Bebek Bakıcısı.

Bebek bakımı çocuğun yenidoğan döneminden yürüyebildiği ve kendini ifade edebildiği döneme kadar ihtiyaç duyduğu bakımdır. Bu dönemi geçmiş çocuklarınız için Çocuk Bakıcısı hizmetimizi değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Çocuğun yenidoğan dönemindeki ihtiyaçları, yaşını doldurduktan sonraki ihtiyaçlarından farklı olduğu gibi bebek bakımı ve çocuk bakımı da farklı iş tanımlarına sahiptir. Bu nedenle bakıcı arayan ailelerin yenidoğan dönemindeki çocukları için özellikle bebek bakıcı aramaları gerekmektedir. Bebek bakımının çocuk bakımından daha kolay olduğuna dair yaygın ve bir o kadar da yanlış bir kanı var, fakat bebekler daha çok ve daha sık ilgiye ihtiyaç duyarlar. İhtiyaçlarını karşılamak için de bebek bakıcının daha aktif olarak çalışması gerekmektedir. Aynı zamanda hassas bir dönem olan bebeklik döneminde bu ihtiyaçların uygun biçimde karşılanmaması çocuğun gelişimini olumsuz yönde etkileyebilir.

Çocuğun gelişiminde önemli rol oynayan bu dönem için bakıcının sahip olması gereken özellikler de çok önemlidir. Çocuğun fiziksel ihtiyaçları; besleme, alt değiştirme, gaz çıkartma ve yıkama hakkında bilgi sahibi olmalı ve uygulayabilmeli. Bilginin yanı sıra bebek bakımı belirli kişilik özellikleri de gerektirmektedir. Bebeğin rutinlerini iyi şekilde takip edebilmesi için düzenli olması, sabırlı ve şefkatli olması, beklenmeyen durumlara karşı soğukkanlı olması, aileye doğru desteği verebilmesi için iletişime açık olması gerekmektedir.

ARMONİ İnsan Kaynakları olarak bebek bakımı için başvuru yapmış olan ailelerin karşılarına, ailenin isteklerini ve çocuğun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak en uygun bakıcı adayını çıkartırız. Yenidoğan deneyimi olan bakıcılarımız sayesinde ilk ebeveynlik deneyimi yaşayan aileler bakıcının bilgi ve tecrübelerinden yararlanabilir, özellikle lohusalık döneminde olan anneler bu süreci daha sakin ve bilinçli bir şekilde geçirebilir. Yenidoğanla birebir iletişimde olacak bakıcının sağlığı da deneyimi ve bilgisi kadar önemlidir, sağlık taraması şirketimiz tarafından hassasiyetle yapılmış olan bakıcılarımıza çocuğunuzu güvenle emanet edebilirsiniz. Yerli ve yabancı bakıcılarımızdan size en uygun olan bakıcı adayıyla tanışmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.

Bebek Bakıcısı Seçerken…

Öncelikle bebekler her şeyi hisseder. Bu yüzden her zaman ona şefkatle yaklaşmalı, gerginliğinizi hissettirmemelisiniz.

Özellikle annenin sinirli gergin veya mutsuz olması annenin bebeği beslemesi için gerekli sütü salgılamasını olumsuz etkileyeceği gibi bu durumu hisseden bebeği de olumsuz etkileyecektir.

Negatif insanları her zaman hayatınızdan uzak tutun 😊 Bebek bakıcısın işlerini gocunmadan ve tiksinmeden yapması gerekir. Alt değiştirmekten nefret eden bebek bakıcısı için bu iş bir zulme dönebilir.

O zaman genel olarak bebek bakıcısının taşıması gereken nitelikleri maddeler halinde sıralayalım

  • Güvenilir olma

Tabiki insanın en temel ihtiyacı güvenliktir. Bu yüzden de bakıcı seçerken en temel nokta güvenilir olmasıdır.

  • Esnek saatlerle çalışabilme

Gece uykusu düzensiz bebekler için çok gerekli olacaktır

  • Bebeğin temel sağlık problemleri ile ilgilenebilmeli

Bebeğin gaz çıkarması, ateşinin ölçülmesi, temel ilk yardım bilgisi olması bazen hayat kurtarıcı olacaktır.

  • Deneyim

Elbette daha önce hiç bebek bakmamış birine bebeğimizi teslim etmek  zor olacaktır. Eğer ona yeterince deneyim kazanması için gerekli zamanınız varsa deneyimsiz birini de tercih edebilirsiniz.

  • Sigara ve Kötü Alışkanlıklar

Bebek bakıcısının sigara kullanmaması ve kötü alışkanlıklarının olmaması  en önemli tercih sebeplerinden biri olmalıdır.

  • Bebeğin Yanında fazla makyaj Yapmayacak bir Bebek Bakısı

Bebeklerin tenleri henüz çok narindir ve dış etmenlerden çok çabuk etkilenirler. O yüzden kimyasallarla bezeli makyaj malzemeleri kullanan kişiler bebeğimizden biraz daha uzak durmalı.

  • Bebeğin Beslenmesi

Bebek bakıcısı bebeğin özellikle katı gıdaya geçişte sağlıklı beslenme üzerine bilgisi olması, yoksa öğrenmesi ve bu bilgiyi doktor kontrolünde uygulaması gerekir.

  • Tabi bir bebek bakıcısı bir annenin aynı zamanda annenin eli ayağıdır.

Bebeğin bakımıyla ilgili iş ve işlemler dışında ev işleri de anneyi oldukça yormakta ve yıpratmaktadır. Bu yüzden anneye her anlamda destek olan bir bakıcı tercih sebebi olacaktır.

Bakıcı Maaşları

Bebek bakıcılarının maaşları genel olarak yatılı bebek bakıcısı veya gündüzlü bebek bakıcısı için ayrılmakla beraber deneyim, iş yükü, personel niteliği ve beklentisi gibi etmenlerle de doğru orantılıdır.

Son zamanlarda annelerin aktif iş yaşamına aktif katılımlarıyla birlikte bu oranlar yükselmiştir.

Doğru bir ücret politikası doğru eleman ile tanışmanıza neden olacaktır. Doğru bir bütçe ile doğru bir bebek bakıcısı bulmak için her zaman bizlerden destek alabilirsiniz.

Biz Sizi Arayalım

Güncel Yazılarımız

bebek bakıcı, çocuk bakıcı, yabancı bakıcı
Çocuk Bakıcısı
Bebek bakıcısı