Hasta Bakıcısı.

Hasta Bakıcısı

Yaşlılık, kaza ve benzeri çeşitli sebeplerden kendi bakımını gerçekleştiremeyen sevdikleriniz için hasta bakıcısı hizmetimizden yararlanabilirsiniz. Hasta bakımı dendiğinde her ne kadar akla tıbbi sağlık personeli gelse de, hasta bakıcı ihtiyaç sahibi kişinin bütün ihtiyaçlarını ve taleplerini karşılamak adına hizmet vermektedir. Bakıcı aradığınız kişi hasta değil yaşlı ve bakıma ihtiyacı varsa Yaşlı Bakıcısı sayfamızdan ulaşabilirsiniz, veya hastanız için tıbbi personel arıyorsanız Hasta Hemşiresi sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Hasta Bakıcısı Ne Yapar ?

Hasta bakıcının en iyi şekilde hizmet verebilmesi için belli başlı özelliklere sahip olması gerekmektedir. Öncelikle temel sağlık bilgisinin olması ve bunu uygulayabilecek kapasitede olması gerekmektedir. Özellikle yatılı hastaların alt değiştirmesi, sağa-sola döndürülmesi ve kaldırılması gibi durumlarda belirli teknikler uygulanmalıdır, aksi takdirde hem bakıcının hem de hastanın sağlığı olumsuz yönde etkilenebilir. Bakıcının teknik bilgisinin yanında sabırlı, şefkatli ve güler yüzlü olmalıdır. Gerek yatılı gerek gündüzlü olsun bakıcının aileyle ve özellikle hastayla olan iletişimi çok önemlidir. Bakıcı iletişime ve öğrenmeye açık olmalı, ailenin ve hastanın hassasiyetlerini göz önünde bulundurarak hizmet vermelidir.

Hasta Bakıcısı Ücretleri

Hasta bakıcısı ücretleri yapılacak işe, yaşadığınız şehre, bakıcının donanımına ve çalıştırma şeklinize göre değişmektedir.  Bu konuda profesyonel ekibimizden destek alabilirsiniz.

Armoni İnsan Kaynakları olarak istek ve ihtiyaçlarınıza en uygun bakıcı adayını seçkin portföyümüzden yararlanarak bulmak için bizimle iletişime geçin.

Hasta Bakıcılardan Yardım Almanın Önemi

Hastalık dünyamızda olağan bir durumdur. Hastalık halinde bakım gerçekten zor ve kişinin tek başına yapmasının mümkün olmayacağı bir durumdur. Hastalara özel ilgi vermek gerekir. Bütün ihtiyaçlarında yanında olmak gerekir. Bu durum için gerekli zamanınız veya enerjiniz olmadığında zor durumlardaki hastalarınız için hasta bakıcı yardımı alabilirsiniz. Hastalıklar tedavi süreci gerektirir. Hastanın takibini yapmak ve ihtiyaçlarında yanında olabilmeyi gerektirir. Hastanın sağlığı için gerekli düzeni kuramıyorsanız hasta bakıcısı en büyük yardımcınız olur. Hastanın tedavisi için gerekli olan bilgileri doktoru ve yakınlarının takibinde gerçekleştirirler. İlaçlarının kontrollü bir şekilde düzenli olarak verilmesi, beslenme düzeni ve bakımı için gerekli tüm konular ile hasta bakıcı ilgilenir. Yatılı hasta bakıcısı istenmesi halinde gece gündüz hastanız ile iletişim halinde olurlar ve hastanızın tüm istek ve de ihtiyaçlarında yanlarında olurlar. Hasta bakıcılar hasta için gerekli olan tedaviyi işinde uzman bir şekilde gerekli bütün bakımları yaparak sürdürürler ve hastanın ailesi için büyük destek olurlar. Evde hasta bakıcı olması ailelerinde içinin rahat olmasını sağlar. Yaşlı veya hasta yakınlarınız için hasta bakıcısı arıyorum diyorsanız Armoni İnsan Kaynakları olarak İhtiyaçlarınız doğrultusunda güvenli hizmet kalitesi ile size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Hasta Bakıcı Arayanların Dikkat Etmesi Gerekenler

Bir hasta bakıcı arıyorsanız hastanızın durumu hakkında detaylı bilgi sahibi olmalısınız ve doktoru ile iletişim halinde olmalısınız. Hasta bakıcı fiyatları bu yönde şekillenir. Hastanızın ihtiyacı olan bakımı tam anlamıyla verebilmek için hasta bakıcı ile bu durumları net ve doğru bir şekilde paylaşmalısınız. Sizin istekleriniz ve önerileriniz doğrultusunda doktorlarının verdiği bilgileri de hasta bakıcıya söyleyerek daha çok verim alabilirsiniz. Eğer hastanız yalnız ise yatılı hasta bakıcı isteyebilirsiniz, yatılı hasta bakıcı fiyatları değişkenlik gösterebilir. Hasta bakıcı ücretleri arasında farklar olmasının sebebi hastanın durumu ve uygulanması gereken tedavi şeklidir. Hasta bakıcılar hastanın fizyolojik ve psikolojik durumunun iyi kalmasında yardımcı olarak onların tedavi ve ilaç süreçlerini kontrol ederek verimli bir hizmet sunarlar ve hastanızı güvenle onlara teslim etmenize olanak sağlarlar.

 

 

Biz Sizi Arayalım