ÇOCUK BAKICISI

Günümüzde çalışan annelerin en önem verdiği konulardan bir tanesi olan çocuk bakıcısı, çocuğunuzun fiziksel ihtiyaçlarıyla ilgilenmenin yanı sıra gelişimini de destekleyecek profesyonellikte olmalıdır. Erken çocukluk döneminde çocuklar öğrenmeye çok açık olurlar ve çocuğunuzun ilerleyen yıllardaki başarısı bu dönemde öğrendikleriyle şaşırtıcı oranda ilişkilidir. Bu dönemde profesyonel bir çocuk bakıcıyla çalışmak sanıldığından daha büyük bir önem taşımaktadır. Çalışan anneler için bir zorunluluk gibi görünse de çalışmayan anneler de profesyonel bir çocuk bakıcısı desteğine ihtiyaç duyabilirler. Çocuk bakıcısına ihtiyaç duyduğunuz zaman Armoni İnsan Kaynakları olarak size en uygun bakıcıyı bulmak için birer ebeveyn olarak bakıcı seçimi ve yerleştirme yaparız. Bunun için hemen bizi arayarak bakıcı talebinde bulunabilirsiniz.

Çocuk Bakıcısı için Neden Armoni?

ARMONİ İnsan Kaynakları olarak çocuk bakımı için başvuru yapmış olan ailelerin karşılarına, ailenin isteklerini ve çocuğun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak en uygun bakıcı adayını çıkartırız. Bir ebeveyn hassasiyetinde , ailemizin bir bireyi için aday çalışmaları yaparız. Yerli ve yabancı bakıcı adaylarımızın bulunduğu geniş portföyümüzden kendinize en uygun bakıcı adayını bulmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.Bir Çocuk bakıcısı ararken adayda olması gereken özellikleri kısaca şöyle sıralayabiliriz: 

 • Coşku: Çocuk bakıcısı gerçekten çocuklara bakmanın keyfini çıkarmalı ve çalışmalarına, bakımlarındaki çocuklarla gerçekten ilgilendiklerini gösteren bir enerjiyle yaklaşmalıdır.
 • İnisiyatif: Çocuk bakıcısı  ev ahalisinin özelliklerini hızlıca gözlemlemeli, beklentilerin farkına vararak konuda inisiyatif almalı, ihtiyaçları analiz etmeli ve bu konuda aksiyon almalıdır.
 • Oyunculuk: Bakıcı oynama yeteneğine sahip olmalı ve çocukları eğlendirmeyi bilmelidir. Çocukların en çok oynayarak öğrendiğini düşünürsek eğitici oyunlar kurmalı ve doğru yönlendirmelidir.
 • Sorumluluklar: Çocukların o anda ne kadar eğlendiğine bakılmaksızın çocuklar rutinlere uydurulmalı ( zamanında yatağa almak, dişlerini fırçalatmak gibi.). Ebeveynler çocuğunun doğru ellerde olduğunu bilmeli, o yüzden rutinler son derece önemlidir.
 • Profesyonellik: Bebek bakımı, en rahat senaryolarda bile, gerçek bir iştir ve ciddiye alınmalıdır. Bakıcı güvenilir, kendini adamış ve tecrübeli olmalıdır. Yaptıkları işi anlamalı ve sadece para kazanabilecekleri bir alan gibi davranmamalıdır.
 • Hesap Verebilirlik: Bakıcı sorumluluklarının farkında olmalı ve her zaman aileye hesap verebilir durumda olmalıdır. Yaptığı iş ne olursa olsun aileler ona güvenmektedir. Bu yüzden de şeffaf olmak önemlidir.
 • Rol Model Olmak: Çocuklar en çok etraflarındaki insanları taklit ederek öğrenir ve davranış geliştirir. O yüzden çocuklara iyi bir rol model olmalı ve onların yanında uygunsuz davranışlarda bulunmamalıdır.
 • Öğrenmelerini Desteklemek: İyi bir bakıcı onların gelişimlerini destekler, eğitici oyunlar oynar ve onlara kitap okur, yanlarında klasik müzik dinlemeye özen gösterir.

SON OLARAK GÜLER YÜZ VE TEBESSÜM HER İNSANIN EN ÖNCELİKLİ ÖZELLİĞİ OLMALI ?

ÇOCUK BAKICISI ARIYORUM DİYEN AİLELER NELERE DİKKAT ETMELİ ?

Elbette bakıcı seçerken güvenlik en önde gelirken bunun yanında çocuğa bir şeyler katabilecek nitelikte bakıcılar daha çok tercih edilir. Bu yüzden çocuk bakıcısı seçerken onunla oyunlar oynayabilecek, etkinlikler yapabilecek nitelikte adaylar daha ön plandadır. Bunun yanında yabancı dil gelişimi için Filipinli bakıcı,Nepalli bakıcı gibi İngilizce bilen bakıcılar  daha çok aranmakta. Çocukların ev ödevlerine yardım edebilmek içinse lise veya üniversite mezunu bakıcı seçilebiliyor. Yatılı çocuk bakıcısı veya gündüzlü çocuk bakıcısı seçiminiz doğrultusunda kriterler oluşturabilirsiniz.

BU TERCİHLERİNİZ DOĞRULTUSUNDA :
 • Çocukları seviyor mu?
 • Çocuklarıma neler katabilir?
 • Güvenilir mi?
 • Ailemize uyum sağlayacak mı?

Sorularının cevaplarını adayda aramak gerekir.

YATILI ÇOCUK BAKICISI AİLENİZİN DOKUSUNA UYUN MU? Tabi çocuk bakıcısı seçerken evinizin koşulları da önemli bir faktördür. Bu faktörleri bilen, kabul eden adaylarla daha uzun soluklu çalışabilirsiniz. Örneğin,  evinizde kamera varsa ya da beslediğiniz evcil hayvan varsa bunları mutlaka adayların bilmesi gerekir.

çocuk bakıcısı

BAKICININ ENERJİSİ ÇOCUĞUMA BAKMAYA YETECEK Mİ ? Çocuk bakıcısında aranması gereken önemli bir özellik de çocuğunuzun enerjik, hareketli yapısına ayak uydurabilecek nitelikte dinamik bir yapısının olması gerekir. Çocuk emeklemeye başlamasıyla birlikte ev içerisinde güvenliğini tehdit edecek birçok durumla karşılaşabilir. Bu yüzden onun temposuna ayak uydurabilecek, bu tehdit edici faktörlerin önüne hızlı geçebilecek bir bakıcı her zaman daha güvenilirdir.

BAKICININ İLKYARDIM BİLGİSİ VAR MI? Çocuk bakıcısı seçerken bakıcının ilkyardım bilgisi olup olmadığını da sorgulayabilirsiniz. Çünkü; soğukkanlı, dikkatli ve bilgili bir bakıcı ani gelişen istenilmeyen durumlarda ( boğulma, yaralanma vs.) sükunetini koruyarak gerekli müdahaleyi yapabilmeli ve telaşa kapılmadan gerekli süreci işletebilmelidir.Unutmayın ki çocuğunuz bakıcısından birçok şey öğrenecek ve O yüzden bakıcının zaman kavramını, sosyal rolleri, ev iş etiğini iyi bilmesi ve oturması kalkmasıyla dahi çocuğa rol model olabilmelidir.

BAKICI EV İŞİ YAPAR MI?

Çocuk bakıcısından ev işleriyle de ilgili talepleriniz varsa bunu daha minimize ederek beklenti içine girmek daha sağlıklı olacaktır. Kimi zaman evlerde bakıcı ev işleriyle uğraşmaktan çocukla ilgilenecek birkaç saati bile bulamamaktadır. Burada amaç biraz daha çocuk bakıcılığından çıkıp ev yardımcılığına kaymaktadır. Bu da çocuğun ilgisiz kalmasına hatta güvenliğinin zora sokulmasına dahi sebep olabilir.

BAKICIDAN BEKLENTİLER LİSTESİ HAZIRLAYIN

Size tavsiyemiz çocuk bakıcı arayışına başlamadan önce bir beklenti listesi hazırlamanız ve bu listenin uygulanabilirliğini, kendinizin bu listeyi birebir uygulayıp uygulamayacağınızı sorgulamanız. Yani listeniz biraz daha ayakları yere basan, uygulanabilir olmalı ? Sonrasında bu listeye uygun bakıcı adayı çalışmasına başlayıp, çalışmanızı sürdürmelisiniz. Unutmadan, bakıcı adayının sigara kullanmasını, kötü alışkanlıkları olmasını elbette ki istemezsiniz. Her şeyin başı sağlıklı bir iletişimdir. Bu sağlıklı iletişimin başlangıç noktası da şeffaflık ve samimiyettir. Bundan hareketle sağlıklı iletişim kurduğunuz bir adayla daha uzun soluklu ve verimli çalışacaksınızdır.

ÇOCUK BAKICISI FİYATLARI

Çocuk bakıcısı maaşları belirlenirken birçok etmen devreye girse de çocuğumuzu emanet edeceğimiz kişinin maddi problemlere kafa yormamasını elbette isteriz.  Bakıcı ücretleri yatılı ve gündüzlü çalışılması, adayın beklentileri, evin durumu, çocuk sayısı gibi birçok etmen belirleyebilir. Eğitimli ve donanımlı bakıcılar her iş kolunda olduğu gibi deneyimleri ile bağlantılı olarak da daha fazla ücret talep edebilmekteler. Çocuk bakıcı arayışınız için size bir tık kadar yakınız. Neden bize ulaşmıyorsunuz?

ÇOCUK BAKICILARININ ÇOCUKLARIN HAYATINA KATKILARI

Çocuklar büyürken en çok sevgiye ve ilgiye ihtiyaç duyarlar. Anne ve babaları yanlarında olmadığında bu sevgiden ve ilgiden yoksun hissedebilirler. Çalışan annelerin bu durumu hafifletmek açısından çocuklarına onlara ilgi ve sevgi verebilecek bir bakıcı bulmaları çok iyi olur. Çocuklar yalnız kalamaz ve eğitime açlardır. Çocuk bakıcısı bu noktada çocukların beslenmeleri, eğitimi, sevgi ve ilgisi gibi birçok noktada aile bireylerine büyük destek sağlar. Çocuğunuzun her şeyi ile ilgilenebilecek güvenilir çocuk bakıcıları için önünüzde fazla tercih olabilir. Fakat en doğrusunu siz ve çocuğunuz belirlersiniz. Evde çocuk bakmak oldukça zordur ama aynı zamanda da eğlencelidir ve bunu bakıcılar severek yaparlar. Bakıcı ile çocuğunuzun iletişimini gözlemleyerek onun çocuk için en uygun bakıcı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Sizlerin istekleri ve sizin de bakıcı ile anlaşmanız ve iyi iletişim kurmanız ilişkileri çok daha olumlu yönde etkiler. Çocuk bakıcıları çocukların hayatında büyüme çağında en büyük katkıyı sağlayacak bireylerdir ve onların seçimi çocuğunuz için çok önemlidir.

ÇOCUK BAKICISI SEÇİMİ

Çocuk bakısı seçimi yapmakta zorlanıyorsanız aradığınız kriterleri belirlemek ile işe başlayabilirsiniz. Sizler çocuk bakıcısı arıyorum diyorsanız o bakıcıdan neler beklediğinizi de iyi bilmeniz gerekir. Çocuk bakıcısı fiyatları isteklerinize ve bakıcının özelliklerine göre değişkenlik sağlar. Evde çocuk bakmak fiyatları ile kreşlere oranlara daha düşük olabilir. Evde çocuğunuza özel bir yatılı çocuk bakıcısı istiyorsanız bunun için de çok farklı seçenekler bulunuyor. Her isteğe, her özel ihtiyaca uygun bir bakıcı bulmanız mümkün yeter ki isteklerinizin ne olduğunu doğru bir şekilde bakıcı ile iletişiminizde ona bahsedin. Çocuk bakıcısı fiyatları 2021 yılı içinde fazla değişiklik göstermedi. Bütçenize de uygun isteklerinize de uygun bir bakıcı mutlaka bulunur. Siz doğru yerlerden yardım alın yeter. Armoni İnsan Kaynakları bakıcı bulmanızda yardımınıza koşmak için her zaman hazır bekliyor. Sizler çocuğunuz için en iyisini istersiniz bizler de onlar için en iyisini bulmanızda güvenilir bir aracı olmak için sizinleyiz. Mutlu çocuklar, eğitimli çocuklar, mutlu aile demektir unutmayın.  

Çocuk Bakıcısı Fiyatları Ne kadar?
Çocuk bakıcısı fiyatları genel olarak eğitim, yaş yaşadığınız şehir ve iş tanımına göre değişmektedir. Detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.   Çocuk Bakıcısı Ne İş Yapar?
Çocuk bakıcı çocuğun temel ihtiyaçlarının yanında güvenliğini sağlar ve zaman zaman eğitimiyle de ilgilenir. Anlaşmanıza bağlı kalarak ev işlerinde de destek olabilir.  

Çocuk Bakıcısı Ev İşleri İş Yapar mı?
Evet, bazı çocuk bakıcıları ev işleri de yapar. Fakat böyle bir talebiniz varsa durumu ön görüşmede belirtip ona göre süreci ilerletmelisiniz.   Çocuk Bakıcısı ile Çalışırken Eve Kamera Taktırmalı Mıyım?
Evet, eve kamera taktırmanız hem sizin iç huzurunuz hem de bakıcının hesap verebilirliği anlamında etkilidir. Birçok bakıcının evde kamera olması işine gelir.  

Güvenilir Çocuk Bakıcısını Nereden Bulabilirim?
Öncelikle çocuk bakıcı bulmak zor bir iştir ve mutlaka profesyonel destek alınmalıdır. Destek aldığınız şirketten mutlaka İşkur izin belgesini sorgulayın.

Yarım Gün çocuk Bakıcısı Olur mu ?

Bazı aileler çocukları için yarım gün bakıcı veya 3 gün bakıcı gibi taleplerde bulunabiliyor. Part time çalışan anneler veya evden çalışan annelerin yoğun olduğu zaman dilimleri genelde bu tip taleplerin oluşmasına neden oluyor. Bu konuda talep eden ailelerimiz için genelde evlerine yakın, ulaşımı kolay adaylardan portföy oluşturmaya özen göstermekteyiz.  

BİZ SİZİ ARAYALIM.

Form Submitted Successfully!

We will contact you as soon as possible.