Yaşlı Bakıcısı

Yaşlı Bakıcısı

Ailenizde fiziki veya duygusal yönden bakıma ihtiyaç duyan yaşlılarımız varsa profesyonel bir yaşlı bakıcısı ile çalışmaları durumlarının stabil bir şekilde ilerlemesi için gereklidir. Doğal yaşam döngüsünde insanların yaşlanması, kendi ihtiyaçlarını giderememesi ve yardıma gereksinim duyması olağandır. Birçok kişi annesine, babasına ya da ailenin diğer yaşlı fertlerine bakmak ile yükümlüdür. Ancak kimi zaman bu durum zorlaşabilir hatta imkansız hale gelebilir.

Evde yaşlı bakımı bakım ihtiyacı duyan bireyin doyurulması, ilaçların takip edilmesi, sağlık durumunun düzenli kontrolü, ev ihtiyaçlarının karşılanması veya diğer fiziksel bakıma ihtiyaç duyulan alanlarda verilen desteği ifade eder.

Armoni Danışmanlık yaşlılarımız için bakıma ihtiyaç duyulan süreçte gönlünüz ferah bir şekilde süreci yürütebilmeniz için size profesyonel desteği sağlar. Bu konuda yerleştirdiğimiz yüzlerce aday ve yerleştirilmeyi bekleyen geniş havuzuyla sizler için güven sağlamaktadır. Profesyonel ekibimiz bu süreçte her zaman yanınızda olacaktır.

Dışarıda çalışan bireyler evde bakmakla yükümlü olduğu yaşlı bireyi tek başına bırakmak zorunda kalabilir. Bu durumda alanında iyi bir yaşlı bakıcısı bulmak en doğrusu olacaktır. Zamanla unutkanlık başlayan, elden ayaktan düşen veya bilinç kaybı yaşayan yaşlı bireyleri tek başına bırakmak olmayacağından, evden çıktığınızda ona bakacak iyi biri olması sizi de rahatlatacaktır.

 

Armoni Danışmanlık ile Yaşlı Bakıcısı Bulmak

 

Armoni İnsan Kaynakları ve Danışmanlık firması İŞKUR’a bağlı olarak çalışan resmi bir Özel İstihdam Bürosudur.  Alanında uzman eğitimcilerin kurmuş olduğu firmamız yıllardır ailelerimizin ihtiyaç duyduğu personelleri sağlamaktadır. Geniş ve özenle seçilmiş bakıcı havuzu sayesinde ihtiyacınız olan bakıcıyı en kısa sürede sizlere sağlamaktayız.

Bizleri arayarak talebinizi oluşturduktan sonra sizlere kısa sürede alternatifli şekilde en uygun bakıcıları yönlendirmekte ve görüşme için sizin ve bakıcının uygun olduğu bir zaman diliminde randevu ayarlıyoruz. Görüşmeleri yapıldıktan sonra sizin için uygun olan elemanı belgelerini tamamladıktan sonra işe başlatıyoruz.

Adayları seçerken ve görüşme esnasında İK uzmanlarımız size yardımcı olmakta ve yönlendirmektedir.

 

Yaşlı Bakıcısı Ararken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

 

Sizin yerinize bu bakımı üstlenecek kişinin kesinlikle mesleki yeterliliğinin bulunması, gereken eğitimi almış olması gerekir. Aynı zamanda yaşlı bireyin fiziki, ruhen ve psikolojik anlamda her türlü ihtiyacını giderebilecek potansiyelde olması da şarttır. Yaşlılara bakmak gerek manada büyük sorumluluk gerektirir. Bu nedenle bulacağınız bakıcının sorumluluk sahibi olması gerekir. Portföyümüzde bu kriterlere sahip, alanında iyi ve tecrübe sahibi yaşlı bakıcılarını kolaylıkla bulabilirsiniz.

Deneyimli bakıcılar yaşlılara nasıl davranması gerektiğini, acil bir durum olduğunda nasıl müdahale etmesi gerektiğini ve onlara neyin iyi geleceğini çok iyi bilirler. Uzman bir yaşlı bakıcısı bulmanın da size sağlayacağı en büyük fayda, sizin yokluğunuzu ona hissettirmemesi ve kendi ev ortamında yaşlı aile ferdinin kendini rahat hissetmesini sağlamaktır. Bu nedenle Armoni Danışmanlık sizler için gereken eğitimi almış ve belli bir tecrübe kazanmış bakıcıları hizmetinize sunuyor.

 

Yaşlı Bakıcısı Hangi Özelliklere Sahip Olmalı?

 

Çok sevdiğiniz yaşlı aile üyesini emanet edeceğiniz bakıcının belli başlı kriterlere sahip olması gerekir. Bu kriterleri başlıklar halinde inceleyebilirsiniz.

 

Temiz ve Titiz Olmalı

 

Yaşlı bireylerin yaşam alanlarının daima temiz tutulması gerekir. Hem yattıkları odanın hem de fiziksel aktivitelerini yürüttükleri alanın hijyenik olması, onların sağlığı açısından çok önemlidir. Bu nedenle yaşlı bakıcısının temizlik konusunda dikkatli olması gerekir.

 

Düzenli Olmalı

 

Yaşlı bireyler, yalnızca temiz ve derli toplu alanlarda kendini rahat hisseder. Normal bireylere göre yaşlılar daha titiz ve evhamlıdır. Bu nedenle bakıcının hastanın bulunduğu her ortamı derli toplu tutması gerekir.

 

Sabırlı Olmalı

 

Yaşlı bakıcısı olmak zor bir meslek olsa da, işini severek yapan kişiler gereken sabrı gösterecektir. Yaşlıların bazı durumlarda yapacağı huysuzluğa, bakıcıyı istememesine, kendini sürekli bitkin hissetmesine ve her türlü ihtiyacının eksiksiz karşılanma talebine karşı sabır göstermek, bir bakıcıda olmazsa olmaz niteliklerden biridir.

 

Pratik ve Hızlı Olmalı

 

Yaşlı bireylerin ihtiyaçları neredeyse hiç bitmiyor. İlaçları, yemeği, üst baş değişikliği ve ortamın toparlanması derken tüm gün bitiyor. Aynı zamanda yaşlılığın vermiş olduğu durumdan ötürü acil müdahale gerektirmesi gereken sağlık sorunları da yaşayabiliyorlar. Bakıcının da ani bir durumda hızlıca müdahale etmesi, pratik bir şekilde yaşlı bireyin her ihtiyacını karşılayabilmesi gerekir.

 

Dürüst Olmalı

 

Yaşlı bakıcısının dürüst ve güvenilir olması, aile üyelerinin aklını evde koymaz. Onun en iyi şekilde emanetinize sahip çıkacağından emin olursunuz. Bu nedenle ilk görüşmede bakıcının hal ve hareketlerini inceleyerek dürüst olduğunu anlayabilmelisiniz.

 

Sigara Kullanmamalı

 

Yaşlı insanların sigara içilen ortamlarda kalması yani bir nevi pasif içici olması yaşamlarını riske atacak faktörler arasındadır. Bu nedenle yaşlı bakıcısının kesinlikle sigara kullanmaması gerekir.

 

Gerekli Eğitimi Almış Olmalı

 

Yaşlı bakıcısı, herhangi bir düşme veya yaralanma durumlarında ilk müdahaleyi yapabilecek kadar eğitimli olması gerekir. Çünkü ilk yardım çoğu zaman hayat kurtarır.

 

Yaşlı Bakıcısının Uygun Şartları Taşıdığını Nasıl Anlarım?

 

Yaşlı bakıcısı bireylerin uygun şartları taşıdığını anlamak gerçekten zordur. İlk buluşmada bir iki saat içerisinde kesin kanaat getirmek imkansızdır. Ancak bakıcı adayının hal ve hareketlerinden, konuşma tarzından, verdiği referanslardan ve ortama ayak uydurup uyduramamasından gerekli nitelikleri taşıyıp taşıyamadığını anlayabilirsiniz.

Konuşurken göz göze temas kurmaktan kaçınıyorsa, yaşlı bireye ilgili bir şekilde bakmıyorsa, yaşlı ile ilgili sorular sormuyorsa, piyasanın çok altında bir fiyat veriyorsa, daha öncesinde çalışmış olduğu kişilerden sunabileceği bir referans yoksa veya sunduğu referanslar memnuniyetsiz ise bu kişi güvenilir bir bakıcı değildir. Sitemiz aracılığı ile hiçbir kuşkuya düşmeden, yaşlı bireylerinizi gönül rahatlığı ile emanet edebileceğiniz yaşlı bakıcılarını güvenle bulabilirsiniz.

 

Yaşlı Bakıcısının Görevleri

 

Yaşlı bakıcısının pek çok görevi vardır. Sorumluluklarını bilinçli bir şekilde yerine getiren bakıcıları tercih etmeniz gerektiğini söylemiştik. Aşağıda yaşlı bakıcısı bireyin sahip olduğu görevleri görebilirsiniz;

 • Yaşlı bireyin kullandığı ilaçları takip etmek, saati saatine vermek ve gerektiğinde eczaneden temin etmek
 • Banyo ihtiyacını karşılamak
 • Tuvaletini yaptırmak veya altını bezlemek
 • Yaşlı bireyin üstünü giyinip soyunması işleminde ona yardımcı olmak
 • Yaşlı bireyin yiyebileceği yemekleri yapmak veya evde yapan kişiye liste sunmak
 • Yaşlının moral ve motivasyonunu yüksek tutmak
 • Yaşlı bireyin ilgi alanlarını keşfederek ona göre plan program kurmak
 • İlk yardım bilgisine sahip olmak
 • Hastaya kendisini kötü hissedeceği şekilde davranmamak
 • Doktor tarafından verilen tedaviyi eksiksiz yerine getirmek
 • Yaşlı bireyin sağlık durumu hakkında ailesine ve hekime gereken bilgiyi sunmak
 • Gereken durumlarda hastaya masaj yapma
 • Ortamın ve materyallerin temizliğini sağlama
 • Yaşlının belli saatlerde uyuyup uyanmasına dikkat etme

 

Yaşlı Bakıcısı Fiyatları

 

Yaşlı bakıcısı fiyatları çeşitli kritere göre farklılık gösterir. Örneğin bakıcı adayının yabancı uyruklu olması, yatılı olarak kalması, tam gün veya yarım gün mesai yapması, üstüne yüklenen sorumluluklar ve yaşlının sağlık durumu ücretleri değiştiren ana etkenler arasındadır. Yatılı yaşlı bakıcısı ve Gündüzlü yaşlı bakıcısı fiyatları değişiklik göstermektedir.

Bizi arayarak güncel yaşlı bakıcısı fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

Yatılı Yaşlı Bakıcısı

 

Aileler yaşlı bakımı konusunda genelde yatılı adayları tercih etmektedir. Bunun nedeni akşamları ve geceleri de yaşlıların yanında düzenli durabilecek, sağlıklarını kontrol edebilecek birinin yanında olmasını istemeleridir.

Bazen yaşlılarımız gece tuvalete gitmekte zorlanabilir ya da tansiyonu düşebilir gibi ihtiyaçlar yatılı yaşlı bakıcısı ihtiyacını daha elzem hale getirmektedir.

 

Gündüzlü Yaşlı Bakıcısı

 

Daha çok sağlık problemi olmayan fakat ev işleri yemek temizlik gibi konularda desteğe ihtiyaç duyan yaşlılarımız için gündüzlü yaşlı bakıcısı tercih edilir.

 

Yaşlı Bakıcısı İlanları

 

Yatılı veya gündüzlü yaşlı bakım işi arayanlar web sitemize girerek başvuru formunu doldurarak başvuru yapabilir. Adaylar sonrasında mülakata alınarak ve güvenlik aşamaları gerçekleştirildikten sonra ailelere yönlendirilir.

 

Yabancı Yaşlı Bakıcısı

 

Yabancı yaşlı bakıcısı olan adaylar yatılı kalmakta daha rahattırlar. Burada aile bağları daha zayıf olduğu için yaşlılarımızın yanından ayrılma olayı çok daha az olmaktadır. Bu yüzden yabancı adaylar daha çok tercih edilmektedir.

Yabancı adaylarda yine Türkçe bilmesi tercih sebebidir. Yaşlılarımız çoğu zaman bakımın yanında hoş sohbete de ihtiyaç duyar. Evlerinde bir nefes olsun isterler. Bu yüzden yaşlı bakımı talebi oluşturan ailelere Türkçesi iyi, hoş sohbet adayları yönlendirmekteyiz.

 

Yaşlı bakıcısı Talebi oluşturmak için hemen bizi arayın.

 

Sık sorulan Sorular:

Yaşlı Bakıcısı Yatılı Kalabilir mi?


Evet, yaşlı bakıcıları gndüzlü çalışabildiği gibi yatılı olarak da çalışanları vardır. Burada sizin talebiniz önemlidir. Sizin talebiniz doğrultusunda aday portföyü oluşturulur.

 

Yaşlı bakıcısı kameralı evde çalışır mı?


Evet, eve kamera taktırmanız hem sizin iç huzurunuz hem de bakıcının hesap verebilirliği anlamında etkilidir. Birçok bakıcının evde kamera olması işine gelir.

 

Güvenilir yaşlı bakıcısını nereden bulabilirim?


Öncelikle güvenilir yaşlı bakıcı bulmak zor bir iştir ve mutlaka profesyonel destek alınmalıdır. Destek aldığınız şirketten mutlaka İşkur izin belgesini sorgulayın.

 

Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Armoni Danışmanlık
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?