev bu ilgiyi ve sevgiyi bebeklere her daim hissettirmektir.

 

Sevildiğini bilen hisseden bebekler daha mutlu büyürken ilerleyen süreçte oyunlar, aktiviteler devreye girmektedir. Bakıcı bu noktada da bebekle gerekli iletişim kanallarını açık tutmalı ve onun gelişimsel duygu durumlarına sabırla yaklaşmalı ve yönlendirebilmelidir.

 

Bakıcıların Ailelerden Beklentileri

 

Bakıcıların işverenden en temel isteği beklentilerin net olarak verilmesi; maaş, mesai saatleri, görev tanımı gibi konuların açık belirtilmesidir. Unutmayın ki evinizde huzurlu bir şekilde çalışan bakıcı aynı huzuru bebeğinize de yansıtacaktır.

 

Bu yüzden ailelerimiz görüşme esnasında tüm detayları şeffaf bir şekilde paylaşmalı karşılıklı mutabakat sağlandıktan sonra personel işe başlatılmalıdır.

 

Evde Yatılı Bakıcı Bul

 

En sevdiğiniz varlıklara evde yatılı bakıcı bulmak için yapılan çalışmalarımızda size eleman seçmeden önce kendimizi sizin yerinize koyuyor ve biz olsak neler isterdik deyip bakıcı elemelerimizi ona göre yapıyoruz.

 

Yarım Gün Bakıcı Arayanlar

 

Özellikle kendi işi olan veya çalışma modelinde hibrit çalışma diye nitelediğimiz evden ve biraz ofisten çalışma modellerinin çıkmasıyla birlikte ailelerin de yarım gün çalışacak bakıcı ihtiyaçları doğdu. Bu anlamda yarım gün bakıcı arayan aileler için de evlerine yakın lokasyonda oturan bakıcılar seçmeye özen gösteriyoruz.

 

Evde Bebek Bakıcısı

 

Armoni İnsan Kynakları bakıcı hizmetini tercih eden aileler evde bakıcı bulabileceği gibi kendi evinde bebek bakan bakıcılarla da çalışabilme imkanı yakalamaktadır. Bunun için tek yapmanız gereken bizimle iletişim kurmaktır.

 

Yenidoğan Bebek Bakıcısının Bilmesi Gerekenler

 

Özellikle yenidoğan bebekler çok hassastır ve bakımlarının dikkatli bir şekilde yapılması gerekir. Bu anlamda yenidoğan bakıcısı aşağıdaki bakım gereksinimlerini mutlaka bilmelidir.

 • Lohusa anne Psikolojisi
 • Bebek Emzirmesi için anneye destek verilmesi,
 • Beslenme süreleri
 • Alt değişimi
 • Yıkanması
 • Uyku düzeni
 • Cilt bakımı
 • Bebeğin göbek bakımı
 •  

Bebek Bakıcısının Bebeğin Gelişimine Etkisi

 

Bebekler doğdu andan itibaren öğrenmeye anlamaya ve anlamlandırmaya başlarlar. Temel ihtiyaçları karşılanan bebekler bu anlama ve anlamlandırma süreçlerinde bir bakıcının da desteğini alarak oyunlar, etkinlikler düzenlenir. Buda algıyı açarken çevresini tanır ve zihinsel gelişimi şekillenir.

 

Bebeğim Bakımları ve Bebeğin Beslenmesi

 

Bebekler temelde fiziki ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında yardıma muhtaçtır ve bu yardımın doğru bir şekilde yapılması gerekir. Bunlar belirli bir birik ve deneyim isteyen bu işleri aşağıda genel olarak sıraladık:

 • Bebeğin altının bezlenmesi,
 • Kolik problemlerinin giderilmesi,
 • Kıyafetlerinin giydirilmesi,
 • Uygun oda sıcaklığının ayarlanması,
 • Kıyafetlerinin temizliği,
 • Uyku problemlerinin giderilmesi,
 • Ağlayan bebeğin susturulabilmesi,
 • Beslenmesi
 • Bebeğin Taşınması,
 • Rutin banyosunun yaptırılması
 • Beslenmesi,
 • Ek gıdaya ihtiyaç duyulan zamanlarda doğru besinlerin organize edilmesi

 

Bebek Bakıcısı İş İlanları

 

Bebek bakıcısı iş ilanları arayarak çalışmak isteyen bayanlar web sitemizde iş ilanları kısmına tıklayarak güncel iş ilanlarımızı görebilir, başvur butonuna tıklayarak iş başvurusu yapabilirler. Yatılı bakıcı ilanları ve gündüzlü bakıcı ilanları sayfamızda düzenli olarak yayınlanmaktadır.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Anne babaların bebek bakımı ile ilgili sıklıkla sorduğu birkaç soruya cevap verelim. Bu sorulara verilen cevaplar, endişeli olan ebeveynleri rahatlatabilir. 

 

Bebek Bakıcıları Yatılı Kalıyor mu?

 

Evet, ihtiyaç olması halinde bebeğiniz için yatılı bebek bakıcı tercih edebilirsiniz. Ödeyeceğiniz maaş tutarı da buna göre değişecektir. 

 

Bebek Bakıcısı ile Çalışırken Ne Yapmalıyım?

 

Evinizin ve yaşamınızın doğal rutinini bozmadan, bakıcınızdan bebek bakımı konusunda size yardımcı olmasını beklemelisiniz. 

 

Bebek Bakıcısı kaç yaşındaki bebeklere bakar?

 

Pediatrik verilere göre 0-2 yaş aralığı bebeklik çağı olarak belirlenmiştir. Bakıcılarınız yeni doğan bakımından başlayarak size yardımcı olabilir. 2 yaştan sonra da destek almak mümkündür. 

 

Bebeğim Bakıcısına Ne Kadar Sürede Alışır?

 

Bu süreç tamamen bakıcınızın sizinle ve bebeğinizle kuracağı iletişime bağlıdır. Bu zaman diliminin çok kısa sürdüğü bebekler olabileceği gibi, alışma evresinde çok zorlanan bebekler de olabilir. 

 

Bebek Bakıcısının Aşıları Var Mı?

 

Bakıcıların özellikle olması gereken aşılar yoktur ancak, pandemi süreci ile birlikte aşı süreciniz tamamlamış bakıcı adayları arıyorsanız bunu belirtebilirsiniz, ancak zorunluluk değildir.

 

 

 

 

Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Armoni Danışmanlık
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?