Yatılı Bakıcı

Yatılı Bakıcı

Bebeğimiz, çocuğumuz, hastamız ya da yaşlımız için yatılı bakıcı arıyorsanız, Armoni geniş bakıcı portföyü ve yüzlerce aile referansı ile sizlere bu hizmeti sağlamaktadır. Yatılı Bakıcılar genelde 6 gün çalışıp 1 gün izin yaparlar. Yüzlerce bakıcı içerisinden aileniz için en uygun olan bakıcı adaylarını özenle seçer ve size sunarız. Bunu yaparken ilk kriterimiz kendi ailemize aday seçiyormuş gibi özenli olmaktır. Kendi ailemizde girmesini istemeyeceğimiz hiçbir personeli size de yönlendirmiyoruz.

Yatılı bir bakıcı bulmak için tek yapmanız gereken Armoni İnsan Kaynaklarını arayarak uzman personelimizden destek almaktır.

Yatılı bakıcı, isminden anlaşılacağı üzere 7/24 evde hizmet veren bakıcılara denir. Gececi bakıcıyla çok sık karıştırılsa da birbirinden farklı hizmet sektörleridir. Gececi bakıcı sadece geceden sabaha kadar olan süreçte bakım hizmeti verir. Ancak yatılı bakıcı sürekli evde sizinle birlikte yaşar. Armoni İnsan Kaynakları firması olarak geniş portföyümüzdeki yatılı bakıcıları sizlerle paylaşmaktayız.

Yatılı bakıcılarda haftada 1 gün izin olur fakat aile yaşantısına göre bu süreci bakıcı ile aranızda anlaşabilirsiniz. Yatılı bakıcılar farklı kategorilerde incelenir. Bu kategorileri şöyle gösterebiliriz;

 • Yatılı bebek bakıcısı
 • Yatılı çocuk bakıcısı
 • Yatılı hasta bakıcısı
 • Yatılı yaşlı bakıcısı
 • Yatılı oyun ablası

Yatılı Bakıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yatılı bakıcı seçerken birtakım kriterlere dikkat etmek gerekir. Sonuçta ailenizin içinde yaşayacak, sürekli sizinle vakit geçirecek bireyleri iyice tanımanız gerekir. Fikir ayrılıkları yaşamayacağınız, aynı düşüncelerde olduğunuz, hayata aynı pencereden baktığınız bakıcılar işinizi kolaylaştırabilir. Bakıcının güler yüzlü olması şarttır. Sonuç olarak kimse evinde 24 saat somurtan, her şeye tavır alan bir bakıcı istemez. Kendinizi güvende ve rahat hissedeceğiniz bir bakıcı bulmanız daha doğru olur.

İyi bir bakıcının görev ve sorumluluklarını iyi biliyor olması gerekir. Sorumluluk bilinci yüksek olan bireyler, bakmakla yükümlü olduğu kişilere en iyi şekilde bakar. Olağanüstü bir ilgi göstererek kendilerini huzurlu hissetmelerini sağlar.

Bulacağınız bakıcının aile ilişkilerinin dışında kalması, her ne kadar aynı evde yaşasanız da işyerinde olduğunu unutmadan saygı çerçevesinde size yaklaşması en önemli kriterdir.

Eğer bebeğiniz ya da çocuğunuz için bir bakıcı arıyorsanız, bulacağınız bakıcının kesinlikle bebek bakımı konusunda tecrübeli olması gerekir. Aynı şekilde yaşlı ve hasta bakıcılığı için de belli bir tecrübeye sahip olmak gerekir. Hastanın altının değiştirilmesi, döndürülmesi, kaldırılması ve yatak yaralarının oluşmaması için masaj yapılması bir bakıcıda olması gereken özellikler arasındadır.

Bakıcı ile çalışmaya başladığınızda aklınızın kalmaması için eve kamera taktırabilirsiniz. Tabi ki yatak odası ve lavabolar hariç mutfak ve salon gibi odalara kamera taktırarak dışarı çıktığınızda içinizin rahat olmasını sağlayabilirsiniz.

Yatılı Bakıcı Hizmeti Nerelere Verilir?

Bakıcı hizmeti, firmamız tarafından Türkiye’nin tüm bölgelerine verilmektedir. Bununla birlikte Avrupa ve ABD ülkelerine de bakıcı hizmeti verilir. Siz de bulunduğunuz bölgede sizinle çalışması için bakıcı bulabilir, sitemizdeki bakıcılar ile iletişime geçerek hayatınızı daha kolay hale getirebilirsiniz.

Yatılı Bakıcı Fiyatları

Yatılı bakıcı ücretleri çeşitli kriterlere göre farklılık gösterir. Genel olarak bakıcının yaşı, tecrübesi, yabancı dil bilgisi, aldığı eğitimler ve bakacağı kişinin hastalık durumu gibi kriterler ücretleri belirlemeye yardımcıdır. Fiyat konusunda bütçenize ve kriterlerinize göre bir bakıcı bulmak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Yatılı Bakıcıda Bulunması Gereken Nitelikler Nelerdir?

Yatılı bakıcıda bulunması gereken bazı nitelikler vardır. Bu nitelikleri şu şekilde gösterebiliriz;

 • Hijyen kriterlerine dikkat etmelidir. Çünkü yaşlı, hasta ve bebeklerin sürekli hijyenik ortamlardan bulunması gerekir.
 • Sorumluluk bilinci olmalı. İşini iyi bilen biri ne zaman nasıl davranacağını iyi bilir.
 • Güler yüzlü ve sıcakkanlı olmalıdır. Böylece bakacağı birey de kendini iyi hisseder.
 • Bakımını üstlendiği kişinin güvenliğini sağlayabilmelidir. Etrafta onu tehlikeye sokacak etkenler varsa bunları ortadan kaldırmalı, kendini rahat hissetmesi için elinden geleni yapmalıdır.
 • Aileyle ve bakacağı kişi ile iletişimi güçlü olmalıdır. Böylece hem daha iyi anlaşmak hem de bakılan kişi ile ilgili durumu gözetmek daha kolay olur.
 • Bakacağı kişinin sağlık durumunu takip edebilmelidir.

Bu kriterleri sağlayan bireyler yıllar boyu hiçbir sorun yaşamadan sizinle birlikte çalışabilir. Böylece siz de çalışabilir veya dışarıdaki işlerinizi rahatça halledebilirsiniz.

Yatılı Bakıcı ile Çalışmanın Avantajları Nelerdir?

Yatılı bakıcı ile çalışmanın pek çok avantajı vardır. Bu avantajları şöyle sıralayabiliriz;

 • İş toplantısına gideceğiniz zaman ya da dışarı çıkmanız gerektiğinde yatılı bakıcı size büyük özgürlük sağlar.
 • Uykusuz bir gece geçirdiğinizde yardım alabileceğiniz biri bulunur.
 • Bakıcı yabancı dil biliyorsa çocuğunuzun dil gelişimine faydası bulunur.
 • Bakıcı ev işlerine de yardımcı olabiliyorsa ev sahibinin yükünü hafifletir.

 

Armoni İK ile çalışmak ve ailenize en uygun adayı bulmak için siz de hemen bizi arayın.

 

Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Armoni Danışmanlık
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?