Filipinli Bakıcı

 

Filipinli Bakıcı

 

Filipinler neredeyse dünyanın her ülkesine bakıcı ihraç eden bir ülke haline gelmiştir. Ülkemizde de Filipinli Bebek Bakıcısı ve Filipinli Çocuk bakıcısı ya da Filipinli Dadı oldukça rağbet görmektedir. Bunun temel nedeni Filipinli Bakıcıların genel karakteristik özellikleri ve yabancı dil bilgileridir.

Filipinli bakıcı ile çalışmak isteyen aileler güvenilir ve hızlı bir şekilde aday bulmak isterse Armoni İnsan Kaynakları ile hemen iletişime geçebilir.

 

Neden Filipinli Bakıcı

 

Filipinli bakıcıların en belirgin karakteristik özelliği sakin, ılımlı ve soğukkanlı olmalarıdır. Uzak Asya kültürü ve dinginliği kişiliklerine de yansımıştır. Bu yüzden ailelerde daha fazla güven oluşturabilmektedirler.

İkinci en önemli neden ise artık bir dünya dili haline gelen İngilizceyi aktif olarak konuşabilmeleridir. İngilizce bilen bakıcı sayesinde çocuklar yabancı dil ile sürekli karşılaşarak süreç içesinde dil konusunda gizil bir öğrenme gerçekleşir. Çocuğumuz günlük yaşamın rutinleriyle dili kalıcı olarak öğrenir ve aktif kullanabilme şansını yakalar. Bu belki pratik yapma konusunda ailelerimizin de işine gelecektir?

Bazı aileler Filipinli bakıcılarından ev işlerinde de destek istemektedirler. Eğer bu durum çocuk için bir ihmal durumu oluşturmayacaksa bakıcılar tarafından kabul edilebilir ama böyle bir istek olacaksa en başta konuşmak gerekir.

Farklı bir kültür ile tanışmak ve tanımak bazı aileler için ilgi çekici olacaktır. Uzak doğu yemeklerini seven aileler farklı lezzet deneyimleri yaşayabilirler.

Nezaket Sahibi olmaları çocuklara iyi bir rol model olmalarına neden olmaktadır. Bakıcısını örnek alan çocuklar onun nezaketinden etkilenebilmektedir.

Türkiye’ye geliş amaçları sadece çalışmak olduğu için uzun süreli yatılı olarak çalışma arzusu daha baskın olmakta. Bu nedenle aileler uzun süre Filipinli Bakıcı ile çalışabilmekte.

Filipinli bakıcılar çoğu kendini geliştirmiş ve eğitimli bakıcılardır. Bu yüzden eğitimli, dünya görüşü olan aday isteyen aileler gönül rahatlığıyla çalışabilir.

Güler yüzlü ve samimi olmaları sayesinde ailelerle uyum içerisinde olurlar.

Enerji dolu olurlar bu sayede yaşları büyük dahi olsa birçok işin altından pratik bir şekilde kalkarlar ve hareketli çocuklara enerjileri yeter.

 

Filipinli Bakıcı Fiyatları

 

Filipinli bakıcıların maaşları genelde dolar olarak ödenmektedir. Her işte olduğu gibi Filipinli bakıcı ücretlerini de belirleyen temel kriterler vardır:

  • Bakıcının eğitim durumu
  • Yaşadığınız şehir
  • İstenilen işin tanımı
  • Bakıcının yaş aralığı
  • Deneyimleri ve beklentileri

İşinizin tanımı doğrultusunda doğru bir fiyatlandırmayla Filipinli bakıcı ile anlaşabilmek için Armoni İnsan Kaynakları ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Filipinli Bakıcı ile Çalışacak Ailelerin Dikkat Etmesi Gerekenler

 

Filipinli Bakıcı bulabilmenin en temel yolu İyi bir İnsan kaynakları Firmasıyla çalışmaktan geçer. Türkiye’de bağlantıları neler, Türkiye’de yasal yollarla mı bulunuyor, daha önceki deneyimleri neler bütün bunlar önemli kriterlerdir. Bu konularda güvenlik açığı oluşturmamak için İşkur’a bağlı resmi bir Özel İstihdam Bürosundan hizmet almalısınız. Hizmet aldığınız Firmanın mutlaka İşkur Faaliyet belgelerini sorgulamanız gerekir.

Çalışılacak bakıcıların ailemizin dokusuyla uyumu da önemlidir. Her ailenin beklentileri farklıdır. Bazı aileler daha mesafeli işçi işveren ilişkisi isterken bazıları ise tamamen bir aile samimiyeti çalışılmasını ister. Bu yüzden bu doku uyumu son derece önemlidir.

Bakıcınız çocukları ve onlarla oyunu sevmiyorsa zaten bir bakıcı ile çalışmanızın anlamı da yoktur. O halde bunu sorgulamalısınız.

Şirketimiz bünyesinde ailelerimize yönlendirilen Filipinli Bakıcılar Ülkemizde legal olarak bulunan deneyimli adaylardır. Müşterilerimizin talebi doğrultusunda Filipinlerden de bakıcı getirebilmekteyiz.  Filipinli bakıcı danışmanlık firmamızın geniş bir bakıcı portföyü bulunmaktadır.

 

Filipinli Bakıcılara Neden Bu Kadar İlgi Duyuluyor?

 

Son zamanlarda ülkemizde Filipinli bakıcılara oldukça fazla rağbet var. Ebeveynler ister istemez bunun sebebini merak ediyor. Neden Filipinli dadı tercih ediliyor? Filipinli bakıcı özellikleri neler? Bu sorulara yanıt olarak kısaca bu rağbetin sebebini açıklamak istiyoruz. Bu bakıcılar ailelere karşı tutumları, eğitimleri ve çocuklarla olan iletişimleri ile ön plana çıkıyor. İngilizceyi iyi bilmeleri çocuğunuzun eğitimi için ekstra bir katkı sağlıyor.

Filipinli bakıcılar genellikle iyi eğitim görmüş mizaçları hoş ve ailelerin isteklerini şekillendiren bireylerdir. Aileler ile iyi bir güven bağı kurmanın haricinde çocuklarla da iyi bir iletişim halinde olurlar sevecen tavırları ile çocuğunuzun eğitimden ve bakıcısı ile geçirdiği vakitten keyif almasını sağlarlar.

Filipinli bakıcı fiyatları diğer yabancı bakıcı fiyatlarından farksızdır. Fakat istenilen deneyimlere, referanslara ve bakıcıdan ne istendiğine bağlı olarak şekillenebilir. Filipinli bakıcı İstanbul gibi büyük bir şehirde ailelerin en büyük yardımcıları oluyor. Çünkü evde yapılacak işler olduğunda veya çocukları uyutmadıklarında çalışma saatini önemsemeden bunları yerine getiriyorlar ve işlerini en iyi şekilde tamamlıyorlar.

 

Yatılı Filipinli Bakıcı

 

Filipinli bakıcılar ülkelerinden özellikle bakıcılık yaparak para kazanmak için gelirken arkalarında ailelerini ve çocuklarını bırakıp gelirler. Buraya para kazanmaya geldiğinin bilincinde olarak iş odaklıdırlar ve yatılı çalışmayı kolaylıkla kabul ederler.

Girdikleri ailelerde eğer bir problem yaşamadılarsa uzun süre kalmayı tercih ederler.

 

Gündüzlü Filipinli Bakıcı

 

Bazı Filipinli bakıcılar özellikle gündüzlü olarak çalışmayı tercih ederler. Fakat en önemli nokta onlar için ulaşımdır. Genel olarak yerleştikleri bölgelerde iş bulmayı ve çalışmayı tercih ederler.

 

Filipinli Bakıcı ile Çalışmanın Olumsuz Tarafı Var mı?

 

Filipinli bakıcılar iyi derecede İngilizce konuşurlar ve bu durum İngilizce bilmeyen aileler için bazen sorun olabilir. Fakat aileler bu olumsuzluğu ikinci bir dil öğrenme isteğiyle olumlu yönde çevirebilirler. Sürekli İngilizce olarak iletişim kurmaya zorlanmak dil ediniminde süreci kolaylaştırıcı bir etmendir.

 

Filipinli Bebek Bakıcısı

 

Filipinli bebek bakıcısı arayana ailelerimiz daha önce bebek bakımında çalışmış deneyimli bakıcılar ile Armoni aracılığıyla gönül rahatlığıyla buluşabilir. Birçok Filipinli sadece Türkiye’de değil Hon Kong, İsrail, Dubai gibi ülkelerde bakıcılık konusunda deneyimler edinmektedir.

 

Filipinli Çocuk Bakıcısı

 

Filipinli Çocuk Bakıcısı arayan ailelerimiz öncelikle çocuklarının iyi bir yabancı dil bilmesini isterler. Bu yüzden Filipinli Çocuk Bakıcısını tercih ederler.

 

Filipinli Bakıcı ile Çalışmak İstiyorum

 

Çocuğum için bir Filipinli bakıcı arıyorum diyorsanız bu çok ideal bir tercihtir. Filipinli bakıcı ücretleri diğer bakıcı ücretlerinden biraz farklıdır. Fakat yabancı uyruklu bir çalışan ile çalışmak istediğinizde bunu güvenilir bir firmadan yardım alarak yapmalısınız aksi takdirde prosedürleri bilmediğiniz için sorun yaşayabilirsiniz.

Armoni İnsan Kaynakları olarak ailelerin istekleri doğrultusunda doğru bakıcıyı bulmaları için yol gösteriyoruz. Güvenli bir şekilde bir bakıcı ile anlaşmak istiyorsunuz yardım istemekten çekinmeyin.

 Filipinli bakıcı fiyatları 2022 yılı için güncel olarak istekleriniz doğrultusunda oluşturulur. Güven sorunu yaşamadan çocuğunuzu emanet edebileceğiniz ve onun eğitiminin eksizsiz olduğundan ona karşı bakıcısının tutumunun iyi olduğundan emin olduğunuz ve anlaştığınız bakıcıyı bulduğunuzla çocuğunuz ve sizinle yıllarca yol arkadaşlığı yapabilir ve ilerleyen zamanlar için büyük bir eğitim desteği olabilir. Filipinli bakıcı seçmek çocuğunuzun geleceği için iyi bir karar. Kararınızı doğru yönlendirerek en iyi bakıcıya ulaşabilirsiniz.

 

Filipinli Bakıcı Fiyatları Nedir?

 

Filipinli bakıcıların fiyatları genel olarak yapacağı işin tanımına, yaşadığınız şehre, yaşa ve deneyime göre genel olarak 1000 ile 1500 Dolar arasında değişmektedir

 

Uygun Fiyatlı İngilizce Bilen Bakıcı Bulabilir Miyim?

 

Nepalli ve Endonezyalı Bakıcılar Filipinli bakıcılara göre daha uygun maaş talep edebilmektedir. Yine bir alternatif de Afrika kökenli bakıcılardır. Onlarda çocuklarla oldukça güzel vakit geçirirken İngilizce ya da Fransızca da öğretebilirler.

 

Filipinli Bakıcıyı Nereden Bulurum?

 

Filipinli bakıcıyı firmamızı arayarak en uygun ve en güvenilir şekilde bulabilirsiniz. Bakıcı talep ettiğiniz firmanın İşkur izin belgesini mutlaka sorgulamalısınız.

 

Neden Filipinli Bakıcı?

 

Filipinli bakıcılar ılımlı yapıları ve iş disiplinleri nedeniyle daha fazla tercih edilmektedirler. Ayrıca İngilizce konuşmaları çocukların dil gelişimi konusunda destekleyici olduğu için tercih edilirler

 

Filipinli Bakıcı Ev İşleri Yapar Mı?

 

Bu durum sizin ne istediğiniz ve bunu baştan anlaşmanızla ilgilidir. Eğer ev işleri konusunda da destek isteniyorsa bu görüşmede mutlaka bildirilmelidir.

Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Armoni Danışmanlık
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?