Yabancı Bakıcı

YABANCI BAKICI

Günümüzde çalışan annelerin en önem verdiği konulardan bir tanesi olan yabancı bakıcı bebek veya çocuk bakıcıları, çocuğunuzun fiziksel ihtiyaçlarıyla ilgilenmenin yanı sıra gelişimini de destekleyecek profesyonellikte olmalıdır. Bebeklik ve erken çocukluk döneminde çocuklar öğrenmeye çok açık olurlar. Burada en önemli başlıklardan birisi de dil öğrenme yetileridir. Bebekler belirli bir dili bilerek doğmadıkları ve beyinleri henüz belirli kalıplara oturmadığı için beyinlerindeki işitme bölümü biz yetişkinlerden kat be kat hassastır, ses ve heceleri çok daha iyi ayırt edebilirler. Bu noktada birçok ebeveyn çocukları ile İngilizce, Rusça gibi çeşitli dillerde iletişim kurmakta ve bu çocukların iki dile de anadil seviyesinde hakim olmasını sağlamaya çalışmaktadır.

Çocuğunuzun ilerleyen yıllardaki başarısı bu dönemde öğrendikleriyle şaşırtıcı oranda ilişkilidir. Özellikle dil bilgisi kullanılmadığında körelmeye fazlasıyla yatkındır. Tamamlayıcı aktiviteler bu konuda hayati önem taşımaktadır. Filipinli BakıcıEndonezyalı Bakıcı gibi anadil olarak İngilizce bilen bakıcılar ya da Özbek BakıcıAzeri Bakıcı gibi anadillerinden biri olarak Rusça bilen bakıcıların yanında çok daha çeşitli ülkelerden çeşitli yabancı dil bilen bakıcılarımız sayesinde siz yanlarında değilken de çocuklarınız öğrettiğini dili konuşmaya devam edebilecek.

Bu dönemde profesyonel bir çocuk bakıcıyla çalışmak sanıldığından daha büyük bir önem taşımaktadır. Çalışan anneler için bir zorunluluk gibi görünse de çalışmayan anneler de profesyonel bir çocuk bakıcının desteğine ihtiyaç duyabilirler. ARMONİ İnsan Kaynakları olarak, amacımız, görevimiz ve hatta hayatımız, sevdiklerinize güvenilir bakım hizmetleri sunmak. Hemen iletişim geçin size en uygun hizmeti birlikte belirleyelim.

YABANCI BAKICI İLE ÇALIŞMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Çocuğunuz için bir bakıcı arayışında iseniz ve yabancı bir bakıcı daha mı iyi olur diye düşünüyorsanız sizlere yabancı bakıcılar ile çalışmanın avantajlarını anlatalım ve siz karar verin. Bakıcınızı seçmeden önce isteklerinizi belirlemeniz faydalı olur, bakıcınızdan beklediğiniz görevleri belirleyin sadece bakım mı istiyorsunuz veya yatılı bir bakıcı mı olsun istiyorsunuz, çocuğunuzun eğitimi ile ne kadar ilgili olmasını bekliyorsunuz ondan bir eğitim talebiniz bulunuyor mu? Yatılı bir bakıcı mı istiyorsunuz? Bu soruları yanıtladıktan sonra yabancı uyruklu bakıcılar yahut bir Türk bakıcı arasında seçim yapmanız daha kolay olacaktır. Tercihiniz yabancı bakıcıdan yana oluşursa bunun avantajlarını şöyle sıralayabiliriz; yabacı bakıcılar yatılı çalışma konusunda daha ılımlıdır çünkü kalacakları yerleri ve bir bağları yoktur. Yabancı dil bilen bakıcı sayesinde evde farklı bir dilin konuşulması çocuğunuzun ve hatta sizin de yeni bir dil öğrenmesine de büyük fayda sağlar. İngilizce bilen bakıcı sayesinde hem siz hem çocuğunuz dilini geliştirebilir. İngilizce bilen bakıcı ücretleri bütçenizi zorlamaz ve son olarak yabancılar bakıcılığı geçici görmezler ve çocuğunuzun ona ihtiyacı olmayana dek onun yanında onunla ilgilenebilirler. Bu da çok sık bakıcı değiştirmenize gerek olmadan çocuğunuzun alıştığı düzende eğitilmesini sağlar.

BAKICI TERCİHİNİZİ NASIL YAPMALISINIZ?

Tercihlerinizde bakıcılardan beklentilerinizin önemi büyük. Çocuğunuzun bakımını ve eğitimini istiyorsunuz ve bunun yatılı bir bakıcı tarafından yapılmasını istiyorsanız bunu belirtmelisiniz. Yabancı bakıcı fiyatları da isteklerinize ve beklentilerinize göre değişiklik gösterebilir. Örneğin yatılı yabancı bakıcı ücretleri diğerlerine göre daha farklı olabilir. Yabancı dil bilen bakıcı fiyatları konusunda birçok farklı uç görebilirsiniz bunun için danışmanlık desteği almanızda fayda var. Bakıcı tercihlerinizde güvenle Armoni İnsan Kaynakları bünyesinde danışmanlık alabilirsiniz. Size, bütçenize en önemlisi de çocuğunuza iyi bir bakıcı sağlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bakıcılarınızı seçerken ilk önce kendi kriterlerinizi belirleyin ve çocuğunuzun eksiklerini, isteklerini, ilgi alanlarını bulun buna yönelik bakıcı isteğinizi belirterek en doğrusunu zorlanmadan bulabilirsiniz. Çocuğunuzun severek anlaştığı bir bakıcıya sahip olması demek onun eğitimi ve ilerlemesi için en güvenli yöntem demektir.

Yabancı bakıcılar hangi ülkelerden var?


Yabancı bakıcı genellikle Türki Cumhuriyetlerden vardır, ajansımızda alternatif olarak kuzey akdeniz ülkeleri Filipinler, Endonezya, Nepal, Afrika kökenli bakıcılar da bulunmaktadır.

Yabancı bakıcının avantajları nedir?


Yabancı bakıcı ile çalışan aileler bakıcılarından özellikle yabancı dil konusunda destek alırlar. Türkiye de bağları zayıf olduğundan yatılı kalmaları daha kolaydır.

Yabancı bakıcı ev işleri de yapar mı?


Evet, bazı yabancı bakıcılar ev işleri de yapar. Fakat böyle bir talebiniz varsa durumu ön görüşmede belirtip ona göre süreci ilerletmelisiniz.

Yabancı bakıcı ile çalışırken eve kamera taktırmalı mıyım?


Evet, eve kamera taktırmanız hem sizin iç huzurunuz hem de bakıcının hesap verebilirliği anlamında etkilidir. Birçok bakıcının evde kamera olması işine gelir.

Güvenilir yabancı bakıcıyı nereden bulabilirim?


Öncelikle güvenilir yabancı bakıcı bulmak zor bir iştir ve mutlaka profesyonel destek alınmalıdır. Destek aldığınız şirketten mutlaka İşkur izin belgesini sorgulayın.

Whatsapp
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Armoni Danışmanlık
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?