bebek bakıcısı

Yatılı Bakıcı

Armoni İnsan Kaynakları Portföyünde 20.000’den fazla yatılı bakıcı bulunmaktadır. Bu bakıcılar gündüzlü çalışabildiği gibi yatılı olarak da çalışmaktalar. Yatılı olarak çalışan bakıcılarda çalışma şekli genelde haftada 1 gün izin olduğu gibi bu ailenin beklentileri ve durumlarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

 

yatılı bakıcı

 

Yatılı olarak çalışan bakıcılar ;

yatılı bebek bakıcısı

Yatılı çocuk bakıcısı,

Yatılı Yaşlı Bakıcı,

Yatılı Hasta Bakıcı,

Yatılı ev yardımcısı,

Yatılı Oyun Ablası

Gibi kategorilerde hizmet vermektedirler.

 

Yatılı bakıcılar uzak asya, orta asya veya akdeniz ülkelerinden olmak üzere türk bakıcılarla birlikte sektördeki iş yükünü karşılamaktalar.

Yatılı Bakıcı Seçerken Dikkat Edilecekler

Ailemize aldığımız kişinin elbette ailemizin dokusuna uygun olmasını bekleriz. Dünyaya sizinle benzer pencerelerden bakabilecek bakıcılar işinizi kolaylaştıracaktır.

Elbette kimse evinde 24 saat somurtan birisini istemez 😊

Görev ve sorumlulukların bilincinde olabilecek yapıda olan adaylar tercih sebebi olmalı.

Aile ilişkilerinizde dışarda kalabilecek, iş yerinde olduğunu unutmayacak yapıda bir bakıcı daha az soruna neden olacaktır.

Bebek için bir yatılı bakıcı arıyorsanız bebek bakımında bilgi sahibi olması ya da gösterdiğiniz bilgileri uygulayabilir olması, yaşlı veya hasta bakıcı için işin gereklerini yapabilecek bilgi birikimi ve donanıma sahip olması gerekir. Örneğin kaldırılması veya döndürülmesi gereken bir hasta için buna gücü yetmeyecek birini çalıştırmak anlamsız kalır.

 

Nerelere Bakıcı Hizmeti Veriyoruz ?

Başta İstanbul olmak üzere, Türkiye’nin tüm illerine, Avrupa Ülkelerine, ABD’ye ve daha birçok dünya ülkesine bakıcı hizmetimiz bulunmaktadır. Şuana kadar Avrupada birçok ülkede aktif olarak bakıcılarımız çalışmaktadır.

Bakıcı Çalışan Evde Kamera Sistemi Kullanılması

Bazen aileler bazen bakıcılar evde kamera sistemi kurarken kafalarında acaba sorusu vardır. Kameralı ev ama güvenliğe yöneliktir ve birçok anlamda bu durum yatılı bakıcının işine de gelmektedir. Sıkıntılı bir süreç yaşanması durumunda zan altında kalmaktan kurtulabilmeleri için bir delildir. Fakat bazı aileler bakıcının yaşam alanı olan odasına da kamera takmak istemekte ve bu durumda bakıcı da haklı bir rahatsızlık duymaktadır. Ev her ne kadar bir iş yeri olsa da aynı zamanda bir özel yaşam alanıdır.

Yatılı Bakıcı Ücretleri

Bakıcı ücretleri genel olarak bakıcının eğitim, yaş, yabancı dil bilgisi, işin tanımı gibi kriterler çerçevesinde değişiklik göstermektedir. Bu konuda kriterleriniz doğrultusunda bir fiyat teklifi alabilmek için bizi arayabilirsiniz.

 

İyi bir bakıcı arıyorum diyorsanız için İşkur’a bağlı Özel İstihdam Bürosu olarak çalışan Armoni İnsan Kaynaklarının profesyonel ekibinden destek alabilirsiniz.