Anasayfa » Filipinli Bakıcı Neden Bu Kadar Popüler?

Filipinli Bakıcı Neden Bu Kadar Popüler?

filipinli bakıcı

Niçin Filipinli dadı bu kadar popüler sorusunda en çarpıcı iki cevap bulunur. Bunlar; iyi derecede İngilizce bilgisi olması  ve karakteristik özellikleridir. Yerli bakıcılar arasında yatılı bakıcı bulma ihtimali daha düşüktür. Filipinli bakıcı için bu bir sorun değildir, onların büyük çoğunluğu yatılı bakıcılığa sıcak bakarlar. Tabi ki tek özellikleri bunlar değildir.

Tercih sebebi olmalarında ki diğer etkenlerde büyük çoğunluğunun kolej eğitimi görmüş olması, üniversite mezunu ve iyi eğitim almış bireyler olmasıdır. Sadece Türkiye’de değil diğer ülkelerde de Filipinlilere fazla talep vardır. Bakıcılık söz konusu ise ilk akla gelen adaylar arasında kesinlikle Filipinli bakıcılar bulunur. Mizaç yönünden saygılıdırlar, güler yüzlüdürler ve işleri en iyi şekilde yapmaya çalışırlar. İletişim yönleri çok kuvvetlidir. Bakıcılığını yaptıkları çocukların, eğitimine verdikleri önem kadar eğlenmesine de önem verirler. Çocuklara nasıl davranılması gerektiğini iyi bilirler.

filipinli bebek bakıcısı

Filipinli Bakıcılar Hangi Yabancı Dillere Hakim?

Çocuklarınızın küçük yaşlardan itibaren İngilizceye hakim olasını istiyorsanız bu konuda size destek olabilecek bir bakıcı ararsınız. Filipinlilerin resmi dili Filipince ve İngilizcedir. Bu yüzden orada doğup büyüyen bireylerin İngilizcesi en yüksek seviyededir. Filipinli bakıcı arıyorum diyorsanız, zaten bu bilgilerin farkındasınızdır. Ülkemizde bulunan eğitim kurumlarında maalesef çok küçük bir kısmında iyi bir İngilizce eğitimi veriliyor. Çocuklara verilen İngilizce eğitimi genel olarak yetersiz kalıyor. Küçük yaşlardan itibaren belli bir dil üzerinde yoğunlaştırılmış eğitim görmesi çocukların dil gelişimi için çok faydalıdır. Küçük çocuklar yabancı dili öğrenmek konusunda yeteneklidirler ve çabuk öğrenirler. Bakıcı tercihiniz Filipinlilerden yana olursa çocuğunuz doğal ve akıcı bir şekilde İngilizce konuşmayı öğrenebilir. Ezbere dayalı değil tamamen doğal bir eğitim süreci olacağından öğrendiklerini unutması imkansız olacaktır.

Filipinli Bakıcı Fiyatları

Son zamanlarda ebeveynlerin en çok istedikleri şey çocuklarının iyi bir şekilde İngilizce konuşabilmesi. Özellikle Filipinli bakıcılar İstanbul gibi büyük şehirler yoğun olmak üzere tüm şehirlere yayılan bir üne sahip. Hal böyle olunca Filipinli bakıcı fiyatları gibi konular oldukça dikkat çekiyor. Filipinli bakıcı ücretleri 1000 dolar gibi bir ücretten başlar ve bakıcının deneyimine ve eğitimine göre değişiklik gösterebilir. Filipinli bakıcı fiyatları 2021 yılı içinde aynı şekilde hesaplanıyor.